Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyot óvodába sem veszik...

A nagyot óvodába sem veszik be, ha én otthon vagyok a kicsivel, vagy ez csak a bölcsödékre jellemző?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a bölcsiben szabályzat is előírja,hogy nem vehetik be a gyereket ha anyuka otthon van egy másik babával. De ez igaz az ovodákra is? Vagy ahány hely annyi féle?

Én nagyon szeretnék kistesót,de azt nem szeretném,ha a lányom emiatt rekesztődne ki az oviból. Abban a korban már nagyon kell a gyerek társaság és az irányított játék/fejlesztés.

Hogy van ez manapság?


Köszi mindenkinek aki ír tapasztalatokat.


2011. jan. 19. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy ahol laktok, ott mennyi hely van az ovikban. Szabályzat azt írja elő, hogy iskolakezdés előtt egy év óvoda kötelező. Ezen felül az ovi dönti el, hogy kit vesz fel.


Nagyobb lányomat nem vették fel 3 évesen, mert ott volt a pici. Míg aztán üresedett egy hely, egy egyházi oviban (először oda se vették fel, csak valaki elköltözött), és ott fél napra járhat most, mert én még nem dolgozom...

2011. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nálunk még bölcsibe is felvették, amikor a kicsivel otthon voltam.

Óvodakötelesség 5 éves kortól van, addig csak helyhiány miatt utasíthatnak el. Ezt pár napja hallottam a rádióban egy szakembertől.

Sajnos ettől azonban nagyon eltérnek az ovik, sok helyen valóban nem veszik fel a kisebb gyerekkel otthon lévő anyukák 3 évet betöltött gyermekeit.

Kérdezz utána más anyukáktól, hogy itt nálatok mi a szokás.

2011. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
kötelesek felvenni fél napra.
2011. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az jutott még eszembe, hogy vannak helyek, ahol lasszóval fogják a gyerekeket, és 2,5 évest is felvesznek, csak hogy legyenek elegen...
2011. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez helyfüggő, hogy hol laksz, ott mennyi a gyerek, hány óvoda van.


Ha a létszám engedi, akkor felveszik, akár bölcsibe is.

Kötelező csak az iskolát megelőző év, szóval az óvoda dönt. A férőhelyeket mindenképp betöltik (ugye úgy kapnak több pénzt) és a körzetes gyerekek előnyt élveznek.


Kérdezz környékbeli anyukákat meg, hogy arrafelé mi a "módi".


Én egy budapesti kerületben lakom, itt sajnos nem vették fel a kislányomat. Idénre ígérték, hogy menni fog, és mivel úgyis évvesztes, végül is nem bánom, hogy nem jár, mert 3 évig lesz ovis akkor is, ha most szeptemberben megy csak.

2011. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Felmerült még valami...bár még nem tudom mi a helyzet itt ahol lakunk (fél éve költöztünk ide)


Ha tegyük fel van olyan,hogy "várólista" (hallottam már ilyenről),és feliratkozunk,és mondjuk még most beleférünk a keretbe,akkor beiratkozásnál amikor eljön az idő megkérdezik,hogy de ugye nem vagyok otthon egy másik gyerekkel,mert akkor nem mehet?!


Huh,remélem érthető amit írok,kicsit kusza nekem ez az óvodai rendszer....

2011. jan. 19. 14:51
 7/17 anonim ***** válasza:

Az óvoda dönthet, mivel csak 5 éves kortól köteles felvenni. Ha van hely, akkor felveszik simán, ha nincs, akkor persze azt veszik fel, akinek dolgozik a szülője (ez logikus is).

VISZONT fontos, hogy ha felvették, nem kötelezhetnek, hogy vidd haza fél nap után, ilyen NINCS! A törvényben, egyéb jogszabályokan ilyen nincs leira, ne hagyjátok magatokat!!! (csak mert valaki irta, hogy fél napra veszik be... az ovi megkapja a teljes pénzt, veled meg hazaviteti a gyereket, hogy kevesebb dolguk legyen... ilyenre nem kötelezhet!)

2011. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok, utolsónak igaza van. Az állami oviban nekünk is azt mondták, hogy ha már felvették, akkor van helye, és akkor viszem haza, amikor én akarom (tehát ha ebéd után, akkor ebéd után). Az egyházi szerintem picit más tészta. Bár hivatalosan itt sem tehetik meg, mégis megkérték az össze GYED-en és GYES-en levő anyukát erre. Én meg nem kezdtem majrézni, hogy nekem ezek és ezek a jogaim, hanem örültem, hogy egyáltalán van helyünk. Szerintem arra is gondolni kell, mielőtt egy intézményben az ember "kiveri a balhét", hogy az én gyerekemet gondozzák ott, és mivel emberek vagyunk, szerintem ebből igenis származhat hátránya később, mert majd máshogy bánnak vele... Tehát mérlegelni kell, hogy megéri-e.


Kezdésnek szerintem nem olyan rossz a fél nap, ősztől úgyis egész napos lesz majd. Legalább fokozatos az elválás.

2011. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm. Első kislányát felvették az oviba, és ezt azzal egy időben tudta meg, hogy pozitívat tesztelt. Ősszel, amikor vitte a lányát, már látszott a hasa. Azt mondta "csúnyán néztek rá", de nem szóltak semmit, és a kislánya elkezdte az ovit úgy, hogy ő közben otthon volt az újszülöttel...
2011. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igaz!

Én sem hiszem,hogy balhéznék azokkal,akikre aztán a gyermekemet bízom.

2011. jan. 19. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!