Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azokat kérdezem akik már...

Azokat kérdezem akik már szültek, hogy a kisbaba aki úgy fejlődik ki bennünk nőkben mint a szívünk, májunk vagyis a szerveink, olyan lesz nekünk szülés után is mintha egy testrészünk lenne mint mondjuk a kezünk vagy az ujjaink?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én ezt a kérdést nem értem :(
2010. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy értetted mintha a részünk lenne igaz? Igen ilyen érzés lesz a szülés után is és már mindig:)
2010. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát tényleg elég zavaros a kérdés. Én nem érzem úgy mintha a kislányomat egy testrészhez lehetne hasonlítani,főleg nem érzelmi szempontból,mert szerintem az ember kisbabája többet ér minden testrésznél.
2010. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem. A láthatatlan köldökzsinór megmarad eg ydarabig, de egyre halványodik.

A szülés-születés egy elég nagy sokk, a szervezet megérti, hogy valami véget ért."elvágjuk a köldökzsinórt" Két test leszünk, és két lélek. Marad kepcsolat a test között, de innen nem érezzük csak a külső érintést. Ami még sokáig nagyon fontos.A kicsi csak pár hónap múlva kezdi magát különálló lénynek tekinteni. Talán 9-10 hónap is eltelik addig.

Van néhány anyuka, aki még egy darabig saját teste részének képzeli a gyerekét, s ezzel egy csomó zavar okoz. fIGYELNI KELL NEKIK TUDATOSAN IS, Hogy ők már két külön ember.

2010. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. Miért, te érzed a testedben, ha anyukád éhes, vagy viszket a háta? Nem? Na látod. Külön test vagytok már.
2010. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem,olyan lesz,mintha a szived a testeden kivul dobogna,egy szusszanasara felebredsz,meterekre meghallod epp mit csinal,ha almaban felsir te kipattansz az agybol,ha faj a hasa a szived megszakad,szopi kozben,amikor hozzad bujik,eggye valtok,amikor radmosolyog,hat ahhoz foghato erzes nincsen:).Es meg sorolhatnam...en az ujjaim nelkul pl.ellennek,meg mondjuk kez nelkul is,de NELKULE mar nem,O sokkal tobb,mint egy testresz,mint egy "darab" belolem,es a ferjembol.O egy kis csoda,maga a szeretet.

6 hetes kisfiu boldog anyukaja :)))

2010. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem viszont olyanok a gyerekeim,mintha az én "testrészeim" lennének.Igaz apának is,mert nálunk nagyon fontos az összebújás,összetartozás.Nem tudom jobban elmagyarázni,de mi a férjemmel is valahogy úgy tekintünk egymás testére,mintha félig-meddig a sajátunk volna.:)
2010. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A lelki vagy a fizikai oldalára gondolsz? Mert nem fog Neked fájni, ha ő mondjuk a későbbiekben elesik. Bár pszichésen Neked jobban fáj. Szóval ragaszkodsz hozzá.

2010. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz.

És igen, nekem kicsit olyan. Vagyis inkább olyan, mintha ő is én lennék. A nagyobbik fiam 2,5 éves, most figyelem néha, hogy hát azért ő mégiscsak egy teljesen más ember, egy egyéniség, saját érzésekkel, gondolatokkal és furcsa, hogy hogy lehet ő más, mikor belőlem (belőlünk) lett.

Ezt is meg kell tanulni, hogy hagyjuk őt külön emberként,nem pedig a részünkként élni.

2010. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!