Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 éves gyereknek adókártya?

3,5 éves gyereknek adókártya?

Figyelt kérdés
Családi adókedvezményt szeretném igénybe venni, illetve vissza igényelni a tavalyi évről, mert én nem vettem igénybe év közbe. De most olyat hallottam, hogy a gyereknek előbb ki kell kérni az adókártyáját, ez létezik? Előre is köszi.

2012. jan. 12. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A fiam két hetes korában már megkapta az adókártyáját. A babakötvényhez kell az is, ti nem kaptatok?
2012. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja, bocs a kérdésre meg nem válaszoltam:)

A családi adókedvezményhez nem kell a gyerek adókártyája. A kedvezmény ugyanis nem a gyereknek jár, hanem neked, vagy a férjednek, így vagy a te, vagy a férjed adókártyája szükséges hozzá.

2012. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos lányomnak születésekor meg kellett csináltatnunk az adókártyáját, mert az egyik ellátáshoz kérték.

Úgyhogy igen, ki lehet és egyes intézkedésekhez ki is kell kérni a gyerkőc adókártyáját.

2012. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nekem is pár hetes kora óta van a fiamnak adókártyája.de a családi adókedvezményes papírhoz nem kell,csak annak az adószáma,aki igénybe akarja venni
2012. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm. Én a babakötvénnyel nem foglalkoztam. Nem is fogok. A világ legnagyobb átverése. A lényege, hogy fizess be rá, akkor éri meg. Viszont a kormány 18 évig forgatja a pénzed, és kitudja hogy meg kapja-e a gyerek ha 18 lesz. Amit az állam ad, azt amúgy is adja majd, csak az államkincstárnál van az a minimális összeg. Én nem adom az államnak, inkább saját elő-takarékos számlát nyitok, és onnan kivehetem 5 évente, nem 18. De köszi a válaszokat.
2012. jan. 12. 20:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a babakötvényen van a hangsúly, hanem azon, hogy ahhoz már kellett az adóazonosító jel, amit automatikusan képeztek, miután a baba megszületett. Amikor kaptál egy levelet a babakötvényről, azon rajta kellett lennie. Sőt, a kisebbik fiamnál (2 éves) le is gyártották az adókártyát, és meg is küldték.
2012. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk automatikusan küldte az Apeh, a fiam 3 hetes korában meg is jött. Ez idén volt.
2012. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, utána nézek
2012. jan. 12. 20:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, fel bontottam a borítékot 3,5 év után, és tényleg benne van az adószám, de nem igazolvány, akkor azt kell kérnem?
2012. jan. 12. 20:56
 10/13 anonim ***** válasza:
A 3,5 éves lányomnak annak idején csak az adószámot küldték meg, a 22 hónaposnak pedig már adókártyát is küldtek. A 2011-es családi adókedvezmény nyomtatványon amikor beírod a gyerek nevét után fel kell tüntetni az adószámot, ha nincs a gyereknek adószáma akkor pedig szül. hely, idő, anyja nevét kell beírni.
2012. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!