Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szenvedés lett a szoptatásból?!

Szenvedés lett a szoptatásból?!

Figyelt kérdés
Fiam 3 hónapos, első honapba cumisüvegből kapta a tejet, másfél hónapig szépen szopizott, 2 hete viszont sírva hajlandó csak enni. 30 percig szórakozunk vagy még néha tovább, van hogy evés nélkül elalszik, ahogy a lábamra fektetem már üvölt, tegnap probaképp odaadtem neki üvegből és cumisüvegből megettea 160ml-t ebből gondolom hogy éhes csak a ciciből nem kell neki. szerintetek érdemes tovább erőltetni? tejem van bőven, anyatejleadó is vagyok 600-800ml tejem marad meg, már csak reggel és este fejek. Adjam neki üvegből? vagy mit csináljak? valakinek van hasonló tapasztalata?
2012. jan. 7. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is sajnos így van azzal a különbséggel, hogy nekem tápszerrel kell kiegészítenem, mert nincs elég tejem:-(

Az én babám is sokszor sír, ha odarakom a cicihez, de nekem valószínű azért mert sokszor nem igazán jön belőle, pedig szívja rendesen... Én úgy szoktam trükközni, hogy amikor elszenderedik, alszik akár csak 10 vagy 20 percet, amikor ébredezik egyből rakom cicire, még félálomban, akkor több a türelme, tovább szívja, vagyis van ideje beindulni a tejleadó reflexnek. Meg gyakran rakom cicire, hogy ne éhezzen meg annyira, hogy egyszerre meg tudjon inni 160 ml-t.

Én a helyedben nem adnám fel, ha ennyi tejed van! Próbáld meg a félálomban etetést Te is, hátha nálad is beválik! Sok sikert kívánok! (ja nekem is 3 hónapos a kislányom)

2012. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, hogy 2 és fél hónaposan nem akart cicizni. Amikor éhes lett sírt, de a cicit nem akarta elfogadni, megfeszítette magát és húzta el a fejét. Majd a szívem szakadt, úgy sírt, de nem tudtam rávenni sehogy. Pótlásnak adtam neki tápit, azt elfogadta. Utána a ciciből is kiszívta, ami benne volt. Azután mindig először cicit adtam neki, majd a tápit. Mire 4 hós lett megjött a havim, na az megint bezavart, megint nem akart cicizni, de utána szerencsére vissza állt a rend. Most 6 hós és még mindig először cicil, aztán tápizik. Szerintem ne add fel a szoptatást, csak légy türelmes. Hátha neked szerencséd lesz, és inkább szopizik majd. :))))
2012. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez van 3hete megy és csak félálomban eszik normálisan és mivel fogyott is elküldtek ver ételre vashiany gyanúval. Ettől lehet étvágytalan . Mondjuk az enyém sehogy nem akart enni se kanállal se uVegbol se cicibol . Holnap lesz eredményem de ma sokkal jobb volt minden evett elég rendesen. Szerintem nekünk bejáratott az is hogy mágnás volt a dokino először csak Calcimuscot irt meg ugye KRESZ vas de tegnap óta kap meg ám Ambroxolt is és most hajlandó enni végre. Meg előtte volt nov ugrás is az is bEkavart

pár napot. Nektek nincsenek ilyen körülmények esetleg?

2012. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, még egy darabig probálkozok, de erőltetni nem akar, olyan rossz hogy üvölt. szerencsére ő nem fogyott, igaz az első hónapba 1kilót, a másodikba 700gr-ot, most pedig csak 500gr-ot hízott.
2012. jan. 8. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!