Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mekoniumos a magzatviz...

Ha mekoniumos a magzatviz szuleskor, akkor a babanak biztos, hog valami baja lesz?

Figyelt kérdés

2012. jan. 12. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a víz. Most 7 hónapos, egyenlőre semmi jelét nem mutatja, hogy valami baja lenne.
2012. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálunk nem lett semmi baja a picinek, ma 7 hónapos. Mondjuk ő születése közben kakilt bele a vízbe és amint a doki észrevette, hogy zöld a víz és még a szívhang is leesett 70-re rögtön mentünk császárra. 9/10-es apgart kapott.
2012. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva mondta a szülésznő. Azért kell figyelni a magzatvizet, mert ha már valamiért kínlódik a baba, akkor belekakil a vízbe és ez intő jel lehet, ilyenkor vagy császár, vagy indított szülés kell.

Az nem törvényszerű, hogy ettől a víztől elkap valami fertőzést, de figyelni szokták, van, ahol egyből adnak antibiotikumot az újszülöttnek.

2012. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első babámnál volt, 8/10-es apgarja lett.

3,5 éves cserfes nagylány, kutya baja sincs KOPP-KOPP.

2012. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is az volt. Volt egy kis vérzés 1 héttel a kiírt időpont előtt, ezért bementünk a kórházba. Doki megvizsgált, azt mondta tágulásos vérzés és burkot fog repeszteni. Így is történt, s mondta, hogy zöldes a magzatvíz. Gond nélkül megszültem a kislányomat, szépen kitágultam, és természetes módon a világra hoztam. Nem tudom, hogy minden szülésnél így van-e, de nálam a kitolásos szakaszban bent volt a kórház gyerekorvosa is a csecsemős nővéren, a szülész orvoson és a szülésznőn kívül. Az én babám vesemedence tágulatot is mutatott a szülés előtt pár héttel, de a szülésre ezt ledolgozta.

17 hónapos lesz napokon belül, és semmilyen jel nem utal arra, hogy bármilyen baja lenne. Szépen fejlődik, nagyon okos és ügyes kislány. :-)

2012. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gond inkább akkor van,ha iszik is ebből a vízből.Az én fiamnak is meconiumos volt a magzatvize,ikerpár egyik tagja.Észre sem vették volna,38 hetes voltam,és a kórházban sem mondták meg,csak amikor már jöttünk haza.Szegénykének már nagyon nem volt jó odabent,nem kapott rendesen enni,és oxigént sem(?),mert a tesó "elevett előle mindent"(ikertranszfúzió).Picikén ,1800 gr-al született,8/10-es apgarral,köldökzsinórja kantárszerűen a nyakára tekeredve.A tesója rúgta ki a magzatburkot éjszaka(másnap császároztak volna),szerintünk azért,mert érezte h baj van az öcsivel(ő 2800 gr volt).Egészségesek lettek mindketten.

Védőnőm kislánya is így született,nála okosabb kislányt nemigen ismertem még.

2012. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pár napja láttam egy dokumentum filmet az egyik ismeret terjesztő csatornán,ahol egy kisbaba valahogy a tüdejébe szivta a magzatszurkot és az ott jól letapadt,az orvosok 30%esélyt adtak neki az életben maradásra.Szerencsére ő megúszta és sikerült életben maradnia.Ezt most nem ijesztgetésként írtam,hanem csak azért mert ilyet még én sem hallottam.


33hkm

2012. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Kislányom is belekakilt a vízbe, de szintén csak burokrepesztésnél derült ki. Ő repesztés után 2 órával született meg, nyaka köré tekeredett köldökzsinórral. Szegénykém elég kékes volt, de pár perc alatt szép színe lett. Ő is 9/10-es Adókat kapott.

Most 3 hetes, szépen fejlődik, csak eszembe jutott, hogy ha pl. Emiatt hypoton lett, akkor azt észrevenném~e.

Köszi mindenkinek!

2012. jan. 12. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!