Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is altatja kint a babáját...

Más is altatja kint a babáját (kertben vagy séta közben)? 11 hónapos lányom 2 órákat alszik kint babakocsiban. Egy ismerősöm szerint ilyen hidegben nem kéne. Tényleg ne altassam kint?

Figyelt kérdés

Olyan jókat alszik a kertben, bebugyolálva, esővédő a babakocsin (ha fújna a szél vagy esik picit a hó). Amikor behozom, keze-feje, mindene meleg. Tényleg be van jól bugyolálva. Így is árthat hogy minden nap kint van?


Általában délelőtt alszik kint, délután a saját ágyában. De ha délután is megyünk sétálni (van egy 2,5 éves is), akkor ismét a babakocsiban.


2012. jan. 18. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
én is elterveztem anno hogy majd a gyermekem kint alszik a frisslevegőn, de hogy koraszülött lett, hát nem jött össze. amíg pici volt 1-1,5 órát sétáltam a kocsival vele és aludt.
2012. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos fiam ma is kint aludt 1,5 órát, amúgy van, hogy 2,5 órát is kint altatom. Ilyenkor általában még azután is durmol 1 órát, miután behoztam. :) A mi védőnőnk, ha jól emlékszem, -12 C alatt nem ajánlja a kint altatást...
2012. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kíváncsicska ***** válasza:
7 hetes a kislányom.Minden nap sétálunk minimun 1 órát van hogy többet is.Akkor ő is bealszik.miért ártana neki ha kint alszik?Ehhez a hőmérséklethez is hozzá kell szoknia nem?
2012. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kislányom kb. másfél éves koráig aludt a babakocsiban minden ebéd után 2-3 óra hosszát a teraszunkon. Aztán nyár lett, nálunk is volt egy kisebb építkezés, a szomszédoknál is, nagy volt a zaj, ezért bekényszerültünk a kiságyba, de ez már nem az igazi.

Hatalmasakat aludt mindig és soha nem volt beteg, leszámítva az eddigi 2 hányásos vírust, de azt sem a teraszon kapta el:)

Télen mindig is bundazsákban altattam, jól bebugyolálva, volt, hogy csak a kis pofija látszott, azt is bekentem popsikrémmel alvás előtt, hogy ne csípje ki a hideg.

Én is azt hallottam, hogy -12 fok körül már nem olyan egészséges, ekkor rátettem az esővédőt és a feje mellé tettem egy hőmérőt ellenőrizni, de mindig 0 fölötti hőt mértem, így maradt kint. Beraktam mellé egy bébiőrt, közben rá is láttam az üvegajtón keresztül, semmi baja nem volt és lett.

Szerintem nyugodtan altathatod kint ameddig csak tudod, én is azt tenném továbbra is, de sajnos már kinőtte a kocsit és a bundazsák is rövid lett:( lassan 2 éves.

Még annyit, néha, ha autóval pont alvásidőben érünk haza valahonnan és elalszik út közben, akkor átemelem a babakocsiba és továbbalszik így a teraszon, de már be van hajítva a lába, és a feje is hozzányomódik kicsit végéhez, de ennek ellenére kiteszi a 2 óra alvást így is.

2012. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 6 hetesek vagyunk és ha nincs nagy szél, vagy taknyos idő, akkor egy órát minimum kint vagyunk.
2012. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem tudom, miért mondta, Ő nem meri kivinni mert megfázik... A nagyobb is sokat aludt kint, nem egy beteges gyerek. A kicsi sem betegszik meg ha kint van.


Persze, nagy mínuszokban nem viszem ki, de 0, -1-2 fok még szerintem nem gáz.


Csak kíváncsi voltam, hogy ki hogy látja. A friss levegő kell. Persze ha zuhog, vagy akkora szél van, hogy félek ránkdől a fa, vagy nagy a köd, nem viszem ki őket. De amúgy minden nap.

2012. jan. 18. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
-5 fokig mindig kivittem sétálni és nagyon jól aludt a kislányom!
2012. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kerdezz meg errol egy orvost, szakembert. Hulyeseget mondott az ismerosod, nem ert hozza. A babanak nagyon jo, ha a friss levegon alszik es, ha normalisan fel van oltoztetve, bebugyolalva, nem fog megfazni, sot, ha nathas lenne pl. es nem lazas, akkor jot tenne neki a kinti levego.

Nalunk ugy alakult, hogy szuletesetol kezdve (korhaz utani 1. nap 5 perc, kovetkezo het mar 1 ora, es igy tovabb) alszik kint, 1, de van, hogy 3 orat is. Ilyen idoben beoltoztetem melegen, halozsakba rakom, ra ket takaro, babakocsivedo es tok jokat alszik, naponta ketszer viszem ki.

2012. jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!