Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háton ordít, hídba megy, mi a...

Háton ordít, hídba megy, mi a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam lassan 4 hós (8nap mulva), egy jó hete kezdődött a problémánk az addig áldott jó babámmal :(

az éjszakát már a korházban átaludta, de egy hete meg van kergülve.. éjjel volt, hogy 4-5 órát fent volt, semmi nem volt jó.. szoptatás után is orditott..

az elejétől kezdve hasfájós volt, de pár hete elhagyta, végre egyedül kaksizott, pukizott rendesen.. jelenleg már attól félek valami szervi baja van, dr nő 1 hete vizsgálta, akkor szurit is kapott (szuri elötti éjszaka kezdődött a dolog, ugyhogy arra nem foghatom).

napi 7x szopott olyan fél órákat, aminek az idejét elkezdte csökkenteni, 5 perc az egyik cicin, büfi - majd ha vissza akarom tenni éktelen orditásba tör ki... átteszem a másikra, elfogadja, 5 perc, büfi, ha vissza tenném ordit..

elfogadtam, ügyesedik elég ennyi is.

De az esti vacsinál nem volt hajlandó enni, semennyit!

Bekapja , megszivja 2x majd ordit.. teste hídban (kis popsija a levegőben)és mint akit nyúznak...

tápi hijján adtam neki tejpépet, 100ml megevett, és elalváshoz elfogadta utána a cicit. és mindezt egy óra szenvedés után.

jelenleg ott tartunk, hogy hajnalban szopik rendesen, jóó sokat minden gond nélkül.

fél 9 körüli második majd innen minden etetésnél már jön az 5 perces intenzív szopi és ordítás..

este 8kor fürdetés után pedig a világvége.. az istenért nem tudom mellre tenni sehogy. még arra az 5 percre se.

semmi nem változott, az essti menetrend is ugyanaz..

amint leteszem a párnára hogy cicit adjak neki ordít, feszíti magát hidba.. ha ülve veszem fel, meg se lehet vigasztalni, ha felállok vel kb 10 másodperc alat megnyugszik, mintha mi se történt volna, de amint érzi hogy a hátára fektetem kezdődik előről..

tegnap este 120ml tápit benyelt majd szívott 2t a cicin.. ez volt a vacsi:(


alapjába véve nyugis baba VOLT... aludni csak hason, sokszor ügyesen magától is elaludt, ha fent volt , először háton az ágyban a zenélő alatt "játszott - nézelődött" kb fél óra , majd kint a mi ágyunkon velem játszott "dumizott" stb.. ezután szopi és alvás..

jelenleg : hátára teszem, beszélgetünk, stb.. elvagyunk.. kacag , jó kedvű.. de ha már nem foglalkozom vele, mert pl kiviszek egy poharat vagy csak a tesót intézem, rájön a hoppáré, híba megy és ordít, mint etetésnél.. megnyugatni csak állva lehet mint fentebb is irtam, de akkor mintha elvágták volna..

tegnap délután már a hője is elindult felfelé, de szerencsére csillapítani még nem kellett..

útál háton lenni, a babakosiban is, ez oké . elfogadom, de játszani elvolt 3 hónapig.. mostmeg.. ?!ordít ha lát is, ha nem vele beszélgetek.. ha csak vele törődök elvan, vigyorog , fogdossa a játékokat.. a konyhába is viszem magammal kocsiban , félig ülő helyzetben..


hiszti vagy baj van? félek!!:(


evésre annyit mondott a védőnő , hogy éhen halni nem fog..

hozzá teszem 23 éves gyermektelen, a terhességem alatt kezdett, tankönyv szerint "dolgozik"..


említésre méltó dolog még, hogy menet közben egy kis takonykór is bejött, de orrszívással gyorsan orvosolható.

volt már beteg, de se ilyen hiszti nem volt és evett is rendesen.



mi baja lehet??


2012. jan. 12. 05:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a foga kínozza. A kis "takonykór" is erre utal. Azért nézesd meg a gyerekorvossal, hogy a szervi bajokat kizárd. Ha nincs semmi, akkor ha kibújnak azok a fránya fogacskák megoldódik a helyzet.
2012. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nem piros, nem duzzadt az ínye sehol..

