Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy jön ki az 5...

Nálatok hogy jön ki az 5 étkezés úgy, hogy a baba 4 óránként eszik és átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 hós, tápszeres. alszik kb este 9-től reggel 7-ig(igen jó alvó). A védőnő szerint 5-ször kell neki enni, amivel teljesen egyetértek. De azt is mondja, hogy ennyi idősen már 4 óránként kell neki enni, ki kell bírnia. De ha így adok neki, tehát 4 óránként sehogy nincs meg az öt étkezés...ti hogy csináljátok?
2012. jan. 17. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk ugyanez volt, ugyanezen filóztam anno :)

Megoldódott, pl amikor csak gyümölcsöt kapott, akkor az után nem vártam 4 órát, hamarabb lett éhes.

2012. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkor evett, amikor éhes volt, nem 4 óránként.

Az enyém félig tápszeres volt, volt anyatej is, csak nagyon kevés, ezért folyamatosan pótolni kellett.

Ez az x óránként kell ennie a babának elég túlhaladott nézet már....

Most 1 éves az enyém, és most is akkor eszik, amikor éhes, de már teljesen beállt arra, hogy 2,5-3 óránként éhes. van reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi + 1 üveg tápszer elalváskor.

2012. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen jó alvó, ezért mi 3 óránként eszünk. Ő 6 hós, 7-8 között reggeli, 10-kor tízórai, 13-14 körül ebéd (attól függ, meddig alszik),16-17 uzsi (előző függvénye), ha 16-kor volt az uzsi és éhes, akkor 19 körül kap egy kis tápszert(mostanában ritkán, mert uzsira tejpépet kap és azzal kibírja fürdésig), majd fürdés után vacsora. 20-kor fürdünk.
2012. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mikor 4 óránként volt éhes (nem én akartam így, ő maga nem kérte hamarabb a kaját), akkor csak 4x evett egy nap, mert nagyon jó alvó is volt, sehogy nem lettem volna képes még beletömni kaját. Hát ez van, nem aggódtam rajta, kb. 1 hónapig csinálta, majd rájött, hogy mégiscsak többször éhes, és átállt 5x-i étkezésre (de nem 4 óránként evett, inkább 3-3,5 óránként). Leet ki kellene bírnia 4 órát, de most őszintén, te pontosan órára éhezel meg? A védőnőm nekem soha nem mondta, hogy márpedig csakazértis 4 óránként egyen a gyerek...
2012. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most lesz 6 hónapos, de mi mindig is 3 óránként ettünk. Rendszer van amit ő állít fel, óraműá pontossággal.


fél8kor reggeli

11kor tízóra

14kor ebédű

17kor uzsi

20kor vacsi előtte fürdés


És alszik éjszaka!

2012. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is volt egy olyan hónapja, hogy csak 4szer evett. Én nem aggódtam ezen, mivel jól fejlődött, jól evett, csak éppen nem 5x, hanem 4x. Nem gond ez.

Amúgy soha nem értettem ezt a 4 órát ki kell bírnia szöveget. Mert lehet kibírja, de ha előbb éhes, vagy épp a napirendbe ütközik a dolog, akkor miért kellene pont 4 órát megvárni? Szerintem úgy etesd, ahogy éhes, és ahogy belefér az időbe.

S úgyis változik ez még, lehet két nap múlva már kevesebbet alszik, vagy többször lesz éhes.

Vagy adj neki csak keveset, kis adagot valamelyik étkezésre, és így belefér az 5szöri étkezés.

De ne aggód túl szerintem. Majd meglátod, hogy igényli.

2012. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van olyan napunk, hogy csak 4x eszik, ilyenkor este többet kér. De általában akkor eszik, amikor éhes, az nem 4 óránként van, vagyis nem szabályos. Van olyan, hogy 2,5 vagy 3-4-5 óra múlva kér. Attól függ, mennyire éhes. Éjjel alszik.
2012. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nnna, ezen dilemmáztam én is két hete. Egyik nap nem evett, csak 4x, másik nap viszont kijött az öt.



Végül megbeszéltem magammal, hogy az a lényeg, hogy 3x tápszer, a többi pedig ahogy kijön.


Eredetileg így evett (5x):


8-tápi

11-főzi

14-tápi

17-gyümi

20-tápi


Ha 11h-kor nem eszik, csak később, tehát délben, akkor délben eszik főzeléket,a többit pedig félórát csúszik 14:30 tápi, 17:30 gyümi , és 20:30 tápi.

2012. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaaaa, 4,5 hónapos.


Akkor csak anyatejes/tápszeres. Azt mindegy, hogy 3 vagy 4 óránként eszi meg. Amire szüksége van, azt úgyis megeszi.

2012. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem minden baba egyforma. Ha sűrűbben éhes, akkor adj neki sűrűbben. Te is akkor eszel, amikor éhes vagy, nem? Úgyhogy egyáltalán nem baj, ha nem 4 óránként eszik...
2012. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!