Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem merem éjszaka hason...

Nem merem éjszaka hason altatni kislányomat, mert attól félek hogy megfullad. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom utál hason lenni,ezért úgy gondoltam akkor tenném hasra amikor kicsit kába de ez csak éjszaka van így.Szüksége lenne arra hogy minél többet legyen hason, mivel még nem emeli a fejét hason fekve. Van légzésfigyelőnk, de megmondom őszintén nem bízok benne 100%-osan.Azért is félek hason altatni, mert egyszer napközben úgy aludt(nagyon magán kívül volt és nem vette észre,hogy így tettem le) és amikor helyezkedett,próbálta forgatni a fejét, állandóan belefúrta a kis száját és orrát a matracba,állandóan figyelnem kellett. azóta félek így letenni. Mivan ha éjszaka is így csinálna? Van vagy volt még valaki ilyen helyzetben rajtam kívül?
2012. jan. 14. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nappali alvásnál tedd le pocakra
2012. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél hónapos kora óta hason alszik. Háton mindig összerezzent és egy álmatlan éjszaka közepén apuci hasra tette és úgy is maradt, reggelig aludt. Igen az én babaám is belefúrta a pofiját a matracba és figyeltem mindig, de rájöttem elég erős, hogy megfordítsa a fejét ha gond lenne. Nem írtad mennyi idős a pici, csak hogy fordítja a fejét...tehát nem újszülött már. Szerintem semmi baja nem lesz, de csak a saját tapasztalatomra tudok hagyatkozni, nekem nagyon bejött, azóta is csak hason alszik és szeret nagyon, napközben kevesen van hason, mert nincs oda érte:)
2012. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindhárom gyerekemet hason altattam,és légzésfigyelőnk sem volt. Soha nem volt emiatt semmi bajuk. Ha nem jó neki,akkor elfordítja majd a fejét. Ha nincs vastag tollpárnája, akkor nem fog megfulladni.

De ha nem szeret hason,akkor csak nappal tedd úgy aludni. Ne a hasadon,mert akkor később is csak így fog aludni.

2012. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Az megállapított tény, hogy a hirtelen bölcsőhalál gyakoribb a hason altatott babáknál. Ezért nem mertem én sem sohasem hason altatni a babámat - még akkor sem, ha úgy jobban aludt volna. (Volt olyan, hogy csak így tudott elaludni, de megvártam míg mélyebben aludt és visszafordítottam).

Nem tudom hogyan erősítené az éjszakai hason alvás a kicsi nyakizmait hogy a fejét jobban tudja tartani. Inkább napközben tedd hasra, vagy játssz vele úgy, hogy ő a hasadon van. Nekünk ez vált be, mert amúgy nem szeretett hason lenni a pici. Így is csak egy pár percet bírta, tehát többször keveset tettem így hasra.

2012. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én is félek, hogy megfullad. Csak nappali alvásnál teszem hasra. Végülis éjszaka, ha alszik, úgysem emeli a fejét, tehát nem értem, hol az összefüggés. 4 hetes és volt már rá példa, hogy a matracba fúrta az arcát, ezért is nem merem éjszakára úgy letenni. 4 hetes.
2012. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
A hason "levés", akkor erősít ha ébren van a gyerek és emeli-emelgeti a fejét. Amikor alszik akkor logikusan nem emel, így nem erősít.
2012. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha van légzésfigyelő nyugodtan altasd hason. Így ha bukna sem fulladna meg tőle, mintha háton aludna. Az én babám is hason alszik mióta hazahoztuka kórházból. Most két hónapos, semmi baj nem volt ebből, forgatja a fejét, lefekvés előtt akár 10szer is, és bele-bele fejel a matracba, de így is kap levegőt, nem fog megfulladni a tiéd sem. De ha nem mered, akkor nappal altasd így, és figyeld, majd éjszaka is egy kis idő után. Egyébként meg szerintem nyugodtan tedd hasra ébren is, utálják eleinte, de így legalább méregből elkezdi emelgetni a fejét. Kicsit nem baj ha szenved, sír. Először kezd pár percekkel, aztán egyre hosszabb időre hagyd így, persze ha nagyon sír már, akkor vígasztald emg.
2012. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Felesleges ez a macera.kisfiam utált hason lenni, napi pár percet raktam így, ébren. Most 5 hónapos,imád hason játszani, rájött hogy jó ez így. Hátán alszik. Altasd háton, játsszon hason amennyi neki jól esik, hamar megerősödik.
2012. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte a Fiam is utált hason lenni, majd egyszer csak, egy alvás-kínlódásnál úgy maradt :-) 2 hónapos volt ekkor, és innentől minden este így tettem le, sokkal jobban aludt. Mondjuk én ezzel együtt beüzemeltem a légzésfigyelőt, anélkül nem mertem volna úgy hagyni.
2012. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az én fiam is hason aludt 4 hónapos koráig, légzésfigyelő nélkül. semmi gondja nem volt. aztán utána már nem akart úgy aludni, ezért vettem neki a brendonban kitámasztót, két kis szivacsháromszög ami megtámasztja oldalfekvésben, vagy félig a hátán. sztem próbáld ki te is, nálunk nagyon bevált az oldalalvásnál.
2012. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!