Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnál már tuti kimaradt a...

Babámnál már tuti kimaradt a mászás? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Ikerbaba, 11 hónapos. 7 hónapos kora óta kezdett kúszni,persze mára tökéletesre fejlesztette:) 1 hónapja áll, kapaszkodva lépeget,bár még nem magabiztosan. Kutyázott is,még most is csinálja, simán térdenáll stb., de ha közlekedésről van szó,akkor kúszik.

Tudom,hogy a mászásnak lenne a legnagyobb szerepe,ezért paráztam most rá. Ikertesója régóta ügyesen mászik,de úgy látszik ez nem érdekli és nem utánozza.


2012. jan. 11. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy kimarad. Később majd próbáld meg olyan játékokra csábítani, amiben mászni kell. (lovacskázzatok, utánozzátok a kutyát stb.) De ne parázz, a kúszás is nagyon jó, azzal is gyakorolja az ellentétes végtagok együttmozgását.
2012. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
nem csak az ellentétes végtagok mozgását befolyásolja a kúszás-mászás, hanem az agy barázdáltságára is hatással van. Ergo ha valamelyik kimarad, tuti nem lesz egy 2. Einsten a gyerek....
2012. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy nagyon jó készségfejlesztő hinta. Igaz mi még 4 hósak se vagyunk, de 6 hetes kora óta hasalós hintáztatom és már 2 hétre rá a 2 hónapos védőoltásnál meglepődött a gyerekorvos, hogy amint hasrafektette a gyerek kitámasztotta magát és tartotta a fejét ügyesen.

A neve Wingboo hinta. Ráadásúl később felrakhatod beltéri hintának és 6 éves koráig használni is fogja tudni.

Itt elolvashatsz róla mindent. [link]

2012. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék egy szakembert, HA elindul magától. Voltunk gyógytornásznál, nem emiatt, de ott voltak babák, akik már jártak, de kimaradt a mászás, és azt gyakorolták. Persze rögtön, amint megteszi az első pár lépést, érdemes, mert utána ha rákap, tényleg nem fog mászni.
2012. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves 2.-dik! Köszi,nem is akarok Einsteint nevelni belőle,de nem hiszem,hogy ettől még hülye gyerek lesz! A "beszéde" pl. sokkal fejlettebb,mint a tesójáé...

Persze azért mkinek köszönöm! Megnézem azt a hintát és azt hiszem azonnal beszélek a védőnővel.hogy segítsen.

2012. jan. 11. 16:40
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Én egyáltalán nem másztam, akkoriban nem is foglalkoztak ezzel túlságosan, mégis kitünő tanuló voltam minden suliban, nincs semmilyen részképességzavarom, se hiperaktivitásom. Persze én csak egy példa vagyok, de nem hiszem hogy ezen kéne parázni
2012. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
szóval sem mondtam, hogy ettől bármelyik baba hülye lesz:) de lehet találni a neten nem egy, nem kettő kutatási eredményt, amivel bizonyították, hogy összefügg a mozgásfejlődés és a tanulási képesség.
2012. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia. A fiam nem kúszott, nem mászott csak kutyázott 8 hónapos koráig, és forgolódva közlekedett. 8,5 hónaposan felállt, és 9 hónaposan lépegetett a kiságy körül. Minket elküldtek rehabra, a gyerekorvos adott beutalót. Kb 10,5 hónapos volt mikorra kaptunk időpontot. Na a vizsgálat előtt 4 nappal elkezdett mászni. :-) Semmi baja, szépen fejlődik, nincs visszamaradva semmivel. 12 hónaposan idult el magától. Szóval nem biztos hogy kimarad, de ha gondolod, akkor vidd el rehabra, jó tornákat, fejlesztő gyakorlatokat tudott mutatni a dokinő. És igazán egy játékos foglalkozás csak a vizsgálat. Minden gyerek máshogy fejlődik. Nekem előbb állt, mint mászott. :-) Hát látod ilyen is van.
2012. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnál is ugyanez volt!6 hósan kezdett el mászni majd 10 hósan bútorok mellett felállt és elkezdett toytogni!Én addig folyamatosan csak azt hallgattam a védőnőtől,gyerekdokitól hogy semmi baja nincs a fiamnak!Na már most mikor felált bútor mellett körbe telefonálgattam a közeli városban lévő Dévényeseket hogy kinél tudok minél hamarabb időpontot kérni!Az egyik nagyon rendes volt egy hét múlva soron kívül fogadott!Megnézte a fiam és azt mondta semmi baja!Mutatott egy két gyakorlatot(talicskázás,guggoltatás stb)de mondta hogy ha tényleg kimarad a kúszás az sem baj!Az a baj ha a kúszás és a mászás is kimarad!

Gyakoroltuk a tornákat de csak nem akarózótt a gyerek mászni!Közben már kapaszkodva elég gyorsan sétálgatott!Nállunk a változás a lépcsőzés hozta meg!Kint az udvaron mászott fel és le a lépcsőn magától tehát nem segítettem neki! 2 ilyen lépcsőzős alkalom után mászott a fiam és mint a villám!Szóval ha van rá módotok akkor a lépcsőzésen mászást próbáljátok ki!De mondom:nekem a Dévényes azt mondta hogy nem akkora baj ha kimarad a mászás!

Írj ha van még kérdésed!

2012. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

bocs utolsó vagyok!

6 hósan kezdett el kúszni!!!NEM mászni!

2012. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!