Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos lányomnak mennyit...

5 hónapos lányomnak mennyit kellene ennie?

Figyelt kérdés
Anyatejes volt de sajnos lelki okokból valószínű elapadt a tejem:( Így már 10 napja tápszert kap a doki a milupa milumil 1 est írta ki.Van h 130-at eszik de ma vacsira is csak 50 mlt evett meg:(Anyatejből pedig 220 körül evett mindig mert mértük,rendszeresen!Nagyon rosszul érzem magam emiatt,mit gondoltok mi lehet a megoldás,erre a nem eszem témára???SOS!Köszi.1 hete mértük utoljára 6750g volt. 3 nap múlva lesz 5 hónapos és 2850g-al és 49 cm-el született.
2012. jan. 10. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. 5 hónapig szoptattad, a kritikus időszakban anyatejet kapott, és ezzel az immunrendszeréért sokat tettél. Nagyon gyakori ám, hogy 5 hónap után már apad a tej. A szoptatást ma divat nagyon túllihegni. Te mindent megtettél, jó eredménnyel.


A kérdésre válaszolva pedig: A babák tudják, hogy mennyit kell enniük. Az anyatej sokkal könnyebben emészthető, mint a tápszer, így abból gyakran többet esznek.

Ha a súlya továbbra is szépen gyarapszik és van napi 6-7 nedves pelus, akkor nincs miért aggódni. Ugyanazokat a jeleket kell figyelned, mint eddig.

Lassan a hozzátáplálást is elkezdheted.

2012. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat.A kisfiamat 11 hónapig szoptattam őt akkor már én választottam el mert nagyon harapott,és már nem éreztem szükségét,most el vagyok kenődve,de legalább eddig sikerült,Meg van a naponta kb 10-12 pelus megy el fogzik is a lelkem.
2012. jan. 10. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem sajnos 2 hétig volt szoptatás.:(

Én is nagyon ki voltam borulva. Ráadásúl a tápszer 2 napon keresztül nem maradt meg a pocijában. Aztán lassan fokozatosan keveseket adtam neki (+ teát ha éhes volt-szegény:() és így 1 nap alatt hozzászokott a gyomra. De 3 napig szegény éhes volt. rengeteget sírtam és próbáltam a szétszakadt mellbimbóimból lefejni a tejet de javarészt csak sűrű majdnem fekete vér jött... Aztán amikor egy még használhatóan véres adagnyi tejet sikerült lefejnem és a 2 napos bukás után odaadtam neki azt is kibukta... azt hittem, hogy megszakad a szívem.


Szóval így esett, hogy kiskora óta tápszerezik. Milumil Milupa Start Optima HA. Ebből ő 4 hónaposan napi 6x eszik és nemrég kezdte el a 150ml + 5 kanál. Nekem 3740-el született és 52 cm volt. Már most 7,5 kg és 69cm. Ez előtt 2 hónapos korától 120mlhez evett meg 4 kanállal.

(egy kanál 4,6 g) lehet, hogy még csak nem szokott hozzá. De legalább benne marad. Kell neki idő az átálláshoz. Viszont elkezdheted a hozzátáplálást. Hátha a gyümölcsök jobban bejönnek majd neki (ezeket sűrítheted is majd így laktatóbbak lesznek). De végülis egy éhező gyerek nem mosolyog.... Ha azt látod rajta, hogy éhes etesd meg aztán eszik amennyit szeretne.:) Nekem is van, hogy a kisasszony úgy dönt hogy a fele már nem kell. A hozzátáplálásnál egyébként is borulni fog. Nincs szükség szigorú rendszert keresned benne.

2012. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jah! Nekem most 4 hónapos:) Ez kimaradt. 3 hónapos korától kóstolunk almát (védőnői utasításra) de 2 hét után feladtam, mert utálja és elkezdhettünk barackozni néhány napja meg banánozni is. Ha meglátja a kanalat szinte megtámadja úgy enné:)
2012. jan. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!