Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerencse vagy szerencsétlensé...

Szerencse vagy szerencsétlenség? Hányszor fordult elő veletek, hogy pont akkor értetek a babátok mellé amikor fuldoklott a kiságyban?

Figyelt kérdés
Apa pont akkor ért a babánk mellé amikor az evés után 2 órával (!) a visszabukott kis mennyiségű (!) túrós tejtől fuldoklott, oldalra fektetett (!) állapotban. Fejre állítás, hátveregetés 20másodperc és minden OK. Szerencse vagy rengeteg ilyen eset van és a baba saját maga megoldja? Sokszor észre sem vesszük csak ilyenkor nagyon megijedünk?
2011. jan. 8. 04:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Huhh, durva lehetett, szegényke.

Én is oldalra fektetem, olyat láttam már rajta, hogy "összegyűjtötte" a visszajött tejcit és akkor engedte ki amikor odaértem. Általában a bal oldalára fektetem, azon az oldalon magától is tud büfizni. Ha ott fekszik, akkor a gyomorszáj magasabban van mint a gyomor nagy része, így tanán könnyebben távozik a levegő, tej nélkül.

Mennyi idős a babád, én azt olvastam, hogy 2 hónapos korig ajánlják szigorúan az oldalt fektetést. Után a már jobban forgatja a fejét és ezért nem gond, ha visszabukik.

Szerintem a kiságy megemelése azért nem ártana nálatok.

A babák nagyon ügyesek, biztos, hogy többször előfordul ilyen, kiköhögi, kitüsszögi.

2011. jan. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10 hetes baba. Jobb oldalára vagy a hátára szoktuk fektetni. Hason nem szeret lenni.
2011. jan. 8. 06:09
 3/6 anonim ***** válasza:

OFF: Lányok! A minap volt az RTL Klub Reggeli műsorában, hogy mit kell (és nem szabad) tenni fuldoklás, félrenyelés esetén a csecsemőkkel, gyerekekkel.

NEM SZABAD FEJREÁLLÍTANI!!!! A vér ugyanis ilyen esetben a fej felé tódul és megvastagszik a nyálkahártya tőle. Ha szilárd a dolog, ami a nyelőcsövében van, be is ragadhat. (Tudom, hogy Ti még nem tartotok ott, csak vegyétek jövőbeli jótanácsnak.)

Rá kell fektetni a combodra (Te ülsz, a gyerek hason fekszik) úgy, hogy a feje és a mellkasa kicsi lefele lóg. A tenyereddel pedig ütni kell a lapockája közét. Nem az számít, hogy fáj-e Neki, hanem, hogy ne fulladjon meg!

Remélem, hogy egyikőnk sem lesz ilyen helyzetben, de azért fő a biztonság!!

2011. jan. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk igy,halálra rémülve kaptam fel,főleg mikor hajnali 4 órakor csinálta!:(

Egyik délután pedig nagyon sokáig kellett ütögetni a lapockáját mire levegőt vett,úgyhogy nagyon oda kell figyelni!Én pl alig alszom azóta a 2 hónapos kisfiam mellett.ugyanis épp ezért magam mellett altatom

2011. jan. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van köhögési reflex, egészséges babának nincs szüksége külső segítségre. Ha ez nagyon gyakori , beszéld meg a dokival! De az is lehet, hogy csak te reagálod túl, és nem fuldoklik, csak köhög..

Én egyszer sem tapasztaltam ilyet a gyerekeimnél.

2011. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A legijesztőbb pont az volt, hogy szegényke nem köhögött, csak küzdött a belégzéssel (1másodperc belégzés majd 4-5 másodperc erőlködés) és a torkában lévő akadállyal. Álmában bukhatott és még csak rendesen fel sem ébredt.
2011. jan. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!