Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyuka aki nem az...

Olyan anyuka aki nem az anyagiak miatt nem akar másik babát? Aki egy gyereket vállal csak tudatosan az miért teszi?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, milyen gondolatok vannak abban aki csak egy gyermeket vállal és mondjuk a környezete unszolása ellenére sem akar még egy gyereket. És nem azért mert olyan rosszul állnak anyagilag, hanem mert úgy érzi elég egy? És az mit mond az állandóan nyaggató nagyszülőknek, rokonoknak, barátoknak:
2012. jan. 21. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a nyaggatás, főleg anyós részéről, hogy de kell neki testvér... És úgy utálom, amikor ezt mondják, nem lehet nekik megmagyarázni, hogy ha vállalunk második gyereket, az nem azért lesz, hogy a fiunknak legyen egy interaktív játéka, hanem azért, mert vágyunk még egyre.

Most én is úgy gondolom, hogy nem lesz második babánk. Teljesnek érezzük az életünket így is, örülünk, látjuk, hogyan fejlődik, szeretnénk kiélvezni vele a babakort.

Egyébként teljesen egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy szeretnének mindent megadni neki, én is ezt szeretném. Mi hárman voltunk tesók, és rengeteget nélkülöztünk, és ezt nem szeretném a fiamnak. pl. májusban még téli bakancsban jártam, decemberben még sportcipőben, lyukas zokniban...

Mi nem tanulhattunk, mert nem volt miből. Soha nem nyaraltunk, kirándultunk, mi nem voltunk színházban, nem voltak saját könyveim, és ennél jobb életet szánok a gyerekemnek.

2012. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
És olyan van köztetek (mint én!), hogy "egyszerűen" az újabb terhességtől és a szüléstől fél? Én rettegtem először is, és most is ha erre gondolok! ERedetileg nem bánnám ha lenne testvére a kisfiamnak, de a terhesség, ill. és főleg a szülés gondolata megrémít, és emiatt egy az egyben elutasítom a témát! (magamban. mert ezt így nem mesélem el a kérdezősködőknek) Szóval? Van más is aki ezért nem vállal másodikat?
2012. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

:) nekem ez IS benne van. Azt hittem hogy nekem nagy a fájdalomtűrő küszöböm stb. és mikor odakerültem szülni szó szerint azt hittem meghalok. Nem gondoltam álmomban se hogy ennyire rossz lehet valami:) Ez IS visszatart meg a sok küzdelem a szopival, sírások, éjszakázás de nem ez a fő indok mert tudom hogy ez rövid ideig tart viszonylag.És mellette mindig elfelejtettem a kellemetlenségeket amikor a lányom végre nevetett rám egyet vagy valami aranyos dolgot csinált (ezt most kicsi csecsemő korára írom).

De nálam ez csak 1 kisebb visszatartó erő, ha csak ez lenne az ok, ezt már leküzdöttem volna ha erős vágyat éreznék még egy gyerekre. De nem érzek.

2012. jan. 21. 14:33
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! 3 éves a kislányom. Ahogy nől, egyre inkább érik, hogy nem lesz tesója. Nem akarom elölről kezdeni, holott mindenhol azt hallom , hogy egy gyerek nem gyerek, meg hogy muszáj neki tesó. De nem akarunk még egyet, pont elég is így. Nekem nem számít ki mit mond, mennyire nyaggatnak, mert ebbe ne szólhatnak bele.
2012. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én ugyan szeretnék második gyereket is de biztos nem a következő 7-8 évben. Ahogy az egyik előttem szóló írta nem a nagyobbnak szeretnék interaktív játékot... Azért szeretnék még 1 gyereket mert én imádom ezt az egészet. A terhességet, a babázást, az új "trükköket", közösen felfedezni a világot stb. De szeretnék csak a fiamra koncentrálni akkor is amikor oviba vagy suliba megy, játszani,tanulni vele stb. Ezt egy kisebb gyerek mellett nem tehetném meg és a picire sem tudnék elég időt szakítani ha a nagyobb is még kicsi lenne. Éppen ezért gondolom, hogy kb 10 év múlva jöhet a kistesó.
2012. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Nekem még nincs gyerekem, most tervezzük az elsőt. Most még ugy gondoljuk h egyet vállalunk és aztán ha még akarunk akkor jöhet még akár több is.

Nekem 5 testvérem van, a legidősebb megkapott mindent, ruha, kaja, utazások bel-és külföldre, tanulmányok, szeretet, figyelem bla bla, mi 5en meg hoppon maradtunk, mi semmit nem kaptunk éheztünk, szakadt rongyokban jártunk, amik már eleve többszörösen levetettek voltak, télen megfagytunk a szobánkban mert nem fütötték rendesen, továbbtanulni nem engednek....

Ennek ellenére én bevállalnék sok gyereket, nem feltétlen jelenti azt h ha sok gyerek van nyomor uralkodik. Ismerek egy másik 6 gyerekes családot, 100 ezer csak a családi + még a fizetések, nagymama, szülők, dédi nyugdíj stb, arany életük lehetne a gyerekeknek ha nem innák el az összes pénzt.

18év alatt tudnék nekik félretenni bőven, nem feltétlenül kell külföldön nyaralni, persze simán kimennénk, mi is kimentünk 1x. Ha a gyerekek boldogok, nem kell h luxusban éljenek.

2012. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Páromnak egy tesója van, nekem pedig HÁROM! