Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltál gyakran elkeseredve a...

Voltál gyakran elkeseredve a fáradtságtól, bizonytalnságtól a szülés után?

Figyelt kérdés
Ha igen,bíztatnál egy kicsit??? :(
2011. jún. 1. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen voltam :S Sajnos távol élnek a rokonok, így az első 2 hetet leszámítva semmi segítségem sem volt. Néha totál hullának és tehetetlennek éreztem magam :( Ráadásul a fiam extra bukós volt, reggel 9-re már a 3. garnitúra ruha volt mindkettőnkön, este 9-kor meg még egy lavórnyi előkét mostam kézzel. Gondolhatod... És persze a rengeteg bukás miatt alig aludt valamit, folyton sírt... ÁÁÁÁ. Mégis most várom a másodikat :) A nagyobbik meg lassan 20 hónapos, rettenetesen eleven fiú.


Mesélj, mi a baj? Mekkora a baba?

2011. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3 hetes,sokat nyűgösködik,fáj a pocakja (igény szerint szoptatok,és elég sokat eszik) néha megállás nélkül üvölt,és nem tudom megnyugtatni,felcseréli a nappalt az éjszakával,segítségem nincs,és annyira tehetetlennek érzem magam,hogy a saját gyerekem nem tudom megnyugtatni.Félek,hogy rossz anya vagyok!
2011. jún. 1. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
En voltam elkeseredve a faradsagtol es a bizonytalansagtol. De minden kezdet nehez es a gyereknevelesben nem a gyerek ellatasa a kihivas hanem az, hogy egyik naprol a masikra kell feldolgozni ezt a hatalmas valtozast amin keresztul mentek. Hidd el ez senkinek sem konnyu. Nekem sem volt az es a mai napig nem az pedig 16 honapos lesz par nap mulva a kisfiam. De elore kell nezni es hidd el idovel egyre konnyebb lesz. Monden kornak meglesznek a nehezsegei de a szepsegei is. Ha ugy erzed nincs kiut ne szegyelj segitseget kerni de hidd el nem lesz ez mindig igy. Ossze fogtok szokni, a babad is noni, ugyesedni fog. De az eleje tenleg nagyon nehez. :( Fel a fejjel!!!
2011. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy voltam. Két fiam van (3éves, és 5 hós), mindkettőnél(!) bizonytalan voltam, sokat sírtam és persze majd összeestem a fáradságtól. Volt mikor a kicsinek a hasa fájt őt ringattam a nagy közben elesett az udvaron, mindkettő ordított azt sem tudtam, hogy merre szaladjak. Szégyen vagy nem de bizony volt mikor annyira elvoltam keseredve, hogy néztem az üvöltő csöpp (gyönyörű és ártatlan babámat) és magamtól azt kérdeztem, te jó ég hát minek kellett ő nekem. Mindezt annak ellenére, hogy rettenetesen vágytam, hogy legyen még egy babám...

Ja, az első gyerkőc után egy évig azt mondtam, hogy nekem tuti nem lesz másik gyerekem. Nagyon hasfájós volt, három hónapig egyfolytában ordított, utána meg úgy fel volt kapatva, hogy amíg nem járt egész nap hurcolásztam magammal le nem lehetett tenni. Csak a kezembe volt hajlandó elaludni.

6 hét után sokkal könnyebb, nekem mondjuk mindkettővel 3 hós korukra lett jobb.

Milyen idős a babád?

2011. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Ne aggódj ez sajnos szerintem mindenkinél így van. Én depressziós lettem az első 3 hét miatt. Eleve szembesülnöm kellett, hogy nem elég a tejcsim a babámnak, ami nagyon nagy törést jelentett. Idegesített hogy még vacsorát sem tudok a férjemnek főzni mire ő hazaér este a melóból, idegesített hogy egy tiszta pohár nincs és napokig nem fürödtem mert egész egyszerűen nem volt időm rá! a baba nem volt hasfájós, csak azzal szivatott hogy még este 11kor is fent volt, ha véletlen elaludt, akkor meg 2óránként fent volt. Nappal meg votl hogy 6 órán keresztül nem aludt! Én meg kétségbe voltam esve, hogy egy ekkora babának át kéne szinte aludnia a napot, akkor az enyém miért nem alszik??!!! Nagyon nehéz volt, de hidd el, az egyik napról a másikra helyreállt a rend. igaz, sokáig még 11 óra volt mire elaludt, sőt most is 10kor alszik el este, de pont mielőtt végleg kimerültem volna helyreállt minden! ne add fel a te babád is fejlődik és könnyebb lesz!!!
2011. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetes a fiam, és állandóan enne, igény szerint szoptatok, de tudom mikor nem éhes, csak fáj a pocija, és nem szabad állandóan etetni, az is baj lehet. a fiam is mindig nyitja a száját, hogy cicin lenne, de nem mindig kap, mert azzal csak rosszat teszek neki. amíg nem jöttem erre rá, majd szétrobbant ahasa, olyan kemény volt, és persze, hogy feszítette a sok anyatej.
2011. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia


én is igény szerint szoptattam, és az első 4 hét rémálom volt, se éjjelem se nappalom.

Aztán a doki javasolta hogy 3 óránként etessem, azóta mintha kicserélték volna.

Tudod kb 2-2,5 óra míg megemészti a tejet, de ha ráetetsz megterheled a pociját és azért fáj neki.

Esetleg próbáld meg ezt.

De napról napra könnyebb lesz! Kitartás

2011. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, még annyi, hogy kihúzd a 3 órát adj neki cumit, hátha elvan vele.

a 3 órát én eleinte úgy csináltam hogy pl 2kor evett akkor 5kor adtam.

Mára már 4 óránként eszik és a befejezéstől számítva+4óra, pedig még mindig csak 3 hónapos.

persze ha megéhezik ,nem várom ki katonásan a 4 órát :)

Sok szerencsét.

2011. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ki nem?! :) Ó, te jó ég, hányszor!!!!


Próbálj meg lelazulni kicsit. Ne etesd folyton, szép, meg remek dolog az igény szerinti szoptatás, de nem mindig jó. Fél óránként nem hiszem, hogy borzasztóan éhes lenne. De a cici meg jó, meg anya, meg egyébként is...

Biztosan van rongyitok, vagy plüssállatka, feküdj mellé akár a kanapén, akár a nagy ágyon, szeretgesd, simizd, hallgassatok zenét (ha nagy a nyűglődés nálunk, azonnal zenét kapcsolok és ritmusra rázom a popóját, mert így könnyebben büfizik, ez a mi legnagyobb problémánk).

Lehet, hogy csak összebújásra, anyaillatra vágyik, nem kell azonnal cicit tolni a szájába. Bugyoláld be puha plédbe, lehet, hogy fázik egy kicsit. Hiába van jó idő, ő még olyan picike, hogy másként érzékeli a hőmérsékletet.

Nekem onnantól lett jobb, hogy beláttam, nem mennek úgy a dolgok, mint régen. Nem tipp-topp a lakás, nincs mindig meleg kaja, néha halomban áll a mosogatnivaló, a mosás, de ezek mind megvárnak, a pici baba pedig gyorsan felnő, értékes kincs minden vele töltött idő.

2011. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ó de még mennyire! Most a harmadik babámnál is! De legalább most már belátom, hogy minden nehézség elmúlik egyszer, csak jön helyette más...
2011. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!