Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetés, de hogyan? Hogy...

Etetés, de hogyan? Hogy oldjam meg, hogy egyen "normális" kaját is?

Figyelt kérdés
Fiam 13 hónapos, még cicizik is. Kb így néz ki egy napunk reggel korán kel 5 körül akkor cicizik egyet, majd olyan 7 körül amikor én reggelizek, abból kb 2 falatot eszik ő is, majd cici és alvás. Délelőtt eszik gyümit+rizspépet. Délben főzelék, vagy leves (ez pici darabos is akár, nem csak pépesített), 4 körül szopi, majd fél hét körül is szopi, és este vacsi gyanánt tápszer. Szeretném, ha a reggeli és a délutáni egyik szopi is darabosabb kaja lenne, de egyszerűen 2-3 falat után elkezdi kiköpdösni. Már próbálkoztam sokszor, de egyszerűen nem akarja megenni. Amúgy eszik darabosat, mert almát is elrágcsálja, babapiskótát, vagy keményebb dolgokat is, ezért nem értem. Az étvágya is remek, bármit megevett eddig is ami pépesítve volt, vagy enyhén darabosabb volt. Amit még szokott csinálni, hogy adok neki egy falatot, majd nyitja a száját, hogy jöhet a következő, majd a következő és egyszer csak kiköp 3 falatnyi ennivalót. Tök nem értem. Például a virslit megeszi, de nem adhatok állandóan csak virslit :). Mondjuk későn jött az első foga és most is még csak 6-7 van, de hát fogatlan babák is elnyammognak szinte bármit. Vagy nem kéne erőltetnem, csak próbálkozni és egyszer csak elkezd normálisan enni? Szerintetek, maradjak a próbálkozásnál? Vagy legyek erőszakosabb? Előre is köszi és bocsi a hosszú monológért :)
2012. jan. 7. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet el kellene hagyni a cicizést és akkor ráálna a normál kajára. (ez egy tipp)
2012. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 13 hós babának már nem a fö tápláléka az anyatej látom elég sokat szopik. ez könnyebb neki minthogy rágicsáljon . szoktasd le reggel és este szopi a többi normál étel
2012. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

tényleg furcsán eszik, gondolom cici-függő :)

nem kéne próbálkoznod szerintem se a pépekkel se a bébikajával. elmúlt egy éves, azt kéne ennie amit ti is :)

én a cicit nem hagynám el mert ha erőszakos vagy akkor pár napig nyilván ezen fog élni. de a tápszert elhaygnám. vagy ha azért adod mert szeretnéd elválasztani akkor a cicit hagynám el.

kb. így próbálnám meg etetni 3-4 napig:

reggeli kenyér, felvágott

10órai gyümölcs

ebéd az amit te is ebédelsz, majd cici alvás.

uzsonna joghurt vagy túrókrém, péksüti, valami könnyebb.

vacsora az amit ti is esztek, főzelék, leves, egytálétel, frissensült, stb.

aztán elalváshoz cici.

meg persze mikor 5kor kel is megszoptatnám és megpróbálnám visszaaltatni, lehet azért akar inkább csak cicizni mert álmos?


ha virslit meg almát megeszi akkor a rágással nincs baja. lehet már neki se ínyére való a pép ami természetes ebben a korban :)


fiamnak ennyi idősen 4 foga volt, mindent evett már, husit, főzeléket, párolt zöldségeket, egytálételeket, csak a husit apróbbra vágtam mert gondolom azért az ínyével nehéz elrágni.


ha meg nem jönne be ez akkor passz :SSS

2012. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 22hós lányom még többet szopizik.De ő is mindenfélét eszik már. Nálunk az vált be hogy nem napi 5ször eszik hanem 10szer... Ő sokszor eszik keveset... PErsze főevésre mindig többet és más jellegű kaját kap. Mondjuk ő kis sulyú és a dokink javasolta ezt. Próbáld meg a rántottát esetleg. Majd fog enni szerintem normálisan.:)

A pépet eszi rendesen? LEhet hogy nincs még kész a darabos kajára?

2012. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szia,nálunk volt olyan a nagylányommal anno,-- most 5 éves--hogy este csak a virslit ette meg ipari mennyiséget hetekig aztán mikor rántottával tükörtojással kecsaposan leszokott róla akkor meg csak azt ette meg.szóval kitartás.
2012. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Joys84:"szoktasd le reggel és este szopi a többi normál étel" :) aranyos amit írsz, de pont ez a kérdésem, hogy hogyan. Pont azt írtam, hogy le akarom ezekről a fölösleges szopizásokról szoktatni, de ha egyszer nem eszi meg a darabosat? Mindig azzal kínálom előbb, éheztetni azért nem szeretném.

Igazából azt nem értem, hogyha pár falatot megeszik, akkor a többit miért nem. Alapból nem bébikajával tömöm, igyekszem olyanokat főzni, sütni amiket ő is ehet, rakott karfiol, paprikás krumpli, bolognai, rántott husi, halacska. Ráadásul úgy is próbáltam, hogy amikor mi/én eszem abból adok neki, de egy-két kivételtől eltekintve pár falat után kiölti a nyelvét és nem kéri.

2012. jan. 7. 21:19
 7/12 A kérdező kommentje:
Jah az lemaradt, hogy köszi, természetesen mindenkinek ment a zöld kezecske :)
2012. jan. 7. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:
hogy néz ki nálatok egy étkezés? leírod pontosan? :) mármint a szilárd.
2012. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ugye próbálkozom mondjuk a szendvicsemből katonázni, vagy amit éppen reggelizem abból. Az ebéd, ha olyan van amiből ehet akkor a kis tálkájába kiszedem és azt adom/adnám neki, ha olyan amiből nem szívesen adok neki, akkor vagy főzök neki külön, de van, hogy bébikaját kap (abból is a darabosabbat). Napközben az apjával elszoktak nassolni, vagy egy almát, vagy egy banánt, néha egy túrórudit csoki nélkül. Így kérdezted?
2012. jan. 7. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:

nem :D

akkor írom inkább miért :)

ha nincs bekötve etetőszékbe, akkor gyakori probléma, hogy a baba túl lefoglalt, hogy egyen :) éhes, eszik pár falatot, majd elmúlik az éhsége és megy játszani :) de ugye jól nem lakott.

vagy kibulizhatja, hogy most már hagy menjen játszani mert nem érzi, hogy éhes és majd kap úgyis tejet.

vagy a 3., hogy unatkozik evés közben. ilyenkor mondjuk bohóckodhatsz kicsit vagy akár a tv-t is bekapcsolhatod míg rá nem kap.

szóval így erre lettem volna kíváncsi, hogy miben eszik és mennyi idő alatt törsz meg.

esetleg ha ebből azt gyanítod, hogy ilyen lehet, próbaképpen egyszer kipróbálhatod, hogy az a pár falat után kap valami nasit amit szeret, pl. kukit. ha ott ül 10 percig még és eszi akkor ez a gond.


egyébként semmi baja nem lesz ha 2 napig "éhezteted", tehát nem szoptatod meg és nem is adsz tápit, persze reggel-este igen. ha másnap a vacsit se kéri akkor tényleg nem tudom :(

2012. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!