Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy 5 év az ideálisabb...

2 vagy 5 év az ideálisabb korkülömbség?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
szerintem 2, én így látom tapasztalat alapján!
2012. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is a 2. Bár az én fiaim között 3,5 év van, de ettől több szerintem már rosszabb lett volna.
2012. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettonek van elonye. 2 ev: hamar osszenonek,jol eljatszanak,nem esel ki ketszer a munkabol,benne vagy az ejszakazasban ugyis,"le van tudva egyszerre"...5 ev:a nagy onallo,ovis,tobb ido jut a kicsire,magadra,tud segiteni,a terhesseg alatt nem kell a kicsit emelgetni.... En szemely szerint epp a ketto kozottre kb.3-4 evre tervezem a korkulonbseget. Tesommal 5 ev van koztunk, elvoltunk es elvagyunk most is.
2012. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
A bátyámmal 2 év van közöttün, és az IDEÁLIS volt gyerekként! :)
2012. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya is. Ha kisebb a korkülönbség, akkor az első 1-2 év nagyon nehéz, de aztán jobban eljátszanak, és pl. családi programoknál sem probléma, hogy az egyik még pelenkás, a másik meg 6 éves.

Én viszont a 4 évet tartom ideálisnak, mert a szülőknek is és szerintem a nagyobb gyereknek is könnyebb. Egy kétéves pont a dackorszak kezdetén, amikor kezdi próbálgatni a szárnyait, ragaszkodik a tárgyaihoz, családtagokhoz, jön a szobatisztaság, akkor egy testvér érkezése megviselheti, hiszen igazán nem is érti, hogy mi történik. Egy nagyobbal már könnyebb megértetni mindent, átadhatja a tudását a kicsinek stb. Nálunk legalábbis ez jött be.

2012. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

A nő teste szempontjából a 2 kevés.

A gyerekeknek is jobb 3 év.

5 sok lehet, de gyerekei válogatják.

2012. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem olyan 3-4 év az ideális.
2012. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szivem szerint 3-4évet hagynék,de vagy most vállaljuk és lesz 2 év kb.,vagy visszamegyek dolgozni és 3 év mulva jövök csak el.nemtudom mi lenne a legjobb.2 éves korában mennék vissza dolgozni.
2012. jan. 20. 21:42
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Valami könyvben azt olvastam, hogy 2 év a legideálisabb.
2012. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én az 5öst tartom ideálisnak! nekem nagyon nehéz lenne ha most a 18 hónapos mellett terhes lennék...és igen, pihenni szeretnék. mondjuk 1 hete még azt szerettem volna ha egymás után jönnének a gyerekek, vagy 5, én meg szuperanyuka lennék. de azóta sok minden változott, lehet lakás nélkül maradunk, igy majd 4 éb múlva próbálkozunk tesóval, de mindenképp szeretnénk.
2012. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!