Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányom verekedik...

10 hónapos kislányom verekedik, miért csinálja?

Figyelt kérdés
nem látott senkitöl ilyesmit, odakap és erösen megkapar vagy megcsíp engem, az apukáját vagy bárkit.
2012. jan. 17. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Rájön ő magától is ezekre, nem kell látnia. Lányom is ezt csinálta (szerencsére csak kb. 2 hétig). Ütött-vert minket és nagyon élvezte. De elmúlt. Csak gondolom ki kellett próbálnia ezt is, mint annyi mindent még az életben.

Ilyenkor én mondtam neki, hogy ez fáj anyának, nem szabad és szomorú képet vágtam. Mondjuk ennek ellenére is csinálta, de legalább nem túl sokáig.

Unokaöcsém is csinálta ezt egy időben, nála is elmúlt.

2012. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ezt minden baba csinálja az én fiam is!8 hónapos hajat tép,csíp,mar,mióta foga van harap is!én mindig mondom ez fájj anyának és hogy nem szabad!mutatja a kis fejével hogy nem és csinálja tovább:) remélem hamarosan ezt is "kinövi"
2012. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kiscsajszim az oviban volt így, bár ő harapott. Minket is, a kis barátait is. Már azt hittük, hogy táblát kell akasztani a nyakába, hohy "vigyázz, harap" :D

Próbáltuk, hogyvisszaadjuk, vagy kicsit rácsapunk a kezére, fenekére, de semmi.

Eltartott jó ideig, de egyszercsak megszűnt. Mint utólag kiderült, a legjobb barátnőjét is megharapta, aki erre megpofozta az egész oviscsoport előtt. Neki az kellett hozzá, hogy kicsit megszégyenüljön. Pedig csak szeretetből csinálta. :)

2012. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem minen baba csinálja, mert pl az én lányaim nem csinálták, de az tény, hogy a legtöbb esetben messze nem a rossz nevelés miatt csinálják. Sógornőm 2. lánya állandóan harap, csíp, hajat húz, pedig nem látja ezt sehol. A nagyobbik lánya sem csinálta. Szóval van olyan baba aki csinálja. A legtöbb esetben kinövik. Amit szerintem tehetsz, hogy elmondod neki, hogy fáj (hangeffektekkel kísérve)

Nekem az visszaütés-harapás stb túl drasztikusnak tűnik és valahogy nem is bírom elhinni, hogy használ , persze kivételek lehetnek.

2012. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 hónapos fiam is ezt csinálja + harap is, akkor ha nagyon jól érzi magát, vagy ha nagyon jót játszunk együtt. A harapás pusziként indul... Fiamon látszik, hogy örömében nem tud mit kezdeni velünk, és akkor jönnek ezek a suhintások karmolással vegyítve.

Valahol olvastam, hogy szeretetből csinálják, mert ők így tudják kifejezni. Én már látom a szeme állásából a karmolási szándékot, és ekkor végigsimítom a kezét az arcomon, és mondom neki, hogy "simogatni kell az anyát".

2012. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én 11 hónapos kisfiam is harap, csíp, karmol. Ő sem láthatott ilyet sehol, nem tudom honnan jött ez neki. De már szörnyen nézek ki, tiszta sebhely vagyok, főleg a karom. Volt nem egyszer, hogy véreztem, úgy belém harapott. Nem tudom, mit tehetnék ellene, ha rászólok, ha kicsit hangosabban szólok, ha sírok, ha szomorú vagyok, semmi nem hatja meg.
2012. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A majdnem 10 hónapos lányom is csinálja. Ütöget, csíp, karmol, és ha elveszti a türelmét, akkor harap. Mindent, plüss mackót, dobozt, asztalt, a térdem, bármit, ami haraphatónak tűnik számára.

Bontogatják a szárnyaikat, elnövik ezt is, mint sok más "hóbortot".

2012. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!