Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogy értétek el,...

Anyukák! Hogy értétek el, hogy ne harapja a babátok a ciciteket?

Figyelt kérdés
Még csak egy foga van alul a picimnek (6,5 hós), de ha nem eszik, hanem játszik a cicimmel, akkor úgy megharapja, hogy vérzik:( Nagyon fáj és nem tudom, hogy mit kéne tegyek, hogy abba hagyja.
2012. jan. 3. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van, de egyik sem harapta meg. Illetve talán a fiam egyszer, de megmondtam neki, ha megharap, nem lesz cici. Elég könnyen felfogta, igaz, 1 éves volt már, amikor kijött az első foga. De mást nem tudsz csinálni, mint hogy rászólsz, hogy ez neked fáj, és ne csinálja.
2012. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már rászóltam, de nem igazán hatotta meg, hisz még pici, hogy megértse
2012. jan. 3. 11:25
 3/5 Amazone válasza:
Szia! Nekem a fiam harapott, és (lehet kreténnek fog hangzani) határozottan, hangosan rászóltam, és az ujjammal megböktem a kis pofiját úgy, hogy neki kellemetlen legyen. Ezt minden alkalommal, ha ráharapott. Nagyjából 2-3 nap alatt leszokott róla, utána csak ritkán próbálkozott be, de ugyan úgy rászóltam és megböktem az arcát.
2012. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hú, az én 17 hónaposom is harapdál. tudom hogy tudja hogy fáj és nem szabad, meg utána nem is kap egy ideig, de nem tudom leszoktatni. nem olyan vészes de azért néha megharap. kiváncsi vagyok a magyarázáson kivül mi van?
2012. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém is úgy fél évesen, fogzáskor kezdett harapni. Amint harap, mondd, hogy "Nem" és vedd el kicsit a cicit. Nálunk kb. egy 5-6 nap volt, amíg leszokott róla. Következetesnek, határozottnak kell lenni, de hosszan magyarázni (nem érti) vagy feljajdulni, kiabálni (megijed, elutasít) nem szabad.

A másik meg, hogy akár csak a szoptatás elején, számíts rá, a cicidnek most is kell majd akár pár hét, mire az új környezethez hozzáedződik.

2012. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!