Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babám inkább balra...

3 hós babám inkább balra szereti fordítani a fejét. Kitámasszam napközben, hogy jobbra is forduljon? Már csak jobb oldalra teszem a játékait a játszószőnyegén. Jó így?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha csak lustaságból fordítja csak egyik irányba a fejét, akkor jó! Ezt te látod, hogy mennyire nagyon egyirányú ez a nézés, fejtartás. ha mondjuk ölbe veszed mindkét irányba nézelődik? hason tartja a fejét?

azért kérdezem, mert nálunk is ilyen egyik irányú tartás volt, semmi sem segített, pakoltam, támasztottam én is. aztán megnézettük egy Dévényes gyógytornásszal, és megállapította, hogy nyaki izomletapadása van, azért nem fordítja a fejét. 3 alkalom után már szépen javult, de folyamatosan járunk még most is, mert minden mozgásformánál a bal oldalát preferálja még mindig. sokkal görcsösebb a jobb oldala, kevesebbet és ügyetlenebbül használja most is, még a mászásnál is. nekünk addig kell járnunk, míg egyedül el nem indul stabilan, mert a tornász szerint akkor látható, hogy helyrejött-e teljesen, mert az egyensúlyérzékénél akkor fog meglátszani a legjobban.

ezzel nem megijeszteni akartalak, csak gondoltam leírom a mi esetünket. háziorvosotokkal beszéljétek meg, hogy ő mit mond, gond-e, mert így látatlanban nehéz az ilyenben tanácsot adni. ő tudja jobban, és ha kell ad beutalót gyógytornászhoz.

én úgy vagyok ezekkel a mozgásszervi dolgokkal, jobb megnézetni feleslegesen, mnthogy később derüljön ki, gond van, és nehezebb korrigálni már.

2009. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszolónak igaza van. Általában ilyenkor a hasadban "elfeküdte" a fejét, letapadtak az izmok, gyógytornász párnaponta 5 perc tornával sitty-sutty helyrerakja a dolgokat.

Csak azért írom, mert mi is így vagyunk, járunk a gyógytornászhoz és minden rendben.

De az jó, hogy a tárgyakat az érdekelt oldalra teszed. De a gyógytorna még jó lenne mellé.

Ha nem tudod elhordani őt, akkor megmutatják, hogy otthon hogyan tornáztasd. De az a tuti, ha ők csinálják, ügyesebb a kezük sokkal és nem olyan puhányak a gyerekkel, mint mi, anyukák.

2009. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Szeret jobbra is nézegetni,és követ is,ha arra vagyok.Hason is forgatja,remélem tényleg csak lusti :) De azért megmutatom a háziorvosnak!
2009. máj. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!