Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szakemberhez kell forduljak...

Szakemberhez kell forduljak vagy nem?

Figyelt kérdés
Fiam 10 éves, szinte mindig voltak kisebb problémák vele amikre a legtöbb válasz az volt hogy majd kinövi. Például hogy nem szeret pisilni menni és ezért órákig vissza is tartotta és tartja még most is. Rágja a körmét, pödri a haját. Soha semmiben nem akar részt venni, farsang, ünnepség, gyereknap. Nem hajlandó szakkörre sem járni sem sportolni. Ami a legrosszabb hogy a természete olyan hogy állandóan megsértődik, duzzog. Már elviselhetetlen, ha nem úgy van ahogy ő akarja besértődik és nem szól semmit. Mindig attól félek hogy úgy érzi nem szeretem eléggé, pedig nagyon sokat beszélgetek vele foglalkozok vele. A pártján állok amikor kell és próbálok türelmes lenni hozzá. Nehezen barátkozik könnyen zavarba jön és látom hogy az nagyon nem szereti. Néha úgy érzem csődöt mondtam a nevelés terén, de a testvére nem ilyen. A húgával is sokszor nagyon csúnyán bánik, utálatos vele mintha nem is szeretné. Máskor meg magától segít neki. Nem tudom mire vélni az egészet és hogy nem e kéne egy pszichológussal beszélnem ezekről. Nem hiszem hogy csupán a féltékenység okozná, amikor kicsi volt akkor is hasonló gondokkal küszködtünk. Írjatok légyszi tanácsot, mit tehetnék? Annyira szeretem mindkettőt és nem akarom hogy rossz legyen vele a kapcsoltunk.
2009. szept. 17. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az iskolapszihológussal,vagy kérj időpontot a nevelési tanácsadóba.Miért vártál ezzel 10 éves koráig?Már ovis korában is elvihetted volna. A Majd kinövi_be én nem nyugodnék bele.
2009. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
A kisfiad valamiért nem érzi jól magát a bőrében.Jó lenne ha ki tudnátok deríteni az okát.
2009. szept. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el minél előbb szakemberhez,még van esélye,hogy tényleg kinője ezt az egészet!Én gyereknek is épp ilyen voltam(vagyis még ennél is rosszabb),engem nem vittek el sehova,meg is lett az eredménye.Ugyan olyan vagyok,mint régen.Most 19 éves vagyok.Nem nagyon vannak barátaim,én se szeretek részt venni semmiben,és még sorolhatnám,csak most nem én vagyok a lényeg.Valószínűleg nem értitek meg egymást,mint mi anyukámmal.Nekünk jó a kapcsolatunk,csak más személyiségűek vagyunk,így sokszor van úgy,hogy anyának fogalma sincs róla,hogy rosszat mondott,és nem tudja mire vélni,hogy megsértődök.És én inkább magamban tartom az okát.Persze mikor kicsi voltam,mi is sokat beszélgettünk anyával.De olyan kiskoromban,mint a te fiad,ha akartam volna se tudtam volna ezt az egészet megfogalmazni.De most is,és akkor is tudtam,hogy anya szeret engem,attól szerintem nem kell félned.Viszont attól már kell félned,hogy ő nem fog szeretni téged!Mert biztos a fiad is meg van zavarodva,mert írtad,hogy szereted,meg beszélgettek,meghogy sokszor megsértődik.Lehet,hogy ő se érti,mi van,hogy "anya egyszer tök rendes,máskor meg ok nélkül meghülyül".Lehet,nem ez a gond nálatok,de nálunk ez volt és van,hogy egyszerűen nem látom át,hogy mikor teszek jót meg rosszat,meg anya se látja át,hogy mit lehet nekem mondani,meg mit nem.
2009. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az öcsém volt pont ilyen,kivéve azt hogy nem nagyon verekedett,inkább visszahúzódott "nyuszi"volt.Igaz ő a család 4.gyereke volt és még született utána két kistesónk!Anyuék nem vették komolyan,de a suliba már járt pszihológushoz!A tanárok javaslatára!Szerencsére mára már egészséges "normális"31 éves férfi lett.

Szerintem kérj segítséget pszihológustól vagy ami még jobb(szerintem)kineziológustól!Persze ha van rá lehetőségetek!

2009. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. A kineziológus mit csinál pontosan?
2009. szept. 20. 10:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírtál,egyértelműnek látszik, hogy a kisfiad erősen szorong, szakember segítségére van szüksége. Minél hamarabb fordulj a nevelési tanácsadóhoz (Ingyenes!), ahol gyermekpszihológus fog vele foglalkozni és neked is fog sok hasznos tanácsot adni.

Ahhoz, hogy tényleg segíthessen, nagyon őszintének kell lenned a családi körülményeket, hangulatot, a gyermekhez való viszonyulásotokat, nevelési módszereiteket illetően.

2009. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A módszer lényege, hogy segítse a szervezetben bármilyen okból megborult egyensúlyt visszaállítani.


A kineziológia az izomtesztelésre épül, melynek alapja az, hogy bármilyen stressz, negatív gondolat változást idéz elő a testben, így az izmokban, izomtónusban is, ez az, amit a kineziológus az izomteszteléssel érzékel.


Mindenkit érnek negatív hatások, traumák élete során. Ezeket nem mindig tudjuk feldolgozni. A fel nem dolgozott stresszek elraktározódnak, felhalmozódnak, és valamilyen testi vagy lelki tünet formájában hívják fel magukra a figyelmet. A munka folyamán ezeket a negatív eseményeket keressük vissza a múltban, és a hozzájuk kapcsolódó negatív érzelmeket oldjuk fel különböző gyakorlatokkal. Ezeket a negatív hatásokat egészen kora gyerekkorból, születéstől, vagy akár magzati életből is hozhatjuk, sőt, még az a közeg is meghatározó lehet, amely fogantatásunk előtt környezetünkben, családunkban jellemző volt. Lehet, hogy generációkon át hozott, ismételt negatív mintáktól kell megszabadulnunk ahhoz, hogy egyensúlyban működhessünk.

A nővéremnek is voltak gondjai a fiával,(tanulási,magatartási problémák)és a kineziológus sokat segített,neki.A neten utána tudsz nézni részletesebben is.

Szerintem egy próbát megér!

2009. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!