Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg akkora probléma a...

Tényleg akkora probléma a rózsaszín keresztelőruha? És ha csak a cipő rózsaszínes?

Figyelt kérdés

Keresztelőre készülünk,és azt mondták a rokonok,csak fehér lehet,pedig rózsaszínben sokkal érdekesebb,szebb ruhát láttunk,ráadásul később is tudná hordani.

Oké,vettünk fehéret,de szinte mindent kell hozzá venni,és eleve nehéz több helyről összeválogatni a hozzávalókat,sapi,harisnya,cipő,hogy stimmeljen.

Cipőt nem is kaptunk,de a rokonunk adna egyet,de a cipő fele rózsaszín,a másik fele fehér.Most ilyenkor mivan?

Engem nem zavarna,de félek előre a rokonoktól.Ráadásul egy csomó pénz ez az egész dolog,amit nem is mi akartunk kezdeményezni,legalábbis nem most,és legalább ha a cipőt nem kéne megvenni,jól jönne.

Kicsit hosszúra nyúltam,és talán másnak nem érthető a problémám,de már belefáradtam az egészbe.Szval szerintetek azért passzolhat a cipő,vagy mindenképp totál fehér legyen az is?


2009. máj. 27. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Megőrülök az ilyen kérdésektől. A te gyereked keresztője lesz nem? Mit foglalkozol vele, hogy ki mit szól hozzá? Mi közük van hozzá? Az egész életedet úgy fogod élni, hogy azt figyeled mit szólnak az emberek valamelyik mondatodhoz?


Legyen olyan ruha és cipő, amilyet akarsz, ha tulipiros, akkor tulipiros. Nektek kell, hogy tetszen és megfeleljen, nem a szomszédnéninek.

2009. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Tökéletes lesz a cipő. Ne foglalkozz másokkal, egy kis rózsaszín nem világ vége, ráadásul ő még egy pici baba. Add rá azt a cipőcskét nyugodtan. Én soha nem foglalkozok azzal, hogy ki mit szól és mond.
2009. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem is a szomszédnéniről van szó,hanem az anyósomról,és a páromat nézem,nem mást.Ha meg idegesít a kérdésem,légyszi ugorj át rajta,köszike.
2009. máj. 27. 12:13
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm,akkor nem tragédia az a kis rózsaszín,mégegyszer köszi.
2009. máj. 27. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem kötelező, hogy hófehérben kereszteljetek. Az én kislányom ruhája halvány rózsaszín, most fogjuk a nyáron keresztelni. Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen színű ruhácskában keresztelitek a babát. Azt vegyétek meg, ami praktikusabbnak tűnik, nehogy aztán tényleg csak 1 alkalommal tudjátok ráadni és utána soha többet, mert az kész pénzkidobás. Amikor mi kereszteltük a nagyobb fiamat, az egyik kisbaba a normál overáljában volt (télen, hideg templomban), csak egy fehér takaróval volt letakarva és világos sapi volt rajta (az enyémen is az volt, de éppen fehéret vettünk neki, így nem tűnt fel). Senki sem csodálkozott rajta, de minek is tette volna?
2009. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Én első

Tudod én a magam 43 évével csak arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy így fennáll a veszélye, hogy folyamatosan kédéseket fogsz ide irogatni, minden esetben, ha az anyós, após, nagynéni valamivel nem ért egyet és te nem tudod hogyan felelj meg nekik. Mert nem fog menni. És a legegyszerűbb, ha ezt el sem kezded, minthogy idegileg tönkremenve, sok év múlva azt írd ide, hogy váltok.

2009. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha anyósod ennyire kötekedik, azért is bele fog kötni a rózsaszín cipőcskébe. De ne foglalkozz vele. Ha annyira nem tetszik neki, akkor mondd meg neki, hogy ha hófehérben akarja látni az unokáját a keresztelőn, akkor vegye meg ő a rucit, harisnyát, cipőt.

Nem kell fehérnek lennie, szerintem aranyosabb is egy rózsaszín ruhácskában.

2009. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy tapasztaltabb vagy mint én,elismerem,nem kívánok itt vitatkozni,és köszönöm hogy válaszoltál,de én már csak ilyen vagyok,szeretem ha nyugi van a családban.És ha ehhez kell egy kis kompromisszum,hát legyen.
2009. máj. 27. 12:20
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként nem értem.....miért baj az ha kérdéseket fog ide irogatni,azért van ez az oldal!Aki akar elolvassa és válaszol aki nem az nem!Nem kell minden kérdésre válaszolni!

Amúgy meg részben igaza van h tényleg ne foglalkozz mások véleményével-bagoly mondja verébnek-én is ilyen vagyok de már próbálom lerázni magamról a dolgokat!Kompromisszum kell mindenhol ha békét akarsz de magad ne tedd tönkre!H a kérdésre is válaszoljak.....

Szerintem elmegy az a rózsaszín....nekünk azt mondták h fehérben meg rózsaszínben szoktak kerezstelni!Ennek ellenére nekünk ekrü színű a ruha(leendő keritől kaptuk)úgyh most én is cipő miatt kínlódom,erre édesanyám azt mondta h adjak rá fehér csipkés zoknit és 1 fehér bolerót aztán kész passz,v adjam rá a rózsaszín szandiját és nem foglalkozzak semmivel!

Remélem segítettem!

2009. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,igen sikerült eldöntenem,hogy marad ez a kiscipő,amit kaptunk.Végre valami,amit nem kell megvenni.
2009. máj. 27. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!