Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposan mi a napirendje,...

9 hónaposan mi a napirendje, mit és mennyit eszik babátok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Most lesz 11 hónapos a lányom, de gondoltam, írok, ha nem gond. :)

9 hónaposan így alakult:

Ébredés fél 8 körül, reggeli 8-fél 9 körül. Ez mindig natúr joghurt vagy túró gyümivel, gabonapéppel. 1 pohár natúr joghurt, vagy kb. ugyanannyi túró, hozzá 100 grammos Nestlé babagyümi, bele keksz vagy gabonapép.

Ebéd: na, ez volt nagyon változó, mert sokszor elálmosodott már ebéd előtt, így letettem mondjuk fél 12-kor, és csak 2-kor evett.

Ebédre 220 gramm üveges főzeléket evett.

Uzsonna 4-5 között. Joghurtos bébidesszert (160 gramm), vagy üveges tejbegríz (190 gramm).

Vacsira pedig tejpépet evett olyan fél 8-8 körül. Azt 5 kanál porból és 200 ml vízből csináltam.

Nap közben már akkor is csak egyszer aludt, csak akkor ugye még változó volt, mikor. Most már jó ideje kibírja ebéd utánig.

2012. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. És már sem anyatejet sem tápszert nem ivott?
2012. jan. 16. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! 1,5 hét múlva lesz 9 hónapos

reggel 5-fél 6kor 180ml tápszer,majd visszaalszik,és kb fél 8 8körül kel

fél 9-9 között gyümölcs+keksz,néha joghurt,túró

játszik,vagy velünk vagy az ágyában,séta

fél 12-12 körül ebéd 180-200ml főzelék: zöldség+husi

alvás kb 1,5-2óra

3körül tejpép 150ml

majd játék

5-fél 6 valami kis gyümölcs nem sok

ezután lehet alszik 1-1,5 órát

miután felkelt még kis játék fél 8-3/4 8ig majd, vacsora ami 210ml tápszer,és alvás 8-1/4 9 körül

ez a mostani napirend kb de inkább az evések,az ebéd utáni alvás, és az esti procedúra állandó

2012. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem, volt ez a 2 hónap, amikor egyáltalán nem fogadta el a tápszert, semmilyen formában.

De a dokinő mondta, hogy ha eszik tejtermékeket rendes mennyiségben, akkor nem akkora gond, de azért próbálgassam, hátha valamelyiket megissza. És ezt most meg. :)

2012. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy 10 hónapos korától kezdtem adni a Hipp folyékony tápszert, ez most jó neki.
2012. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi lányunk vasárnap lesz 9 hónapos, viszont ő sok esetben kivétel, mert kis súllyal született, 6 kiló felett van már, szép formás, erős. ^^

Fél8-8 körül kel, akkor tápszer, általában olyan 140-150 ml.

11 körül gyümiféle vagy magában, vagy pl. túróval, babapiskótával, ilyesmik.

2 körül főzelékezés.

5-6 körül tejpép.

Fürdés után fél8-8 körül tápszer.

Aztán van amikor nekünk is ezt teljesen felrúgja, mert alszik egy kajaidő alatt, és akkor tolódik az egész. Múlt héten pl. bealudt este, és 6:50-kor kelt csak fel, 7-kor meg már fürdetni szoktuk, úgyhogy akkor pl. este ette vacsiként a tejpépet, és még a fürdés után egy kis tápszer.

2012. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Az én lányom 10-én volt 9 hónapos. Eddig anyatejes volt, két napja próbálok még adni neki egy kis tápszert is, hátha attól nyűgösködik nappal és éjjel is, hogy éhes.

Nekem éjjel legalább 3/4 szer szopizik.

Bevisszük a tesókat az óvodába, bölcsődébe.

8 és fél 9 között reggelizik gyümölcsöt keksszel.

Délelőtt játszik, míg én végzem a házimunkát.

1/2 12 és 12 között ebédel, ami főzelék husival. Utána sem inni, sem anyatejet nem kér.

Alszik 2, két és fél órát.

1/2 3 és 3 között uzsonnázik gyümölcsös sinlacot. Megint nem kér semmit inni.

Elmegyünk a tesókért.

6 körül vacsizik főzeléket.

Fürdik a tesóival, öltözködik. 8 körül szopizik. Nagy kínlódások árán elalszik. De 11 és éjfél között már kezdődik a nyűglődés. Az esti szopinál csak úgy ömlik a cicijeimből a tej, külön betétet kell, hogy használjak. Ő fordul le a mellemről, mégsem alszik el jól. Éjjel elég sokszor szopizik, de emellett sokat nyűglődik is. Csak úgy nyugszik meg, ha közöttünk alszik. Most már ez hónapok óta így megy, de a helyzet nem javul, hanem inkább romlik. Sokszor már nap közben is nyűglődik, pedig olyan nyugodt, jó kisbaba volt... Kezdem feladni az elveimet a tápszerrel kapcsolatban. Úgyhogy próbálok neki adni reggel és este azt, hátha jobb lesz tőle.

2012. jan. 17. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!