Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az rendben való, hogy 9...

Az rendben való, hogy 9 hónapos lányomnak még nem tudok darabos ételt adni (baba üveges sem, amire 8 hós van írva), mert megakad a torkán és öklendezni kezd?

Figyelt kérdés
nincs még foga
2012. jan. 10. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs még foga, akkor szerintem teljesen az.
2012. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ne aggódj. Második lánykám 10 hónapos múlt, most jut el odáig, hogy a darabos ételt is elnyammogja (bébiételesek), de előtte öklendezett. Pedig kiflit, kekszet 8 hónapos kora óta nyammog, a múlt héten sültkrumplit is megevett (3 szálat), és élvezte.

Igaz, neki most bújt ki 1 hete a felső két foga is.


A nagyobbik sem ette ennyi idősen a darabos bébiételt, de amit adtam (kockázva, vagy kekszet a kezébe) megette.


Ne aggódj, főleg ha még nincs is foga!

2012. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, semmi gond.

Majd kijön a foga és mindent megrág, addig turmixolj le neki mindent.

2012. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így van, hogy kijön a foga, és mindent rág. :) Igen az ágy szélét. Mivel az első fogak jönnek először, harapni fog tudni,nem rágni.

Amúgy teljesen normális, ne izgulj. Az én lányomnak 9 hónaposan jött ki az első foga, de már próbálkoztam puha dolgokkal, mert nagyon ügyesen szét tudják passzírozni a puhább dolgokat az ínyükkel és a szájpadlásukkal. Mióta próbálsz neki darabosat adni?

Mi 6 hónaposan kezdtük és kellett 1,5-2 hónap, mire elfogadta és nem öklendezett tőle.

Először csak egy kis kanállal kevertem neki reszelt almát egy üveg bébiételhez, és hetente emeltem 1 kanállal. 8 hónapos korára olyan szépen cuppogott a kekszdarabos tejpépen, a sárgarépán, a húslevesen, hogy csak na. :)

5 hónaposan adtam a kezébe először kekszet, kifli csücsköt. Arról is áznak le a nyállal a darabok, próbáld meg, hátha az bejön majd neki.

Az én picikém is öklendezett, még a szeme is könnybe lábadt, mikor a darabost be akartam vezetni neki, tesóm (3 gyereke van) ajánlotta ezt az 1 kanál reszelt alma, 2 kanál reszelt alma, módszert. Nekünk bejött. :)

2012. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!