Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak vasat a lányomnak?

Adjak vasat a lányomnak?

Figyelt kérdés
A dokinő egyik alkalommal azt mondja a szeme és a sápadtsága alapján hogy szüksége van rá (egyébként alapból fehér bőrű mint én), másik alkalommal pedig nem említi. Vérvételre nem (szerencsére). De most akkor szüksége van rá vagy nem? Megvettem a maltofer cseppet és a folsavat is, de eddig nem adtam neki. 13 hónapos, izgő-mozgó, de hamar elfárad és nyűgös. Sokat csetlik botlik is. Lehet ez a vashiánytól? Ha nem vashiányos, és adok neki akkor lehet baja?
2009. máj. 27. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb az orvost megkérdezni? Én kérném a vérvételt, ránézésre nem lehet pontosan megmondani mi az ami hiányzik esetleg neki.

Mi itt tuti nem tudjuk megmondani.

2009. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én is megbeszéném ezt az orvossal, hogy csináljatok egy vérvételt, és egyből kiderül. az sem mindegy, hogy mennyira vashiányos, csak úgy magadtól ne adj neki gyógyszert azért. bár a maltofert kilonként egy cseppben kell adagolni, a folsavat nem tudom pontosan. nálunk 8 hetesen volt vérvétel, akkor láttuk, hogy vashiányos, azóta kapja mindkettőt. mi napi negyed folsavat adunk a gyerkőcnek, és kilonként egy csepp maltofert. jövő hónapban megyünk újra vérvételre és meglátjuk, hogy szükséges-e még neki, mert már mindenféléket eszik, gyümit zöldségeket, mert már 9 hónapos.

én bezsélnék a dokival a helyedben!

2009. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vérvétel alapján döntsön a doki, hogy kell-e, kérjetek beutalót. Az én kislányom is kapja 2 hónapos kora óta, bár folsavat nem, hanem C-vitamint kell hozzá adnom, mert a vas azzal szívódik fel.
2009. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!