Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat átmeneti alvászavart,...

Okozhat átmeneti alvászavart, ha a babám most tanult meg hasrafordulni?

Figyelt kérdés

Eddig éjjel aludt és evett csukott szemmel, de amióta megtanult hasrafordulni, azóta annyit ficereg, állandóan hasrafordul éjjel-nappal, vissza még nem, sajnos. Éjjel van, hogy keresztbe fordul és a hasán van és sír, erre ébredek. 4 hós és 3 hetes

Szerintetek? Nálatok volt ilyen?


2010. jún. 18. 09:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Eddig is fordult hasra, csak a keze mindig beszorult, de most olyan profin csinálja, talán ő is élvezi? Nem tudok másra gondolni.
2010. jún. 18. 09:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen volt, minden új megtanult mozgásformánál. Szerintem ilyenkor új neki a dolog és gyakorolja. Nálunk nemrég a felülés volt sláger, a kislányom azt gyakorolta amikor leraktam aludni. Már hula fáradt volt, de csak felült vagy 100-szor, hiába raktam hasra. Aztán meg csak sírt, végül úgy aludt el, hogy teljesen kinerült és ülve rádölt a rácsra vagy előre görnyedt a lába közé.

Nálunk olyan 1 hétig van ilyenkor káosz, aztán ha már begyakorolta a dolgot, akkor megint rendesen alszik.

A következő nálunk az állás lesz, már előre félek, mert abból meg jó nagyokat fog esni az tuti, remek lesz ha éjjel a sötétben majd feláll, aztán eldől.

2010. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Éppen ezzel küzdünk mi is. 5,5 hós. Már jó ideje átfordul a hasára, de most rájött, hogy nem csak jobb oldalra lehet ezt megtenni, hanem balra is. Azóta állandóan forog, persze nem tud és nem szeret hason aludni, a fejét le sem teszi, így miután elfárad, jön a nyöszi vagy a sírás. Állandóan keresztben van hason a kiságyban, így már el sem fér, ez külön ok a sírásra. :-(

Én bízom benne, hogy ez majd elmúlik, biztos elvész az újdonság varázsa előbb-utóbb. De hogy esetleg ezt ülve is megteszi, erre még nem is gondoltam!!!! :-O

Szóval szerintem semmi gond, csak át kell vészelni ezt a pár napot. :-)

2010. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is már gondoltam, hogy a 70 cm széles ágyat kellett volna megvenni. Most már 66 cm a babám és ő is attól esik kétségbe, hogy a feje ott van az ágy oldalánál.


Nálatok mióta van? Nálunk kb. 3 napja megy ez a műsor éjjel. Már ki vagyok merülve. 1-2 óránként fent van.

2010. jún. 18. 12:19
 5/10 anonim ***** válasza:

3 nap után ki vagy merülve? pedig lesz ez még cifrább is. :)

nálunk kb. 5 hós korától kb. 16 hós koráig ment a hepaj az óránkénti -kétóránknénti keléssel. de volt úgy, hogy 20-30 percenként ébredt. akkor romlott el az alvása, amikor megindult a forgás, meg kúszás mászás, majd a járás is bekavart. aztán szép lassan visszaállt a rend, és kb. 1,5 hónapja elég jól alszik, gyakran csak hajnalban kel, kap cicit és utána még visszalalszik.

szóval nálunk átmeneti volt, de az átmenet elég hosszúra sikeredett. remélem nálatok nem így lesz.

2010. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok korán elaludni, csak éjfél körül, eddig 3-4 óránként kelt, de most azért 1-2 óránként, így nem alszom semmit, főleg hogy reggel 5-kor ébred és nem alszik vissza kb. 8-ig, akkor meg már megint nem tudok aludni, reggeli, a párom megy dolgozni, aztán ébred a babám, evés játék, altatás...

Régen éjféltől 6-ig aludtam, nem tudtam még eddig átállni.

2010. jún. 18. 12:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Végül a születése óta nem aludtam 3 órát egyben és a várandóságom vége felé sem tudtam egy éjszakát sem végig aludni, szóval nem tudom miért kell csodálkozni, hogy ez a 3 nap zéró alvással kimerít. Ez most még a hab a tortán.
2010. jún. 18. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

10.37-es vagyok. Bocs, most olvastam, gondolom, tőlem kérdezted, hogy mióta tart a dolog. Most már lassan két hete. Nem tudom, azóta nálatok milyen a helyzet, nálunk javult. 3-4 napja ébredt először hason, azóta egyre gyakrabban megtörténik, hogy nem reklamál, miután átfordult, hanem elalszik. Így már sokkal könnyebb.

Remélem, azóta nálatok is könnyebb már az éjszaka. Minden jót!

2010. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia, 12:29-es vagyok. bocs, ha félreérthető voltam. természetesen teljesen érthető, hogy ki vagy merülve. senki sem alszik jól máér általában a terhessége felé, akinek meg nem alvós a babája, az folytatja, és ilyentájt már hulla. csak arra céloztam, hogy sajnos sztem nem fog ez nálatok egyik napról a másikra megoldódni, szóval össze kell vhogy szedned magadat. én amíg 2x aludt a babám nappal, az egyik alvását vele aludtam, mert máshogy nem ment volna... én se voltam egy koránfekvő típus, de rászoktam, hogy vele lefeküdjek este 8kor, mert különben.... mióta jobban alszik, megint tudok később feküdni.
2010. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most megint volt pár nap, hogy kicsit jobban aludt. Már elmúlt a felébredés a hasrafordulás miatt. Most az a gond, hogy valahogy elkúszik az ágy végéhez és ha már nincs tovább helye, akkor sír éjjel. De hát ilyen a kisbaba végülis, mindig van valami újdonság, amit még nem csinált.
2010. jún. 24. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!