Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babánkkal jövő...

Másfél éves babánkkal jövő hónapban utazunk nyaralni Amerikába! Utazott már valaki babával olyan helyre, ahol nagy időzóna különbség volt?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy állt át a baba? Megviselte?
2012. jan. 11. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Babával még ugyan nem utaztunk, de tapasztalatom szerint odafele, nem viselt meg annyira az érkezés, mint hazafele.

Többször is jártam Amerikában, amikor hazaértem, sokkal jobban szenvedtem az időeltolódástól, pedig az utóbbi 2 út folyamán a repülőn szinte végig aludtam. Mégis, kellett pár nap mire itthon belerázódtam a napszakokba.

2012. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi most összel voltunk a 14 hósunkkal Maldív szigeteken.

Èn már voltam amerikában (még gyerek nélkül) meg a karib térségben is, szerintem arra nehezebb megszokni az idökülömbséget.

Mivel most a másik irányba voltunk szerintem egyeszerübb volt.


5 óra külömbség volt most. Délután indultunk és másnap reggel 11-re értünk a hotelhez. Vég ül is a lányom az egész uton darabokban aludt. Egyszer 2 órát mjad 4 órát aztána hidroplánon félórát stb... ìgy mikor oda értünk éhes és fáradt volt, rögtön a kaja után aludt délután, majd 3-kor felébreszetettem és este megint beájult az ágyába. habár reggel mindig ébreszteni kellett.


haza felé kora reggel indultunk és itteni idö szerint este 8 ra voltunk a lakásban. Akkor egész nap darabokban aludt, csak az uton és megint csak beájult az ágyba. Másnap reggel 7-ig aludt, és ez meg is maradt neki.


Szóval mondhatom hogy egyik irányba sem viselte meg mert az út olyan fárasztó, hogy alig várja hogy ágyikoba aludhasson.


De gondolom minden gyerek más.


Karibtengernél voltunk akkor csak 2 hete voltunk, és az elsö héten nagyon szenvedtünk, mert hajnalban már kukorékoltunk és este 7-ig a vacsiig is alig birtuk ki majd csak a második héttöl voltunk képesek az esti músort is megnézni.


Mikor indultok és mikor érkeztek?

2012. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszodat! A Te picid mennyi idős? Úgy indulunk, hogy délelőtt negyed 9-kor indul a gép, és ottani idő szerint délután fél 4-re érkezünk meg, és majdnem 2 óra van Londonban az átszállás miatt! Haza fele meg azt hiszem, délután fél hét körül indul a gép, és másnap este 10 után érkezünk haza! Haza fele sokat kell várni Londonba! Californiába megyünk, és csak egy hetet, úgyhogy remélem, hamar megszokjuk az átállást, mert nem sok időnk lesz! A pici miatt izgulok jobban, olyan jól végig alussza az éjszakákat egész kiskora óta, remélem, nem zavarja meg!
2012. jan. 13. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


nekem a maldív útkor 14 hós volt, most 16 lesz.


Hát ha szerencsétek van akkor úgy is az ottani landoláskor el fog aludni (lányommal már sokat repültem és minden landoláskor elalszik), így hátha nem akar estig aludni majd. és reggel meg sokáig kihuzza.


Habár az idöeltolódás sok lesz 8-10 óra?


Mi dubaiban szálltunk át, és szuper volt, oda fele 4 órát kellett várni de mindenhol babakocsik voltak, amit lehetett használni, így nem kellett cipelnünk semmit sem.

London nem ilyen jó.


Miért pont kaliforniába mentek egy ilyen picivel? Gondolom egy halom néznivaló lesz, és azért másfélévest mindenhova cicncálni nehézkes.

èn megbántam hogy nem vittünk maldívra segítséget, mert így sokat nem pihentünk. habár pont a gyerek miatt választottuk maldívot, olyan helyet ahol egésznap homokozhat.


de ne félj nem lesz gond. én ilyenkor azt mondom, ne tervezz sokat elöre, hagyad hogy a gyerek alakítsa a napotokat, és majd meglátjátok.

2012. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rokonokhoz megyünk, de csak egy hétre tudunk, így is alig tudott férjem szabira jönni! Már repültünk a babával, de csak Európán belül (Párizs, Anglia)! Kocsival is voltunk nyaralni vele, nyáron pl. Horvátoknál voltunk Zadarban, hosszú volt az út, és semmi gond nem volt vele! Úgyhogy azért is merünk neki vágni, mert eddig még soha nem volt semmi gond vele, Párizsban élvezte a kirándulásokat, mindent! Repülőt nagyon élvezte mind két alkalommal, így attól sem félek, már most jóval hosszabb lesz az út, de remélem, aludni fog zömében! Egyedül attól félek, hogy az idő eltolódás megviseli! Mint írtam, teljesen végig alussza az éjszakákat, még ha beteg, akkor is, és azt nem szeretném, ha ez most bezavarna nála!
2012. jan. 15. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!