Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kötitek le 3 hónapos...

Hogyan kötitek le 3 hónapos babátokat, ha szinte egész nap nem alszik?

Figyelt kérdés
Kislányom egész jól elvan egyedül egy ideig, csak hamar megunja a játékait és elkezd nyügösködni
2012. jan. 16. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kell neki egy kistesó ;)
2012. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Remélem nem fogsz megharagudni a válaszomért. DE!

Egy 3 hónapos babának aludni KELL napközben, olyan nincs, hogy nem alszik.

Nem gondolom, hogy egyedül kéne neki lennie ennyi idősen. Nekem is van egy 3 hónaposom (meg egy 6 évesem).

Én le szoktam hozzá ülni, feküdni vagy bármi és együtt játszunk, ha kell egész nap, de persze alszik is. Magyarázok neki, rázom a játékokat, játszószőnyegezünk, játékállványozunk, belerakom a hintájába, beszélek neki akkor is. Ha nyűglik, felveszem. Na, meg persze kinnt vagyunk jó sokat, jobban mondva, addig, amíg neki jó. Nagyon nagyokat alszik kinnt, ajánlom, próbált ki.

Egyszóval, egy 3 hónaposnál az normális, ha nincs el egyedül, én jobban aggódnék, ha ellenne egyedül.

2012. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
ha nem alszik,akkor valami nem stimmel!!!! beteg,fáj valamilye,vagy éhes!! ne játékon törd a fejed,-ekkorának még nem is kell!!-hivd fel a védőnőt,dokit és kérd h nézzék meg! muszáj aludnia,mert nem fog fejlődni. egy 3 hós kisbaba még alig kéne h fent legyen.
2012. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kerria ***** válasza:

Nem gondolom, hogy nem stimmelne valami!- üzenem az egyik válaszolónak


Én kislányom 7 hetes (másfél hónapos), és egy nap 13 órát alszik. Ma 0 órától délelőtt 11 óráig aludt 8,5 órát, akkor sejthetitek a nap többi részében mit csinál... hát nem sokat alszik. Most 17 órakkor bealudt, így el tudtam menni fürdeni, de addig szórakoztatnom kell... elvan egyedül is, erre nem panaszkodhatnék, de fél óránál tovább nem szeretem egyedül hagyni.


Védőnő és a doki is azt mondta, nincs ezzel semmi gond. Változni fog, vagy többet alszik majd, ahogy nő, vagy kevesebbet.


Kérdező: látod én is hasonló cipőben járok. Mi vettünk neki pihenőszéket, így folyamatosan ott van ahol én. Ha elbóbiskol, akkor szoktam bevinni a kiságyába, és vagy tovább alszik, vagy nézelődik. Ne aggódj, de legközelebb kérdezd meg Te is a védőnőtöket, vagy a dokitokat.

2012. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hat az én 3 hónaposom mar születésétől alig alszik napközben össz max 3-4 órákat azt is több részletben. semmi baja mert amúgy mindig jókedvű mosolygós. Éjjel viszont alszik este 9-től reggel 6-ig. Én azt csinálom, hogy járókában húzom magammal mindenhova és ha főzök pl akkor beszélgetek hozzá közben nézelődik, már megfordul hasra és mar nyúl a játékai felé, nekünk van ilyen műanyag bébi tornázónk [link] ez pont befér a járókába azzal hosszú ideig elvan, de úgy nem hagyom egyedül, hogy nem egy helyiségben vagyok vele. De pl teregetéshez nem tudom magammal vinni, akkor a saját kiságyába teszem ott van egy olyan forgó zenélő ami jó sokáig akár 20 percig is zenél azt is imádja, de addig azért nincs ott max 5 perc míg kiszedem a ruhát. mikor alszik akkor inkább én is pihenek vagy akkor zuhanyzom ilyesmi. amúgy ha a napi házimunka megvan akkor vele vagyok a földön vagyunk legtöbbet mert most a forgás nagy sztár nála és ott tud a legjobban gyakorolni. amúgy rengeteget dumálok neki imádja ha csikizem, és sokszor úgy figyel mintha értené miket zagyválok. Szerencsére egyáltalán nem igényli hogy cipeljem sőt jobban elvan ha csak mellé ülök lát de nem szorong az ölemben. ez este is így van nem kell soha ringatni magától elalszik ha elálmosodik.
2012. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ok akkor pontosítom a kérdésem::::::

HOGYAN KÖTITEK LE 3 HÓNAPOS BABÁTOKAT, HA ELÉG SOKAT VAN ÉBREN NAPKÖZBEN? - ez nem azt jelenti hogy egyáltalán nem alszik, természetesen alszik napközben is, de többet van ébren mint amennyit alszik. Szerintem így már érthető.

Egyébként minden oké vele, boldog, mozgékony, jókedvű és tök egészséges baba!!!!! Ja és éjszaka alszik: este 8-reggel kb.9:30ig és csak kétszer eszik ez idő alatt. Szóval szó sincs arról hogy nem alszik a babám!!!! Nem is ez volt a kérdés!

:-)

2012. jan. 16. 18:02
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Ilyen egy napunk(csak az ébrenlét miatt írom és csak az ébrenlét-alvást)

reggel 9:30körül ébredés 12körül SÉTA KÖZBEN ALVÁS ez minimum 2óra hossza, aztán 4körül megint egy félóra-óra alvás, majd 6:30körül megint 15percnyi alvás.7:30körül fürcsi, aztán 8körül alvás és másnap minden elöről. Szerintem ez tökéletes egy 3 hónaposnál...de mindegy

2012. jan. 16. 18:11
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocsi az elöző üzim a harmadik válaszolónak is szól. De azért köszi a válaszotokat és a véleményeteket! :-)
2012. jan. 16. 18:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem ennyit sem alszik a négy hónaposom... kíváncsi lennék hogy aki nem hagyja egyedül egy percre sem a babáját, az hogy főz, mosogat, hogy jár wcre? szerintem igenis el kell tudnia lenni egyedül egy darabig...


Én mindig újabb és újjabb játékot adok neki, ha főzök kiviszem magamhoz járókába, vagy a bébihordóba, attól függ milyen sokáig tart az épp adott dolog. Ha megunja játszószőnyegbe teszem... egyszóval mindig valami új dolgot adok a kezébe, ha megunná az előzőt:)

2012. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok, Akkor tulajdonképpen nincs is fennt olyan nagyon sokat. A kérdésed nem ezt sugallta. Mert azt írtad, hogy szinte egész nap nem alszik. Az enyém se alszik olyan nagyon rengeteget, de amikor fennt van, akkor végig lekötöm valamivel. Mi szoktunk főzni is együtt. Beleteszem a hordozóba, aztán azt rá a babakocsira és ott van velem a konyhába, ezen kívül én teljesen feláldozom magam neki. Lehet mártír vagyok, de én ilyen vagyok.
2012. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!