Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hós kislányom még nem...

8,5 hós kislányom még nem mászik, kúszni is csak nagyon ritkán (tolja magát hátra). Nincs lemaradva?

Figyelt kérdés
Ja,és forogni hátról hasra csak bal,hasról hátra csak jobb oldalra forog. Ez nem baj?Szerintetek?
2009. máj. 23. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én szerintem egy picit elvan maradva. Már kéne ide-od a forogni, kúszni, mászni, ülni. De lehet, hogy a te babód egy kicsit lustább az átlagnál.

Itt megtudod nézni, hogy mit kell tudni a babónak 8 hónaposan: [link]

2009. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, minden baba más ütemben fejlődik. Az én kisfiam 6hós koráig, szinte semmit sem csinált, amit kortársai.Most 10 hónaposak leszünk és kb.2 hete mászik és akár 20 percig is elücsörög, ha valamivel el van foglalva. Egyik napról a másikra nagyon sokat változott.Bár én sohasem erőltettem és nem is sürgettem semmit.Mindennek eljön az ideje és ha elég erős és ügyes lesz, mindent szépen megtanul. Nyugi.
2009. máj. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hááát, akkor mi nagyon egy cipőben járunk. Az én lányom is most lesz 8,5 hónapos, és ő sem mászik. Már hónapokkal ezelőtt sikerült átfordulnia, mégis ritkán csinálja.:(

A szüleim szerint én ugyanilyen voltam.

2009. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs elmaradva, nagyon eltérő a gyerekek fejlődése. Az én lányom 10 hónaposan állt fel,és csak ezután ült fel,mászni is ekkortájt kezdett. Aztán később utolérte társait.Olyan egyenesen ül és jár a mai napig ,mert sose erőltettem semmire,pedig nekem még mondták is ,ültesd fel,állítsd,fogd meg a kezét,el van maradva,stb.Meghallgattam,de nem tettem,hagytam,hogy a saját tempójában fejlődjön.Te is nyugodj meg,majd mászik. De olyan baba is van,aki kihagyja a mászást, majd feláll és elindul. Szóval ne izgulj, majd kialakul minden.
2009. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olyan jók ezek a kérdések! De tényleg! Hogy miért?

Az én babócám, bár már majd 7 hónapos, s forog, meg mászó pozícióba már feltolja magát, de csak rugózik sokat, aztán előrelöki magát. Én meg csak azt hallom, hogy koppan a buksija, mert az előrelökésnek, mint olyan fizikai megnyilvánulásnak ez a hanghatás a következménye.

Mindeközben egy kedves barátném azt újságolta, hogy az ő - u.csak - fiacskája, már ült ekkor, s most már feláll, lassan a járást, s talán az ELTE latin szakát "kóstolgatja" :))

Szóval neeeem, szerintem ti rendben vagytok így! U.is az én fiam több, mint 1 kilóval több, mint az említett kedves - tényleg kedvelem! - ismerősöm kisfia, már 6 foga kint van, s ezerrel mondja a magáét. Valószínűleg ő, az önkifejezés verbális útját választotta gyorsabb és hatékonyabb "megtérülésnek", mások meg lassan a Himaláját megmásszák.

Ne hasonlítsd össze! Ha jókedélyű, szeretetben van, akárhogyis, de gyarapszik (súly/ hossz, fogak, beszéd, ülés/ mászás satöbbi bármelyike terén), akkor az azt jelenti, hogy a te babócád ezt az utat és ütemet választotta.

De ezek a kérdések nagyon fontosak, mert - magamról tudom-, hogy hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a miénk elmaradt.... Pedig NAGYON IS NEM!!!! :)))

2009. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
dehogy vagytok elmaradva:-) Ne aggódj rajta! attól, hogy itt nhány szülő írja, milyen szupergyereke van, mert 7 hósan ácsorog, attól ti még teljesen rendben fejlődtök hidd el! amíg lehet, a baba legye na földön, tanuljon kúszni mászni, játszon lent a talajon, ekkor fejlődnek a legtöbbet és ekkor erősödik meg a csontozatuk. a túl korán felálló babáknál lesz később a gerincfájás felnőtt korban. Ne türelmetlenkedj, futhatsz még eleget utána!:-) teljesen jól fejlődtök, ha már tolja hátra magát, hamarosan meglesz a mászó-négykézlábazás, aztán onnantól nagyon gyorsan felül, feláll. Ültetni már nyugodtan ültetheted ilyenkor, hadd játszon ülve, úgy hogy ott vagy. ne ijedj meg tőle, hogy elborul, tudnak ők olyan szépen esni. az enyém csak úgy csapódik a föld felé, rossz nézni, ő meg nagyokat hahotázik magán, hogy milyen jól sikerült:-)) Szóval egy percig se aggódj rajta! majd ha le lesz maradva, az orvos szólni fog és kérni fogja a vizsgálatát! amíg ő nem lát gondot és nem említ ilyet, addig teljesen rendben van minden, mindegy, hogy a szomszéd baba már a latint tanulta-e ebben a korban, vagy éppen biciklizett:-))
2009. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nincs gond, azt a védőnő vagy a doki észrevette volna. Én lánykám 9 hónapos kora óta forog " úgy igazán ". Eddig nem volt kedve hozzá, pedig már 5 hónaposan ment neki. Most kezdi érdekelni! Mászásnak még jele sincs... Az én babucim lustácska, szerintem a tiéd is. :) Ha nyugtalanít a dolog, kérdezd meg a gyerekdokit, de szerintem semmi gond, és nincs lemaradva.
2009. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ezen aggódtam Én is,hogy nem mászott.Kicsi Fiam most 11 hós,és szalad.10 hósan elindult.egy dekát sem mászik.Türelem! amelyik Baba mászik,állítólag később kezd el járni.
2009. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon nagy baba(12kg),gondolom emiatt lehet ez.Más téren viszont nagyon ügyes.Ha felültetem ül magától bármeddig,van 7 foga,mondja,hogy baba,egyedül iszik pohárból,tündéri kiscsaj,csak egy kicsit aggasztott ez a mászás dolog,de sikerült megnyugtatnotok.Köszönöm a válaszokat!!!
2009. máj. 24. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!