Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet valahogyan szoktatni...

Le lehet valahogyan szoktatni az anyóst arról, hogy "butaságokat"beszéljen a gyereknek?

Figyelt kérdés

nem akarom megbántani,de a falra mászom amiket mond-

pl szép kezeddel egyél...stb,meg adol,kapol,szoptatol...pedig nem vidéken született-régen irodában dolgozott,magas beosztásban..


2009. máj. 25. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a füle hallatára rögtön mondom a gyereknek, hogy a másik kezed is szép ám,a mama csak viccelt! Mama meg néz, mint a moziban.

Az adol, kapolt meg kijavítom, amikor a gyerek mondja úgy. Ebből mama is tanul :-) Legközelebb rászól a gyerek, hogy nem úgy kell mondani :-)

És akkor én nem veszekszem, nem csapok patáliát, kedves vagyok...

2009. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
a balkezesek nevében kikérem magamnak!!! én büszke vagyok arra, hogy balkezes vagyok, egy a tíz közül, a jobb agyféltekém irányít, ezáltal érzékenyebb vagyok, mélyebben élek meg dolgokat, mint a jobb kezesek! hát még ilyet, megpukkadok! (érzelmi kitörés...)
2009. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét, elfelejtettem írni, én is balkezes vagyok...
2009. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy offolok, de mintha én írtam volna ezt a kérdést, én is falramászok ezektől a kifejezésektől, ő is -ol-osan beszél (mondol, nevetel, stb.)

Én nem merek szólni, nehogy megbántsam, a férjemnek sem akarom, mondani, hogy az anyukája "enyhe" tájszólással beszél, pedig nem vidéken élünk.


A férjemet már sikerült leszoktatnom :)

2009. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kedves kitérő válaszokkal vélaszolj te is.

Majd néz egyet és rákérdez.Majd mosolyogva mond neki,de igen.

Nekem apukám ilyen és amikor szoltam beszélyen tisztán és érthetően,megsértödött hogy ugy beszél ahogy akar és ez az ő háza.

Most mindig én is válaszolok,de helyesen,csak észre veszi magát.

2009. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi lányok

néha el is nevetem magam,hátha észre veszi magát..

2009. máj. 25. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!