Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzi sok ember úgy,...

Miért érzi sok ember úgy, hogy becéznie kell egy szinte becézhetetlen nevet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 08:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, de nagyon idegesítő tud lenni. Talán úgy gondolják, hogy gyerek, akkor mindenáron gügyögni kell neki. Pedig csak gyerek, nem hülye. Amúgy mire gondolsz konkrétan?
2011. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Mert mondjuk pici még a baba-gyerek és túl komolynak érzik a teljes nevét...nekem mindkét fiamnak igen hülyén becézhető neve van és mégis még oviban suliban IS becézik őket (persze aztán hallják meg a gyerekem is szól hogy neki mi a neve és akkor átállnak rá de van aki következetesen ragaszkodik a becézgetéshez...).
2011. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én sem tudom.

A második fiamnak a Szilárd nevet néztem ki. Mindenki el van ájulva hogy: jajistenem, ezt nem lehet becézni!!

Szerintem meg pont az a jó benne. Ilyen még pl. a Bulcsú, a Botond.

2011. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére jelenleg (de volt már ilyen)nem igen van most a környezetemben ilyen ember, de én is a falra mászok az eröltetett becézgetéstől, ha nem szereti az illető, miért nem lehet megérteni. Nálunk a családban nem is használunk beceneveket, nem szokás. Volt egyszer egy számomra vicces sztori, egy ismerőssel ugyanaz a nevünk, ő becézve használja én nem, társaságban nekem szólt volna egy harmadik személy a becézett néven, amit én nem szándékosan, de nem vettem figyelembe, csak kb. az 5.ismétlésre. Húúú, hogy kiakadt az a valaki, hogy miért nem figyelek, hiába szól. Én meg mondtam, hogy nem így hívnak, Juliska sem figyel, hiába kiabálnak neki egyre hangosabban Piroskát.
2011. szept. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kislányom nevéről van szó. Becézhetetlen, de mégis megpróbálkoznak vele jópáran.
2011. szept. 7. 09:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Van egy pár név, ami sokkal jobban hangzik ha nem becézik. De engem az idegesít, ha Gábort Gabinak becéznek. Szerintem a Gabi a Gabriella becézése.
2011. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Igen, bosszantó! A lányom Lara, mert azt sem lehet becézni. Gondoltam én. Anyósék Larácskának hívják. :(

De ismerek olyan anyukát, aki a Lara nevű lányát Larikának, meg Larcsikának hívja. Szóval nincs becézhetetlen név!

2011. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, hogy miért kell ezen a témán pörögni. Azért, mert az anyuka utálja a becézést, nem biztos, hogy a gyereke is utálni fogja. És nem értem, miért kell erre harapni, ha valaki becézi a gyereket. Nyilván kedvességből, szeretetből teszi.
2011. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

hát, kedves kérdező, én úgy vagyok vele, hogy élete 100 évéből az a szerencsétlen gyermek lesz éppen eleget felnőtt, legalább az első években hadd lehessen gyermek. Ezért is becézem a fiamat és a lányomat is fogom. Bár én kimondottan olyan neveket választottam, amelyek nagyon szépen becézhetőek (Sebestyén- Sebő, Sebi, Sebici, Sebike; Eszter - Eszti, Esztike).

Az ismerettségi körünkben volt egy kislány, a szüleinek az volt a heppje, hogy nem szabad becézni. Erzsébet volt a kislány, a földből alig látszott ki, de úgy kellett vele beszélni, mint egy királynővel, az volt az érzésem, nem lehetett gyerek, koravén felnőttet akartak belőle csinálni. Talán rossz hasonlat, de ha ránézel egy édes kutyakölyökre, önkéntelenül jön, hogy babusgasd, dédelgesd, becézgesd. Mivel másabb ez, mint ha egy édes gyermekhez szólsz? A felnőttek nagy része talán úgy érzi, felnőttet akarnak csinálni abból a gyerekből, akinek a neve becézhetetlen. Ezért nem bírom én az olyan neveket, mint a Réka vagy a Bulcsú.

2011. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem Szonjám van. Én sem becéztem egy ideig,de egyre többször hívom Szoninak.. :)

A Larácskáról meg a Schobert Norbiék gyereke jut eszembe..azt hiszem ők becézik így a kislányukat.

2011. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!