Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi a rosszabb, ha...

Szerintetek mi a rosszabb, ha nagyon nem lehet egy gyerekkel bírni (2 év körül) ha rossz a popójára csapni, vagy kezére, vagy a szeretetmegvonás?

Figyelt kérdés
Én bár soha nem gondoltam volna("régen elveim voltak most meg gyerekeim")De amikor végképp nem ért vagy szándékosan üt engem vagy a kistesóját akkor igenis rácsapok a kezére, vagy oda ahova Ő ütött, hogy tudja ez fáj.Vagy nagyon szemét vagyok?
2012. jan. 18. 09:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

ez a 3 módszered van nevelés címszó alatt?

ne haragudj, de elég szomorú, hogy 2 gyerekes anya nem tud büntetni.

ezeknél rosszabbat nem is tehetnél egy 2 évessel!!!


ha megüt és te ráütsz mit mondasz neki? SZABAD ÜTNI, anya is megteheti, tehát te is! ha nem ütöttél volna rá egyszersem, már rég nem ütné meg a tesót.

ilyenkor határozottan meg kell fogni a kezét, megmondani, hogy nem szabad és megsimogatni vele az arcod vagy tesót.


büntetés az ha kiveszed abból a játékból, elveszed a játékát, sarokba állítod, a szobájában kell maradni 2-3 percig.

na de szeretet megvonás? egy 2 évesnek?

nekem is 2 éves a fiam, soha nem ütöttem rá, ez az ütögetős időszak úgy 5 nap alatt tartott, mi se ütünk, ő se üt. ennyi. persze te gyereked. de nem csodálnám ha egy év múlva már megutálná a kistesóját mert te tanítottad neki, hogy szabad ütni aztán meg nem szereted...

borzasztó :(((

2012. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne túlozd el, utolsó! És ne forgasd ki a dolgokat!
2012. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem se kellene ennyire eltúlozni a dolgot.Az én véleményem az,hogy minden gyerek más,mindnél más jön be.Irigylem azokat,akik szóval kordában tudják tartani a gyereket.A szeretetmegvonás tényleg erős.Ma pl én úgy jártam,hogy egy játékkal úgy szájba vert másfél évesem,hogy felrepedt és hirtelen nem tudtam józanul gondolkodni.hirtelen mondtam valami csúnyát és kicsit arrébb tessékeltem és elesett.Nem sírt,csak nézett.Persze aztán elmagyaráztam neki mi is történt és megértette,mert bújt oda.Néha elszáll az ember agya és csinál butaságot,de tényleg meg kell találni egy arany középutat és valahogy hatni a saját gyerekedre,de ehhez az is kell,hogy már elég érett legyen arra agyilag,hogy felfogja,mit szeretnél.
2012. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit félreértettek páran, szeretestmegvonást nem alkalmaztam és nem is tudnám alkalmazni soha, még a figyelemmegvonást sem, csak ajánlották, de ezzel én sem értek egyet, verni sem, eddig 2* kapott a kezére amikor már végképp nem értette a konektorba nyúlkálni nem szabad-ot, a másik mikor dühből képenhajította hugit 1* pedig a popójára amikor úgy hisztizett, hogy dobált mindent és nem is hallotta mit mondok, vagy ha meghallotta mégjobban visított.Igen nekem nagyon rossz volt, mert úgy gondoltam lehet enélkül, de nemhiszem hogy ez rosszabb annál, minthogy magára hagyom a szobájában, vagy tudomást sem veszek róla.Csak egy ? volt ti hogy gondoljátok, mert ezen összevitatkoztam az anyukával.Csak kíváncsi voltam, de azért köszi annak is aki szar anyának titulált, így látatlanban , mert te biztos olyan rohadtul tökéletes vagy:) a többieknek köszi az értelmes válaszokat.
2012. jan. 18. 12:17
 15/16 anonim ***** válasza:
Én gy szoktam jutalmazni a jó viselkedést, hogy veszek egy ív matricát (amit szeret, pl Dóra vagy állatos) és ha szépen kibír egy pelenkázást úgy hogy nem üt meg vagy nem feszül meg nem csavarodik ki, nem fut el, akkor kap egy darabot belőle. Ő választhatja ki. Előre megmondom hoyg ha szépen viselkedik kapni fog. De ha nem, akkor tényleg nem kap. Nekem ez sokat segített. Persze nem ez a varázspálca minden megoldásra, de igenis sokat segített.
2012. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
58%
Nekem most 3 eves lanyom es 7 honapos fiam van. Lanyom nagyon nagyon akaratos termeszetu es o is csinal rosszasagokat vagy inkabb szofogadatlansagokat mint minden gyerek. Tortent mar regebb nekunk is kezrecsapas, de mostanaba valahogy nem fordult elo..es nem azert mert nem volt rossz. Nekunk egy nagyon jo bevalt modszer az ha rosszat csinal (tudja mert el volt mondva) akkor kedvenc jateka, pluss allatkaja van elveve egy nara tole, na attol abban a pillanatban szotfogad, ha rosszat csinal akkor meg tudja mi var ra es egyre kevesebb, sot ha belegondolog alig rosszalkodik. Ertelmesen kell elmagyarazni mindent hogy ertse mi miert tortenik. miert vettem el tole..visszakapja ha jo gyerek lessz..stb
2012. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!