3. fiam és most teljesen tanácstalan vagyok.. :(

ilyet nem tapasztaltam egyiknél sem, germekorvos 1 hete szerdán vizsgálta utoljára

2012. jan. 12. 07:03
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért nézesd meg még egyszer. Négy gyerekem van és ha nem a foga akkor nem tudom mi lehet. A nátha is megzavarhatja.
2012. jan. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nátha menet közben jött, elötte kezdődött ez a nem eszek, hídban orditok dolog
2012. jan. 12. 07:36
 5/17 anonim ***** válasza:

Biztos, hogynem hiszti, legalábbis a szó szoros értelmében. Nem hiszem azt sem, hgy szervi baja lenne. Az én fiam akkor csinálta ezt a hidazást, amikor még nem tudott megfordulni, de már unta a háton levést.

Ha hasra teszed, mit szól hozzá?

Persze, hogy nyugisabb, ha állsz vele - tud nézelôdni. Kinyílt az értelme, már uncsi az ágyban feküdni, nézelôdni, de még nem tud helyet változtatni. Nálunk dettó ugyanez colt, most a kúszással próbálkozik, most is sokat mérgeskedik, mert mem jut el A-ból B-be.

Persze korânt sem biztos, hogy a te fiad is ezért csinâlja, de az enyémnel így colt.

Mindenesetre próbáld hasra tenni, úgy kicsit jobban tud nézelôdni.

A szopis panaszokra sajna nincs tippem, az én fiam sajna tápszeres.

2012. jan. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

hiszti közepette hiába teszem hasra, pillanatok alatt belelovallja magát. ha be is válik, kaja helyett hiába teszem hasra :( és ugye akkor van a leginkább világvége:(

mindent próbáltam, hogy mentsem a szoptatást, már a végén járunk, tegnap csak tápot evett, azon nem ordított, ette rendesen.

eddig 1x evett 60ml és 1x 120ml tápit a 8 nap alatt.

kűzdünk, kűzdünk:(

2012. jan. 12. 07:52
 7/17 A kérdező kommentje:

a csak tápot evett dolgot vacsira értem.

túl fáradt sem lehetett, 7:45kor ébredt, 8kor fürdettem, fél9kor vacsiztattam volna.


fordulni próbálkozik,de még nem jött össze.és mivel nincs is el háton igy nem is fog összejönni egy ideig

2012. jan. 12. 07:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nem mindig egyformán jött a cicimből a tej. Ez többször is változott a 11 hó alatt. De volt egy idő, amikor ha a bal cicimre tettem, abból kevés "ágból" jött és pont így bemérgedt! Utána már hiába kínáltam volna a másik cicivel, esélyem se volt... Így többször is fejtem ill fagyasztottam le tejet hogy ilyenkor ne kelljen tápit adnom. Végül üvegből imádta inni a tejet mert onnét folyamatosan jól jött. Nem mondom hogy csináld ezt!

Tornáztatsd meg napközben a lábait jól pocak felé, hátha marad benn még levegő...

Tegyél köré ismeretlen, színes dolgokat, zenélőt, változtatsd ezt 2-3 dolgot néhány naponta, lehet unatkozik.

Sajnállak, tudom milyen borzasztó érzés tehetetlennek, tanácstalannak lenni!

2012. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt akkor csinálta, hogy feszült,sírt akarja a levegőben és a háta ívben feszült amikor fejlődési fokhoz lépett, mikor megtanult hátról hasra fordulni, azóta nem csinálja.
2012. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

felhívam a dr nénit, azt mondja, hogy biztosan a hasa fáj, feszíti háton, esetleg nyitott még kicsit a nyelőcsöve vagy mije és a sav marja.. adjak neki kanalast minden szopi elött, és próbáljam 3 óránként szoptatni (igaz lassan tejem sincs :(((( ) vagy tápszer.

majd kinövi , szervi baja nem lehet (1hete vizsgálta).

súlya bőven megvan 3,5el született, most 6100 g , szépen fejlődik.


várom még a tapasztalatokat! :(

2012. jan. 12. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!