Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szokassam le róla?...

Hogy szokassam le róla? Egyéves babám csapkod ütöget minket, főleg a bátyját.

Figyelt kérdés
Pedig 10 hónapos koráig olyan kis bújós, hízelgős volt, majd erről leszokott, és mostanra ha oda is jön hozzám egyből csapkod. Akinek csinált ilyet a babája hogy szokott le róla?
2012. jan. 3. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahogy csap arréb kell menni, vagy le kell tenni a kßézböl. erös határozott nem, és nem engedni a közeledbe. (pl ma kislányom játszott és megcsipte erösen apa orrát, szoltunk, hogy nem, akkor gyorsan rákapott és már csak azért is gyors kettöt bele csípett, ekkor már is letette a férjem és ennyi volt a móka)


tesó ugyan ezt tegye, vagy ha még kicsi akkor egyszerüen határozott nem, majd elvinni onnan a tesót, megnézni minden rendben. ha oda akar jönni, mondani, hogy nem mert ötügetsz.


szerintem kb 2 nap és ha határozottak vagytok és kitartóak (vagy is minden ütögetés, vagy ütésre készenlétre reagáltok így)akkor leszokik róla.


Amit tilos, egyik alkalommal határozott nem másik alkalommal na jó üss egy kicsit.


ja és mait megint csak tilos ütésre ütéssel felelni. ez még egy apró kézrácsapás is azt jelentheti neki, hogy csapni bizony szabad. minden mozdulatodat lesi, és ha te csapsz ö is csap ez legyen egy popsi csapás vagy kés csapás.


én még amit teszek ha néha csapkodni kezd elöször megmutatom hogy szépen és simogatunk. ha nem használna 8habár mindig használ nálam) akkor megy le, vagy én állok fel és hagyom ott.

2012. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!