Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kisfiam 2 óránként...

4 hós kisfiam 2 óránként szoptatom. Hogyan tudnám rászoktatni hogy többet egyen és esetleg 4 óránként?

Figyelt kérdés
Lemértem és általában 80-90-eket eszik kb. 2 óránként.Gyakorlatilag egész nap etetem pedig már 4 óránként "kellene" ennie. Miután megette ezt a mennyiséget, már nem tudom neki visszaadni.
2009. máj. 24. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de biztos vagy benne, hogy tényleg 2 óránként megéhezik? Az én fiam 7 hetes és kezdetben igény szerint szoptattam. Aztán jobban belegondoltam és utána is olvastam ( pl. itt), és kiderült, hogy nem ismertem fel a baba jelzéseit.Minden nyekkenésre mellre tettem, pedig az evés nem megoldás mondjuk a fáradtságra, vagy az orrdugulásra.Egyik nap elhatároztam, hogy vége a gyakori evésnek, lesz ami lesz, max. sírni fog.Na, aznap magától átállt a négy óránkénti evésre. Persze, van, hogy kicsit hamarabb megéhezik, de ha bealszik, akkor 5 óra is eltelik evés nélkül. Nekünk a cumi sokat segített. Akkor igazán éhes, ha kiköpi a cumit. Ha a tiéd elfogadja a cumit, akkor próbáld meg!
2009. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk is pont ugyanez volt. 2,5-3 óránként evett 4 hós koráig, mert úgy gondoltam, hogy éhes. aztán pont én tanácsoltam vkinek hogy ha igény szerint akar szoptatni az ne azt jelentse, hogy minden nyekkre megeteti a gyereket. aztán belegondoltam, hogy lehet, hogy én meg pont ezt csinálom? :) kipróbáltam, hogy kaja után 3 órával mikor nyekergett, cumit tettem a szájába, és csodák csodája a gyerek egy perc alatt bealudt. 3/4 óra múlva ébredt, vidáman, és csak 1/4óra-1/2 óra múlva kért enni. azóta jobban figyelek és át is állt a 3,5-4,5 óránkénti kajára. azóta nincs olyan gond, hogy zöldet kakil és kevesebbet is bukik mint korábban.
2009. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4-5 hónapos koráig két óránként evett, éjjel pedig 3 óránként. Óramű pontosan sírt hogy kér enni. Később teljesen magától állt át 3 órára és ezt 1 éves koráig tartotta (2-3 éjjeli evéssel), mostanra jutottunk el oda, hogy nincs nagy gond ha egy program miatt csúszunk egy kicsit, néha alszik nagyobbakat délután, stb, de még mindig 1-2-ször szopik éjjel, én ezt elfogadtam. A napi 3 alvásról is ő állt át kettőre, nem én szoktattam. Apránként haladunk a 'nagylányos életmód' felé. :)
2009. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!