Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktál játszani 15...

Mit szoktál játszani 15 hónapos gyermekeddel?

Figyelt kérdés
A 15 hónapos kislányom, nagyon eleven sokat mozgó baba. Egy éves volt amikor elindult azóta már szalad! Imád ki-be pakolni a játékos ládikájából, apa régi kisautóit is imádja tologatni, ha odagurítom neki mindig visszahozza és ezt nagyon élvezi. Imád hancurozni az ágyon a párnák közt főleg este fürdés előtt, de amúgy bármikor jöhet egy kis hancurozás. Van nagyobb méretű legoja, én építek ő szétszedi és kacag hozzá. A zenélős játék minden napszakban sláger, egyszerre nyomja meg néha mind a hármat, mondjuk minket az apjával ez nem zavar olyankor legalább olyan jól elvan. Szoktam neki énekelni, mondókát mondani. Játszunk kerekecske dombocskát, olyankor már tartja a kis tenyerét, vagy épp csip csip csokát, édesen mutatja, hogy hess-hess-hess. Szóval rengeteg félével próbálkozok, de néha mégis nehéz lekötni a kis figyelmét. Neked ez hogy sikerül?
2012. jan. 10. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, esetleg még a labdázást mondanám (gurít, dob, rúg), illetve mi 15 hónaposan kezdtünk mágneses rajztáblára firkálgatni, fiam imádta.
2012. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Mi is hasonlókat játszunk mint ti + bújócskázunk.

2012. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom is 15 hónapos és hasonlóan csinálunk mindent, ahogy ti is. A csip csip csóka neki is a kedvence, és ő is tartja a kezét, mikor kerekecske gombocskázunk. :)

Én igazából figyelem őt, és amit ő csinál abba beszállok én is. Ha építőkockázik, szétpakol mindent, akkor odamegyek és én meg építek neki.

Ha mesekönyvet lapozgat, akkor mondom neki mit lát a képen.

Ha látom rajta, hogy épp "kimerült" és nem nagyon csinál semmit, akkor éneklek neki vagy táncolok vele.

Zenélős dolgokat ő is imádja, sokszor elvan velük magában is.

S egész nap magyarázok neki, mindenről.

2012. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 11. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:
14 hónapos lesz a hónapban a leányzó, a nagy sláger most a babakonyha és a babázás. Lefekteti őket, betakarja, aztán főz nekik és meg is teteti. Majd hozza nekem is, és cuppog a kis szájával, hogy én is cuppogjak :D Meg kell zabálni. Vagy hozza a mesekönyvét,hogy olvassak neki, de szeret tollal/ceruzával firkálni is.Építőkockázik, már elég nagy tornyot tud építeni, hihetetlen ügyes és türelmes.Furcsa egyébként, hogy 14 hónaposan ennyire ügyesen játszik, de biztosan sokat számít hogy két nagy tesója van, és látja ezeket, plusz ugye engem utánoz.
2012. jan. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!