Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt, olyan aki csak...

Van itt, olyan aki csak üveges bébiételekkel eteti a gyermekét? És ha igen, akkor evvel árt az ember?

Figyelt kérdés
De ha nincs a közelünkben biopiac, ahol beszerezhetném a bébiételt, akkor melyikkel ártoka babámnak, ha csak üvegest jó minőségű bioételt kap, vagy pedig sima zöldségestől, esetleg mirelitből készült házi ételt?Ti mit gondoltok erről?mi a véleményetek evvel kapcsolatosan? Ti mit adtok a babátoknak és holszerzitek be az alapanyagokat?
2009. máj. 22. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szió.Kisfiam 5 és fél hós, és csak üvegeset adok neki,de kizárólag addig, míg anyáéknál nem lesz zöldség.Mindent vetettek a kertbe és nem permetezik,amint lesz termés, abból főzök neki, de addig nem az tuti.
2009. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Az én fiam 6hós és a tápszer mellé napi 2üveg bébiételt kap, nagyon szereti őket. Kecskemétit és Univert szoktam venni, próbáltuk a nestlét is de az nem ízlett. Nem hiszem hogy ártana a babának a neki készült bébiétel.
2009. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
nyugodtan adhatsz neki üvegeset. a fiam 1 éves koráig főzelékből és gyümölcsből kizárólag azt ette, makk egészséges, nem volt még beteg. most 1 éves, azt eszi amit mi. majd biztos itt megmondják neked azok, akik főznek otthon a gyermeküknek, h majd nem eszi meg később a te főztödet, meg világítani fog, meg ilyesmi... nagy baromság, ellenőrzött alapanyagokból ellenőrzött minőségű kaját kap a babád a bébiételből. add neki nyugodt szívvel. :)
2009. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
nekem azt mondta egy 50 éve praktizáló gyerekorvos,és szintén ennyi ideje dolgozó védőnő,hogy sajnos a mai világban sokkal egészségesebb az üveges kaja,mint a "házi". lehet,hogy bionak veszed,de nem biztos,hogy az is.......... a fiam 9 hós,és csak üvegeset eszik. szerintem biztosabb
2009. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
2009. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon jók az üvegesek,de azért adj neki hazait is mert később csak az üvegeset akarja csak enni,az meg elég borsos árú lesz napi több üveggel.Én vegyesen adtam neki.Volt hogy az üvegeset felhígítottam házi készítésű étellel.
2009. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 8 hónapos és 2/3 rész üveges, 1/3 rész föztömet kapja. Sokkal változatosabban tudom etetni üvegessel. Vegyek 10 dkg borjúhust, vagy pulykát???

Ha tököt vagy sárgarépát akarok neki adni azt megfözöm én kis csirkedarabokkal. Öszibarackot zöldségesnél megvenni méregdrágán szerintem felesleges, amikor üvegesbe megveszed készen. Brokkolit akartam venni neki a zöldségesnél, hogy majd én csinálok, hát leültem amikor megmondták mennyibe kerül. Maradtunk az üvegesnél.

Ja én nem fözök itthon csak hétvégén, mikor a párom itthon van. Ő eszik a munkahelyén én meg eszem amit találok. Csak a picinek fözök néha:))

2009. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eddig 90 %-ban szintén üvegest adtam, mostantól pedig a nagymamám kertjéből fogunk kapni alapanyagokat. Szerintem megbízhatóak ezek a kaják (van a családban, baráti körben nem egy élelmiszeripari mérnök - én hiszek nekik), ezen kívül nagyon fontos, h' három hónapja tart a hozzátáplálás, és összesen közel 25 féle zöldséget, gyümölcsöt és húsfajtát ismer. Ezt a változatosságot nem tudtam volna biztosítani másképp. Ami esetleg még fontos lehet, h' kezdetben kényesek a babák a legapróbb darabokra is, legalábbis nálunk ment az öklendezés, amikor én pürésítettem, ezért csak mostanában kezdtem újra próbálkozni.
2009. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Én örülök ennek a sok pozitív válasznak mert az Én legnagyobb dilemmám is ez hogy jót teszek e ha csak üveges bébiételt kap.A védőnőnk szerint nem ártok neki mivel Ő látta hogy milyen körülmények között készül.

Most azért már kezdek megnyugodni hogy akkor nem okozok kárt nei.De azért ha lesznek majd a friss gyümölcsök zöldségek megpróbálok áttérni az általam elkészített ételekre.

2009. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!