Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok arról, hogy a...

Csill79 kérdése:

Hallottatok arról, hogy a bölcsiért majd fizetni kell és nem is keveset?

Figyelt kérdés
Állítólag megnézik a gyed-ed összegét és attól függően fizetni kell majd,hogy bölcsibe járhasson a babád?Hallottatok ezzel kapcsolatban valamit,vagy csak kacsa az egész.?
2012. jan. 6. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha gyedet kapok,nem is mehet bölcsibe a gyerek,nem?
2012. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor a bejelentett pénzedet nézik majd,nem tudom pontosan azért kérdezem.
2012. jan. 6. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Fizetősek lesznek a bölcsődék



A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslattal december 20-án a hajnali órákban az Országgyűlés elfogadta, többek között, hogy a bölcsődékben az étkezésért fizetendő térítési díjon felül a gondozásért is külön személyi térítési díjat állapíthasson meg a fenntartó (önkormányzat), mely maximum az egy főre eső jövedelem 25 százaléka lehet.


Térítésmentes marad a bölcsődei gondozás:


a rászoruló (rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő) gyermeket,

a három vagy több gyermeket,

a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelő családok számára,

illetve azok részére, akik jövedelemmel nem rendelkeznek.

2012. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy hallottunk, itt ez az 500. kérdés :) már meg is szavazták, januárban életbe is lépett.

mi most várjuk, hogy dönt a bölcsink, ugyanis az önkormányzat dönt, hogy bevezetik-e....


egyébként nem a gyedet nézik és nem is a volt fizetést hanem az éppen aktuálist. (bölcsibe csak a dolgozó szülők gyerekei mehetnek)

2012. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezt jól leírtam, szóval az önkormányzatok döntik el a helyi bölcsödékben bevezetik-e, nem mindegyik lesz az (reméljük!)
2012. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme visszamenni dolgozni,ezek nem normálisak komolyan mondom.Kislányom 14 hónapos,lassan aktuális a dolog:(
2012. jan. 6. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt számoltam, hogy ha fizetnem kell a bölcsiért, meg a bejárás is sokba kerül, mert drága a benzin és nem tudom a gyerekeimet a hátamon vinni, akkor nem éri meg visszamenni...
2012. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!