Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejpépen kívül milyen...

A tejpépen kívül milyen hizlaló ételeket tudnék adni babámnak? Úgy néz ki, növelnem kellene a súlyát valahogyan, csak a tejpépet az istenért sem akarja megszeretni

Figyelt kérdés
Köszönöm, a babám 11 hós és jelenleg még nincs foga
2012. jan. 10. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

ha 11 hós akkor már nem is neki való :)

szénhidrát tartalmú ételeket adj neki, pl. tésztákat, krumplis, rizses ételeket, sok kenyeres dolgot

2012. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

adnám, adom is, csak abból max pár falatot tud megenni, mert még nincs foga és még valahogy nem nagyon tud enni sem darabosat, segíteni kell neki, de már folyamatosan adva van neki.

addig meg a tejpépet mondta ma a dokinő (korábban a védőnő is mondta már). Azt tudni, hogy én már hónapok óta adom neki és nem szereti, míg más babája meg imádja.


nem értem, mert tényleg nagyon finomak!!

2012. jan. 10. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Turmixold le neki a krumplis, tésztás ételeket meg minden mást is. Akkor az is olyan pépes lesz, mint a tejpép.


Mennyi a súly most? Miért kell növelni? mióta nem gyarapodik rendesen?

Jár már? vagy intenzíven mászik?


Nálunk volt egy időszak, amikor lelki trauma miatt (férjem elhunyt) a kislányom nagyon nem akart enni. Hetekig semmit nem lehetett beletuszkolni. Én akkor a cukorhoz folyamodtam és bizony a tápszert cukrozva kapta egy ideig. Úgy nagy nehezen lement...

2012. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Este adom a babámnak a "tápszerbe grízt": a grízt vízben keményre főzöm és tápszerrel hígítom, pici cukrot is teszek bele. Persze nem minden nap. Jó kis kalóriabomba.
2012. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de miért kell növelni a súlyát?
2012. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Növelnem kell, mert kevés a súlya, pedig ránézésre jól néz ki, formás kis baba. Tény, hogy sosem volt nagyétkű, de azért középszinten evett, keveset vagy közepeset. Néha jobban.

tény, hogy nem nagy baba

:)

8kg és 11 hós


tudom, nem sok, de már doki és védőnő és mondta, adjak neki tejpépet naponta egyszer. Adnám, jajj dehogy adnám, de nem szereti.

2012. jan. 11. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél másfajtát neki. Az enyém csak a banános cseresznyés Humana-t eszi meg.
2012. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Szerintem ne erőltesd, tudja ő, hogy mikor éhes, mennyit akar enni és teljesen normális a súlya. Az én lányom 1 évesen 9,5 kg volt.

És itt egy cikk is a babák súlyáról:

[link]

És idéznék belőle: "

Ha sokat aggódunk gyermekünk hízása miatt, jó tudni, hogy az átlagos 1 éves baba súlya 9-10 kilogramm között van, két évesen pedig a gyerekek többsége 11-12 kilogrammos (a fiúk általában nehezebbek) függetlenül attól, hogy az elején jól hízó baba volt, vagy éppen lassan gyarapodott."


Úgyhogy szerintem ne aggódj.

2012. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!