Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szereljem le a gyerekemet...

Hogy szereljem le a gyerekemet állandóan felkapkodó és ölben tartó anyósomat és nagymamámat?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hós állandóan mászik, nem szeret kézben lenni, de ezt se az anyósom, se a nagymamám nem hajlandó megérteni, azt hiszik, hogy a gyereket csak úgy lehet szeretni, ha folyamatosan fogják és egyfolytában mondják neki, hogy mennyire szeretik. A kislányom meg majd kimászik a kezükből annyira szabadulna, de nem teszik le.

Én már nem szólok, mert az anyósom szemében úgyis én vagyok a feketebárány, inkább nyelek. De már nagyon unom, a férjem nem szól, mert az anyja.


Az anyósommal mindaddig szuper kapcsolatunk volt (minden barátnőm csodálkozott, hogy mennyirejóba vagyunk), amíg össze nem házasodtunk és meg nem született a kislányunk.


2009. máj. 25. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondd meg neki, hogy már eleget volt kézben, le szeretne menni mászni a gyerek, legyen szíves és tegye le. Ennyi. Nem kell gatyázni.
2009. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Felneveltek már néhány gyereket, tedd túl magad ezen.

a te kislányod olyan ügyes, meg fogja ezt önállóan oldani. És később nehezebb helyzteket is. Lassan már kisded lesz elhagyja a csecsemőkort, aztán a mama meg a dédi is úgy fog körülötte ugrálni ahogy ő fütyül. Majd ő elintézi ezt. Te csak figyeld meg. És írd le neki, jó lesz majd elolvasni! Nem olyan esetlen kisbaba már, ahogy te érzed. Majd rúg nagyobbat, vagy visít :)

Ki kell alakítaniuk a kommunikációs rendszerüket, ne zavarj bele! A babád fog nyerni, és nem sok idő kell, csak figyeld meg!

:)

2009. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is ezt vallom. hagyd, hogy a gyerek irányítsa, mit akar. ha annyira nagyon menni akar, ő ezt már jelezni fogja. akár a te kezedben van, akár az anyóséban, ő onnan szabadulni fog előbb-utóbb. néhány hét, aztán utol sem érik a gyerkócöt:-)

nézd el nekik, jót akarnak. ilyenkor megy a legnagyobb versengés a mamik között egy mosolyért. hamarosan ugyis eldönti, kit jutalmaz mosollyal, és kinek a kezében kezd el ordítani veszettül:-))

2009. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!