Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszitek szigorúan a...

Mennyire veszitek szigorúan a hozzátáplálási tanácsokat?

Figyelt kérdés
Szoktatok kicsit "csalni"? Előbb adtok a babátoknak valamilyen zöldséget, gyümölcsöt?
2009. máj. 26. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi az elején csaltunk. 5 hónaposan kapott almát. Most már nem tudok csalni,mert alig eszik meg valamit... :( 8 hónapos.
2009. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én azért megszivlelem a tanácsokat. de 10 hósan adtam már neki 11 hónapos kortól ajánlott ételt, ha ez kis csalásnak minősül, akkor így már csaltam. ennél kardinálisabb dolgokban, pl. eper, tej, méz, lisztkérdésben, stb. nem sietek el semmit. jobb türelmes lenni, minthogy baj legyen.
2009. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!Mi még nagyon az elején vagyunk,tehát sok tapasztalatom nincsen.....De ha az csalásnak számít :) először banánt adtam a kisfiamnak.Azaz próbáltam én az almát is,de nem tetszett,sőt rettenetesen üvöltött.Azóta pár kanál banánt megevett,szerencsére nem volt tőle semmi panasz,hasfájás stb.

Persze fontos utána nézni,nehogy olyasmit akarjunk megetetni a picivel,ami ártalmas a számára,vagy nem ajánlott az összetétele miatt.Ezt mindig szem előtt tartom!

2009. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán,de erröl is sajna mindenki másként gondolja.

Ezt ugy értem,nekem azt mondták nem szabad káposztát adni 1 évesig.

Közben látom a másik anyuka ugy tudja,hogy 8 hónaposig és ö add neki.Sok ilyen példa van még.

Ezért gondolom,hogy én is adtam neki már olyant amit nem szabadott volna.Pl:1 évesen padlizsánt,mert itt olvastam,hogy lehet.A dokinő utánna mondta 18 hónaposan lehet.Ilyenkor mi van? 14 hónapos baba anyuja.

Én is a legjobbat akarom a babámnak.

2009. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

10.44-es vagyok ismét

Tényleg!Kicsit relatív,hogy mi az az "előbb"...nem?! :)

Nagyon megoszlanak a vélemények...Kisfiam 4,5 hónapos,tehát az új szokások szerint én elsiettem.Nem is tudom,mi lenne a jó...

2009. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi anyatejesek vagyunk és a doki tanácsára már 4 hósan megkezdtem a kóstoltatást. Most 6.5 hós én még mindig nem váltottunk ki étkezést, de egy csomó mindent végigkóstoltunk. Evett már rengeg zöldséget, husit, babajoghurtot, kapott kézbe kenyérhéjat. A teljes étkezés kiváltását nem erőltetem, majd ha eljön az ideje nem kér cicit utána, tudni fogja mikor. Viszont ha leülünk enni, ő is beül közénk az etetőszékbe és szívesen falatozza a néhány kanál főzijét, nem válogat.

Szerintem ez hozzátartozik az ő életéhez, hogy mielőbb megszokja a családi evések hangulatát és jelentőségét.

A mennyiséggel is csaltam, mert ha vlm ízlett nem vettem el tőle 2-3 kanál után, hogy sírjon, akár első kóstoltatás, akár nem.

Ezt minden anyuka maga tudja, hogy akar hozzátáplálni, mit mikor fogad el a baba, persze vannak irányelvek, amiktők nagyon eltértni nem kéne, de a döntés a miénk és a babáké.

2009. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én adom 11 hónapos babámnak a friss epret, imádja, 4 hónaposan banánt adtam neki, ahol akkor laktunk azt mondta a védőnő adjak, 6 hónapos korában meg az itteni védőnő majdnem infartust kapott,hogy miket eszik már a gyerek, addig meg az volt a jó...9 hónapos korától kukit eszik délután nasira, ezt is imádja. Evett már fagyit is, mégse lett édesség függő:)
2009. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én éppen 2 napja "csaltam". 7 hónapos a lányom, érik a cseresznye a kertünkben. Egyszerűen kinézte a számból, nem tudtam nem adni neki! Adtam 1 kicsit, nem fájt a pocakja, így tegnap desszertnek kapott alma-cseresznye-keksz pépet. Úgy bevágta, csak lestem!

De pl spenótot adtam neki, mert a védőnő szerint egyen "zöldeket". Hamar kijött belőle, de úgy kicsípte a popsiját (pedig kaki után 5 percen belül ki volt cserélve a pelus), h mostanában nem fogok adni neki.

Aztán csaltam pl abban, h a lányom nagyon kevés zöldséget eszik, igen finnyás, de a paradicsomos burgonyát szereti. Házit nem mertem adni, de üvegeset igen (4 hós kortól van). Védőnő szólt, h nem kéne üvegeset sem, de tettem rá! Nem volt baja tőle, és végre megevett vmit, ami nem gyümölcs! Örültem, mint majom a farkának!

Szóval a 90 %-át betartom a szabályoknak, de néhányat nem.

2009. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bevallom, én (is) "csalok" nem is keveset és én (is) úgy vagyok vele, hogy, ami jól esik a babámnak (5hónapos), azt megkapja. Persze nem sajt, tojás, méz, amiről beszélek, de én (is) lazábban veszem az "előírásokat". Köszi a hozzászólásokat.
2009. máj. 26. 11:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is csaltam, csalok. Pl. kíváncsiságból a kislányommal már 3,5 hósan kóstoltattam egyetlen alkalommal gyümit. Aztán mikor igazából elkezdtük a hozzátáplálást (2 hete), nem néztem azt, hogy hány kanállal eszik meg belőle, ha jól esik hadd egye! Kb. 2 napig szoktam vele 1-1 gyümit, főzit kóstoltatni és jön a következő. Ja! És nem almával kezdtem, egyébként is kiderült, hogy nem ízlik neki! Szerencsére nem nagyon válogatós, és egytől sem volt baja:)


Üdv.: 4,5 hós anyuka

2009. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!