Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Hogyan...

Kisbabás anyukák! Hogyan egyeztetitek össze az eltérő álláspontokat a férjetekkel?

Figyelt kérdés

Pl. én szeretném már elkezdeni a hozzátáplálást, férjem szerint még szopnia kellene. Én nem akarok már cumisüveget használni és áttérnék a csőrös pohárra / pohárra, férjem még akarja, hogy használjuk a cumisüveget.

Mivel ő is ugyanolyan szülő, mint én, neki is joga van úgy nevelni a gyereket, ahogy akarja. De ha nem egyezik a véleményünk, akkor kinek kell engedni? Ti hogy csináljátok?

Nálunk már majdnem mindennaposak a viták ilyenek miatt.


2009. máj. 25. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, ezeket a vitákat ugyanúgy kell kezelni, mint azt, amikor azt döntöttétek el, hogy hova költözzetek, milyan autót vegyetek, hova menjetek nyaralni, stb. Kompromisszummal. Nálunk minden ugyanúgy működik, csak a vita tárgya más. Mindent meg lehet beszélni.
2009. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
hát, nálunk az ilyen kérdésekben abszolút én döntök. elmondom apának, hogy mit készülök változtatni, miért, ő azt mondja, jólvan, ezt én látom, hiszen én etetem itatom, vagyok vele 24 órában. ő aszerint csinálja a dolgokat, ahogy én megismertettem, megszoktattam a babával. szóval nálunk ilyen téren egyetlen konfliktus sincsen. és valahogy én ezt így is tartom helyesnek. az apa nincs vele 24 órában, nem tudhatja annyira, hogy mi a jó a gyereknek, mnt te!
2009. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, azt, hogy hogyan eteted a gyermeked, Neked kell eldöntened. Pohár/cumisüveg témához nem tudok hozzászólni, de hogy meddig/mennyit szoptatod a babád, az a Te döntésed, persze az Ő érdekeit figyelembe kell venni. Ha Neked kezd terhes lenni már a dolog, és szeretnéd kicsit felszabadítani Magad a szoptatás alól, nos ehhez jogod van.
2009. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
hát ilyen kérdésekbe a férjem abszolút nem szól bele, szerencsére. ki is röhögném, ha ilyenekkel állna elő. ez az anyuka dolga.
2009. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút én döntök. Ha apu meg akarja magyarázni, hogy még kellene szopnia, vagy ebből amabból innia, akkor tessék vele lenni a nap 24 órájában, fel is válthat ha akar, velem lehet tárgyalni:)))
2009. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok már kisbabás,de:

Ha nem hagyod abba teljesen a szoptatást,akkor ok.Ne használj cumisüveget,pohár,kiskanál a jó megoldás.Cumisüveg használata esetén legtöbbször abbahagyják a szopást.

Ha a vitáitok mindennaposak,azt ketten nem tudjátok megoldani,viszont emiatt nem érdemes mérgezni a családi légkört.Én a helyedben megkérdezném az anyósod véleményét,a védőnőét,orvosét,természetesen a férjed jelenlétében.Ettől jobb ötletem nincs.

2009. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában nekünk nincs ilyen problémánk.Elmondom neki ,hogy mit szeretnék /gondolok,kikérem a véleményét,de a döntést rám hagyja.Mi nevelésben is hasonlóan gondolkodunk(egyenlőre)7hónapos a kislányunk
2009. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!