Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha valaki vad...

Mi van akkor, ha valaki vad idegen, akit soha életemben nem is láttam, be van jelentkezve állandó lakcímre a saját tulajdonú házamba?

Figyelt kérdés
Most derült ki. Mit tudok tenni ellene? És milyen hátrányom lehet ebből?
2011. jún. 21. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

elmész az önkormányzathoz és kijelentteted.

(én elmennék a földhivatalhoz is és kikérném a tulajdoni lapot,hogy minden rendben van-e)

2011. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont a földhivatalban derült ki. Az illetőnek jött egy levél a mi címünkre. Szóltam a földhivatalnál, hogy nem jó címre küldték a levelet, mert itt nem lakik ilyen és az elmúlt pár évtizedben biztos, hogy nem is lakott.

Ők nézték meg a tulajdoni lapot és akkor mondták ezt. Azt mondták, hogy utánanéznek, hogy mit lehet ez esetben tenni. Ezért kérdeztem, hogy tudjam kb mire számíthatok.

Ez csak így megy, hogy besétálok az okmányirodába, és akárkit akárhonnan kijelentek egy név bemondásával?

2011. jún. 21. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vidd magaddal az adás-vételi szerződést, azzal bizonyítod, hogy te vagy a tulaj, és vidd a személyi ig-t is. Akkor már kivezetik onnét.

A földhivatalnál is vezettesd ki!

Sajnos ez van, ma már akárki, akárhova bejelentkezhet, nem kérik hozzá az ingatlan tulajának az aláírását.

2011. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdoni lapon nem az szerepel, hogy ki van a lakásba állandóra bejelentve, hanem azok, akiknek valamilyen joga (tulajdon, résztulajdon, haszonélvezet, jelzálog) van az ingatlanon.

A helyi népesség nyilvántartóban tudják neked megmondani, hogy a lakásodba ki van bejelentkezve (állandóra és tartózkodási helyre)

A népesség nyilvántartóban tisztázd, hogy be van-e jelentkezve a lakásotokba. Ha igen, akkor kényszerkijelentést kérhetsz, mivel te vagy a tulaj.

A földhivatalnál pedig azt, hogy milyen jogosultsági címen szerepel a tulajdoni lapon az illető neve. Ha csak az van, hogy nem vezették át a változásokat, és régebben pl. tulajdonjoga volt, akkor kérd a jelenlegi állapot rögzítését a földhivatalnál. Amikor vettétek a lakást, mi volt a tulajdoni lapon, amit kikértetek? Ha megvan az is, akkor azt is vidd magaddal a földhivatalba.

2011. jún. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Adásvételit nem tudok vinni, mert mi építettük a házat. Mi vagyunk (én és egyik családtagom) az első és eddig egyetlen tulajdonosok.


Egyébként közben kiderült, hogy nem a tulajdoni lapon van bejegyezve az illető. (Mint ahogy először mondták, vagy lehet hogy én értettem félre.) Hanem a földhivatal a népesség-nyilvántartótól kapta meg ezt a címet. Hogy a népességnyilvántartó honnan szedte az jó kérdés. Eddig soha semmilyen levelet nem kaptunk ezen a néven, még a választási értesítőt sem. Pedig ha jól tudom, azt is eszerint küldik ki.


A mi címünk ezek szerint nagyon népszerű, pedig semmi extra nincs benne átlagos utcanév, átlagos házszámmal.

Az utóbbi években ugyanis kétszer is két különböző embert, a fentitől függetlenül, kerestek már nálunk a rendőrségtől.

Még nekem kellett bizonygatnom az irataimmal a saját házamban, hogy nem én vagyok az, akit keresnek.


De már az APEH-tól (NAV) is jöttek a végrehajtók, valami több milliós adótartozást behajtani. Akkor sikerült tisztázni, hogy központilag valaki, valamikor, valahol az utcanévben félreolvasott egy betűt és egy ékezettet, így rossz címre jöttek. Egy hasonló nevű, de a város másik részén lévő utca, azonos házszámára kellett volna menniük.

2011. jún. 22. 12:06
 7/9 A kérdező kommentje:

"Adásvételit nem tudok vinni, mert mi építettük a házat. Mi vagyunk (én és egyik családtagom) az első és eddig egyetlen tulajdonosok."


A telket pedig még szüleim vették jó 30 évvel ezelőtt. Hogy annak hol van az adásvételije ennyi évtized után, azt meg nem mondom.

2011. jún. 22. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor kérj ki a földhivataltól tulajdoni lap másolatot.

És figyelj, szerintem valaki elkezdte használni a címet (hamisan) cégalapításra, egyéb csalásokra. keress rá a cégnyilvántartásban, hogy nincs-e cég bejelentve hozzátok,

és az önkormányzatnál, hogy ki van bejelentve

2011. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A népesség-nyilvántartóban (önkormányzat) kell kivezettetni a jogtalanul bejegyzett személyt. Te is írod, hogy a földhivatal is tőlük kapta meg az általuk keresett személy címeként a te lakcímedet. Oda menj be a papirokkal. Ha nem vettétek, akkor azokkal a papirokkal, amit szintén az önkormányzat adott ki: építési engedély, lakhatási engedély.
2011. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!