Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozhat alvászavart 15...

Mi okozhat alvászavart 15 hónapos gyereknél? (Nem akar elaludni akkor sem, ha már összeesik a fáradtságtól, visszaébred óránként, felkel órákra játszani)

Figyelt kérdés
A klasszikus fogzáson, szeparációs szorongáson, mozgásfejlődésen, elnevelésen/hisztin KÍVÜL.
2012. jan. 9. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ehes. az en 15 honaposom ejszaka mar nem szokot kapni semmit. Olyankor csinalja ezt, ha ehes, majd ossze esik a faradtsagtol, de nem tud elaludni, ha meg megis, a pocakja felebreszti, pedig a vacsoraadagjat mindig befalja. Ilyenkor kap 200ml kakaot, kiissza es mar alszik is tovabb reggelig.
2012. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet front miatt is, a kisgyerekekre is hatással lehet sajnos. Olyankor én se tudok aludni, akármilyen fáradt vagyok.
2012. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 4 hónapja csinálja ezt! Sosem aludt jól(minimum kétszer- háromszor felkelt), de eddig legalább időnként voltak jobb éjszakák. Most egyáltalán nincsenek.
2012. jan. 9. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Milupa tejital segíthet, adj neki 2.5dl-t.
2012. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos több oka is lehet, amiket te is említettél, akár azok is.

Szerintem is lehet az étkezés körül is keresgélni az okot. Utolsó étkezés elég tartalmas, laktató-e, elegendő-e számára a mennyiség? Kakaó ill. csokis/kakaós pépek nem mindenkinél jön be, van olyan gyerek, akit pont felpörget és nem bealtat, de ki lehet próbálni, mert másoknál meg pont ez működik.

Az esti programnál valahogy rá kéne hangolni az éjszakára, nyugisabb játékok, meseolvasás, fürdés, hangulatfény a csillár helyett, stb.

Nem cseréli fel a nappalt és az éjszakát? Azaz nappal, több, hosszú bealvás, és ezért pattan ki a szeme estére? Ha ez van, akkor fokozatosan át kell alakítani a napirendet. Nappal több "lefárasztó" aktív program, de kevesebb alvással.

2012. jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A picinél 14 hónaposan kezdődött és eltartott 2 éves koráig, persze volt benne 2 hónap, amikor semmi baj nem volt és aludt rendesen.

Az okára nem jöttünk rá.

Játszani ne engedd, totál összekeveredik. Légy az ágya mellett, simizd, csitítsd, de ne engedd neki, hogy nagyon felébredjen, túlpörögjön.

Este, vagyis késő délután menjetek el sétálni, levegőzni, plusz délelőtt is. A friss levegő csodákra képes. Agyilag is fáraszd le, de arra vigyázz, hogy lefekvés előtt 1 órával már nyugi, csendes foglalkozás legyen.

Nappal alszik rendesen?

2012. jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem éhes, megpróbáltam már, hogy ilyenkor megetetem, de nem akar enni. Vacsorára zabkását (vagy más töményebbet) is szokott kapni, aztán még szopizik egyet. Én kakaót, csokit, ilyesmit nem is nagyon adok neki, max délelőtt, akkor is minimálisat. Sőt én sem iszom kávét, teát, kólát, kakaót. Amikor napi 3 órát sétálok vele, akkor sem alszik éjszaka. Nappal 1, max másfél órát alszik. Én már valamilyen szervi vagy neurológiai okra gyanakszom. Ja, és ha vele alszom, akkor is ez megy, ezért nem gondolom, hogy szeparációs szorongás lenne. Köszi az eddigi válaszokat! Még várom az ötleteket!
2012. jan. 10. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen tényleg, hogy alvásvizsgálat, nemcsak felnőtteknek, hanem gyerekeknek is. Nem tudom sajnos a részleteket, de kérdezd meg a háziorvosotokat, neki tudnia kell. Beutaló kell hozzá, az biztos, rákapcsolnak valami szerkentyűt a páciensre, be kell feküdni a kórházba 1-2 napra és folyamatosan vizsgálják az agyhullámokat, majd kiértékelik (nem voltam túl tudományos, de én sem értek hozzá).

De persze nem biztos, hogy nálatok bármi gond van ám!! Gondolom, csak olyanokat utalnak be, akiknél felmerül a gyanú, hogy valóban kóros probléma van.

2012. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!