Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan nagy probléma ez?

Akire77 kérdése:

Olyan nagy probléma ez?

Figyelt kérdés
4honapos pont ma a kislányom és nem fordul át hasrol hátra vagy épp fordítva,hason szépen tartja már a kis fejét és tekergeti is a kis testét mindig de jobban érdekli a játék a két pici keze és a gügyögés mint a forgolódás.Azért vagyok kicsit ideges mert több mindenkitöl csak azt hallom hogy már az én gyerekem 2hónaposan már ezt meg azt csinált meg stb...,bár anyukám mindig megnyugtat hogy tudja az a gyerek mit kell majd neki csinálni csak egy kicsit lusta,és mindennek eljön a maga ideje.Szerintetek is csak én reagálom tul ezt a dolgot?Elöre is köszönöm a válaszokat
2012. jan. 10. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ne reagáld túl. Nem lóversenyen vagyunk, mindenre idegrendszerileg érettnek kell lennie a babának, és akkor fogja tudni produkálni a mozgásokat. Addig nem. Sose másokkal foglalkozz, főleg, hogy mindenki azt mond amit akar, sokszor ellenőrizni sem tudod. Az én kislányom 4,5 hónaposan úgy tudott átfordulni, hogy a talpaival elrugaszkodott a tenyerünktől. Bőven nem önállóan.
2012. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem is kell 4 hónaposan forognia. 6 hónapos státuszon kédezik, hogy forog e. Mi 7 hónaposan kezdtünk forogni. :-)) Nyugi! 7 és fél hónapos baba anyukája
2012. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én kislányom pont 6 hónaposan kezdett forogni. most 7,5 hónapos és a forgáson kivül nem csinál semmit.
2012. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én kislányom 8 hónapos koráig csak feküdt a hátán, aztán úgy belendült, hogy 13 hónapos korára végigvitte a mozgásfejlődés lépcsőit, kúszott-mászott-felállt elindult. Mindezt 5 hónap alatt. Akiknek 2 hónaposan már forog a babája, jobb ha tudják, hogy komoly fejlődési rendellenességet is takarhat, mivel a túl merev izmok okozhatják a baba "átfordulását." Bőven van időtök.
2012. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az oldalára elvileg, a nagykönyv szerint mostanában kéne fordulnia.

De tényleg ne aggódj még ezen. 5-6 hónapos kora körül be fog indulni, ha már tekergeti magát és szépen elvan hason.

2012. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 hónapos még nem volt amikor elkezdett forogni, 7 hónaposan felült magától, majd két hét múlva elkezdett mászni, 8 hónaposan felállt és úgy iagzából 13 hónaposan indult el. Ismerős kislány pár héttel fiatalabb, ő 6 hónapos koráig egy helyben feküdt, sehová nem mozdult, majd elkezdett forogni11 hónapos volt amikor felállt, és felülni is akkor tanult meg, De 13 hónaposan ugyanugy elindult mint a lányom. Egy szóval ne izgulj, egyik gyerek kell 6 hónap, a másiknak elég 2 hónap mire elsajátítja a dolgokat.
2012. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2012. jan. 18. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!