Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisbaba anyatejét...

8 hónapos kisbaba anyatejét egy újszülöttnek oda lehet adni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert az anyatej is életkorhoz, babához igazodik. Szülés utáni első hetekben biztosan nem olyan az összetétele, mint 8 hónap múlva.

De nem vagyok szakember, csak így gondolom...

Bár, most eszembe jutottak a tejleadó édesanyák. Ott ugye nem tudni, hogy milyen idős gyermek kapja melyik anyától, az mikor szült...

Lehet egy tejleadó anyuka okosabbat tudna mondani:-)

2012. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy nem. Mert ahogy nő a baba, más igényeihez igazodik a tej.

Szerintem kérdezd meg a védőnődet.

2012. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom 1 hónapos volt, akkor egy 5 hónapos baba tejét itta. Hivatalosan kaptuk, senki nem szólt érte. A vele egyidős babáé, illetve a 2 hónaposé nem kellett neki.
2012. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
detto adható!
2012. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Disi ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen problémánk oda és vissza is. Nekem azt mondta a védőnőm, hogy adhatom, csak figyeljünk oda a mennyiségre, napi 3-400 ml-nél ne kapjon többet, mert amikor újszülött a babó, akkor még zsírban dúsabb a tej, később pedig sokkal magasabb lesz a szénhidrát tartalma és emiatt hasfájást okozhat. De ez is baba függő, mi több helyről is kaptunk, fiatalabb és idősebb babától is, sajnos nem volt annyi, hogy számolgatni kelljen. Viszont tény, hogy a fiatalabb babáé hasmenést okozott a babómnál.
2012. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!