Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik teát adnak babájuknak,...

Akik teát adnak babájuknak, milyen fajtát? Mi 1 évesek vagyunk eddig a Hippes glanurátumosat adtam neki! Van valami filteres amit lehet már (koffeinmentes gyümölcsös)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen gyümölcsből készült teát adhatsz neki, pl. Saga vagy a Pickwicknek is van a Fruit amour teák, mindegy csak nézd meg, hogy ne gyümölcsízű feketetea legyen, az összetevők között ne szerepeljen valódi tea, csak gyümölcsök, esetleg csipkebogyó stb...
2012. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább vegyél herbáriában/gyógyszertárban csipkebogyót, levendulát, citromfüvet, kamillát, stb. és ezeket használd. A csipkebogyót langyos vízben egy éjszaka alatt érdemes kiáztatni.
2012. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem csak akkor igyon teát a baba, ha valami baja van. Egyébként igyon vizet. Az én 16 hónaposom is akkor kapott, ha beteg volt. Csipkebogyó húst, amikor lázas beteg volt, és édesköményt, amikor emésztési gondjai voltak. Ilyenkor kivételesen meg is lehet cukrozni, hogy szívesebben igya, hiszen fontos a folyadékpótlás, ha beteg. Egyébként meg nem cukroznám!

Gyakran forgattam ezt a könyvet: Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve. Ez is azt mondja, amit én az elején. Valamint, hogy híg teát kell készíteni a babának: szalmasárgát. Csipkebogyón, édesköményen kívül még adható a könyv szerint a gyermek teakeverék (herbária), és a kamilla is (székrekedés esetén).

2012. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy kamillát napi rendszerességgel nem jó adni hosszú távon. (Felnőttnek sem.)
2012. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudom hogy a víz a legjobb,de ha nem issza meg akkor teát kell neki adni!

2012. jan. 4. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
A hidegen áztatott csipkebogyó teljesen jó alternatíva a víznek, és jó C-vitaminforrás is! Ízesíteni sem kel, mert természetes savanykás íze van, ami finom.
2012. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem csinálok ebből ekkora víz mánia kérdést.

Az enyém 1 éves és kb annyit iszik vizet, mint teát/gyümölcslevet, stb.

Ahogy az első válaszoló írta, bármilyen gyümölcstea jó. Én nem adok még neki epret, málnát - így ezek kilőve, a többit szereti nagyon.

Nekem az a véleményem, hogy fontos a víz fogyasztása és az is, hogy megszokja nem csak teát lehet inni. Nem tömöm cukorral a lányomat, de nem csinálok belőle lelkiismereti kérdést, ha valamiben cukor van.

Én próbálom lazán kezelni ezt, szem előtt tartva, hogy egy kisemberről van szó, akinek igenis van saját izlése. Ezt persze lehet befolyásolni, de nem tudok olyat ledugni a torkán, amit nem szeret. :)

Aztán persze mindenki úgy csinálja, ahogy a legjobbnak látja a gyermeke szempontjából.

2012. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én most a Teakanne körtés és a cseresznyés teáját adom neki. nincsen benne "tea" és ez a lényeg. eddig DM-es babateát vettem neki de azzal az volt a bajom hogy estére már olyan poshadt íze lett. ahogy írták a lényeg hogy ne legyen benne a tea összetevőként hanem csak term. alapanyag.
2012. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja, még annyit: lányom a legnagyobb kánikulában sem ivott 20millinél több vizet. védőnőt hívtam kétségbeesetten. ősztől teát kap, azt melegítem olykor meg neki napközben. de ugyanúgy megissza a vizet. gyümilevet nem issza meg!
2012. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányom 1 éves és o is a Hipp almás-mézes teát issza. Probálkoztam soknindennel, de nem fogadta el. Rengeteg teát vettem és ugy dontottem, hogy ebbol elég. Nem kísérletezek tovább. Ugyhogy maradt továbbra is a Hipp.
2012. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!