Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátok miket és...

9 hónapos babátok miket és mikor eszik? Hogy néz ki a napirendje (alvás, séta, fürdés mikor? )

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Reggel 8-9 körül ébred, akkor kap tápszert. Fél 11 körül alszik fél órát, felébred, eszik gyümölcsöt. Alma, banán, barack, gyümölcsös bébiétel. Ezután viszonylag hamar éhes lesz, Dél körül kap tápszert. Játszunk a lakásban egy picit. Fél 2-2 körül lemegyünk sétálni. Fél 3 körül elalszik a kocsiban és alszik 1 órát. 4-kor hazamegyünk, eszik főzeléket. Bébiételt, vagy házilag főzöttet. 6-kor fürdetek, addigra jön apa. Fürdés után "buli" apával.7-körül eszik tejpépet. 8-9 között elalszik. Ha még kér, ilyenkor kap tápszert is. Reggel 5-6 körül ébred, eszik tápszert és alszik tovább 8-9-ig, van, hogy tovább is.
2012. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kislányom 1 hét mulva lesz csak 9 hós, de ez nem is olyan lényeges. A mi napirendünk: kora reggel 5-6 között ébred, akkor szopi, aztán alszik tovább, ált. 8-fél 9ig. Akkor kis játék az ágyunkba, majd kb 9-fél 10kor reggeli: kb 150-180g gyümi babakeksszel, v gabonapehellyel, néha rizzsel vagy túróval, mindig másképp adom neki, majd kb. 20-25 apró falatka krémsajtos kifli, pulykasonkával és naturjoghurtal (reggel nagyon éhes szokott lenni) reggeli után kis tea. Ezt követően kicsit játszik, majd kb 11 órakor alszik kb 35-40 percet. Alvás után ismét játszik- ha szép az idő, babakocsizunk. Fél kettőkor ebéd: főzelék -szinte már minden zöldséget eszik- husival/tojássárgájával/sajttal és gyümilé. Ezután alvás a levegőn babakocsiban ált. 35-40 perc megint. 3 körül ébred, akkor megint játszik a lakásban, fél ötkor uzsi: most tértünk át a szopiról joghurt/babapuding/egyéb tejes desszert-re, utána alvás megint, kb fél6ig. Aztán megint játszik kb fél7ig, akkor családi vacsi- vagy vmi hideg szendvicsféle gyümivel, vagy sütőtök- fél nyolckor fürdés, utána szopi és kb fél 9-kor alvás. Kicsit részletes és hosszú lettem, remélem, nem bánod ! :))
2012. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves utolsó, egyáltalán nem bánom, hogy részletesen írtad.:) Azt szeretném még tőled kérdezni, hogy a kiflifalatkákat pulykasonkával: rendesen meg tudja rágni? Mekkora falatkák ezek? Nekünk 4 fogunk van és akkora darabokat le tud harapni már mindenből, félek hogy nem bírja lenyelni. Babapiskótát mondjuk el tudja tüntetni az utolsó morzsáig, de az így van kitalálva sztem...


És még 1 kérdés: uzsira milyen joghurtot adsz? Feltétlenül babjoghurtot? Vagy már kaphat ilyenkor Danone-t? Mondjuk ami ízesített.


Éjjel nem szokott még ébredni a babátok, hogy éhes?

2012. jan. 8. 11:47
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért leírom a mi napirendünket is már akkor:


- 7-kor: ébredés, 150-200 ml tápszer, majd játék

- 9.30-kor: gyümilé, majd alvás 1-1,5 órát

- 11-kor: tízórai - gyümi keksszel, majd játék

- 13.30-kor: séta és alvás a levegőn kb. 1 órát

- 15-15.30: ebéd - főzelék husival/tojássárgával+rizs/krumpli, majd játék együtt

- 17-kor: uzsi - gyümi, natúrjoghurt túróval vagy főzelékmaradék

- 19.30: fürdés, utána kb 200 ml tápszer


Volt hogy fürdés előttt adtam neki Jó éjt tejpépet, de akkor nem tudott már inni tápszert elalvás előtt, és a lényeg ugyanaz: este 11-12 között már ébred és csak tápszer után alszik vissza. Éjjel 1-2-kor ismét tápszerezés (ilyenkor max 100 ml-ket iszik, de enélkül nem alszik csak sír).

2012. jan. 8. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi 11 hónaposan leszünk,de 9 hónaposan is kb ez volt a napirend.

9-kor 233ml tápszer,utána járókába játszás,vagy séta.

13 órakor ebéd,főzelék...zöldségek,mindig inlább sós az ebéd.aztán alvás kb 16 órakor kel fel,kb 2 órát alszik.

17 órakor ezik....ilyenkor tejpép gyümölcs,valami édesebb,vagy puding.Aztán ismét játék estig....20 óra körül fürdés,fél 9 és 9 körül 233ml tápszer és alvás.

2012. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedve Utolsó! Tehát ti ki is hagyjátok a tízórait mint olyat. Jól alszik este?
2012. jan. 8. 17:27
 7/11 anonim ***** válasza:

31-én volt 9 hónapos a Fiam.

Reggel legkésőbb fél 8-kor ébred, de inkább 7-kor. Szopik, majd leápoljuk magunkat, játszik, aztán 10 körül elalszik maximum 30 percre. Ébredés, ebéd 11.30. felé, ez főzelék hússal vagy sajttal plusz esetleg valami gyümölcs, utána általában még igényel cicit. Ezek után megyünk sétálni 13 óra felé,közben alszik fél órát, 15 körül haza, cici, egy kis joghurt, és a délután folyamán még legalább 3x cicizik. 19 óra körül vacsora (zabkása vagy rizspép anyatejjel, keksszel,gyümölccsel, utána fürdés, szopi és általában 20 körül alszik.

Éjszaka aztán legalább még 2x szopik.

Szerintem a babám nagyon keveset alszik, pedig mindent próbáltam már ...

2012. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát neked sem lehet könnyű!

Az én babám is keveset alszik sztem, ehhez képest viszont borzasztó sokat mozog a nap folyamán, jön-megy állandóan.

Az a fura, hogy ha kimarad a délutáni alvása, akkor is ugyanannyit alszik éjjel.:O

2012. jan. 8. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt 7.

Hát, nem könnyű, pláne, hogy a kevés alvás mellett nagyon ölbebaba is a Fiam. Most már hagyján, de olyan 6 hónapos koráig egy perc nyugtom nem volt tőle, ha nem kézben volt, ordított.

Annyira szeretném már, ha legalább éjjel aludna, mert így estére hulla vagyok, és mire ágyba kerülök, Ő jóformán már ébred. Tudom, hogy neki már nem is kéne szopnia éjjel, de hiába etetem bármivel este, ugyanúgy ébred és csak cicivel alszik tovább. Meddig lesz ez így ... Irigylem azokat az anyukákat, akiknek átalussza az éjszakát a Babája!

2012. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Átérzem a helyzeted! Bár az én kisfiam nem ölbebaba, viszont mostanában egyre kevésbé tűri, hogy kimenjek a látóteréből.

Azzal vigasztalom magam, hogy ez az erős kötődés jele.:) Próbálom nem eljátszani ezt a bizalmat azzal, hogy türelmetlenkedek, amikor már megint egész délután utánam ordít, és inkább megoldom úgy, hogy egy légtérben legyünk, vagy kihozom az etetőszékében a konyhában, stb.

Éjszaka nincs mit tenni, kelni kell...


Bizakodjunk, hogy lesz ez még jobb is.;)

2012. jan. 8. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!