Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor forduljak szakemberhez?

Mikor forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Lanykam 20honapos,de sajnos meg nem nagyon beszél.Pár értelmes szót mond ki,azt nagyon tisztán.Egész nap magyaráz a saját nyelven.Mivel tudnám segíteni?
2012. jan. 12. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

mi járunk a koraiba. azt mondják lányoknál 2 éves kor után, fiúknál 2,5 éves kor után beszélhetünk megkésett beszédfejlődésről.

2 éves státuszon majd mond a védőnőnek ha addig nem kezd el beszélni

2012. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne akard segíteni, ennyi idősen még egyáltalán nem kell beszélniük. Ha 3 éves korig nem kezdi el, akkor kell szakemberhez menni, addig nincs gond. Majd megtanul beszélni magától, nem kell segíteni. Annyit tudsz tenni, hogy sokat olvasol neki mesét, sokat magyarázol neki, mondókáztok stb.
2012. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem feleslegesen aggódsz, nem fejlődnek egyformán a gyerekek. tesóm 2évesen még egy mukkot sem beszélt, utána viszont bepótolta! :) a mai napig örülünk, ha 5percig csendben van. :)

nem hinném, hogy gond lenne a lányoddal. védőnő, doki biztos szólna, nem?

2012. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ezt csinalja a kisfiam aki 23 honapos. Nekem meg eszembe sem jutott szakemberhez fordulni. De most nagyon elgondolkodtattal. Kisfiam mond par ertelmes szot kimond tisztan. Nagyon szepen mondja pl a "kerem szepen" (ha valamit ker) vagy a "koszonom". Ezeket bolcsibe tanulta. Ezen kivul csak par szot mond tisztan. Egesz nap a kis nyelven magyaraz. Olyan mintha kinaiul beszelne. Nekem sokszor nevetnem kell mert olyan komolyan nyomja a szoveget, hogy meg bologat a fejevel es a kezeivel hadonaszik. :)
2012. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell 2 éves kor után szakemberhez vinni, el ne hidd már. 3 éves korig nem baj ha nem beszél.

Teljesen normális, hogy ennyi idősen pár szót mond csak a lányod. Napról-napra többet fog és a halandzsát lassan fel fogja váltani a beszéd. Énekelj neki, mondókázz, rengeteget beszélj hozzá. Nálunk ha mesét nézett a tv-ben, akkor sem hagytam egyedül, ott ültem mellette és mondtam hogy mi történik a mesében, narrátor voltam.

2012. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Óóóó, még semmi aggódni valód nincs!

Kisfiam is már betöltötte a 2 évet, mire elkezdett beszélni! de onnan olyan rohamosan fejlődött, hogy néhány hét alatt már több szavas mondatokban beszélt. Szerintem csak bátortalan volt, akkor jött meg a kedve hozzá:-)

Most meg már leállítani sem lehet, még este 11-kor is csak dumál-dumál, úgy kell utasítani Őt, hogy legyen már csendbe és csukja be a szemét és a száját is végre:-)

2,5 éves.

Egyáltalán nem kell még erőltetni, fog jönni magától:-)

2012. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,kicsit megnyugtattatok.Remelem most mar lassan tényleg atvalt a halandzsarol értelmes beszédre!Cuki a baba nyelve,de azért szeretnem ha mar próbálkozna mással is.
2012. jan. 12. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!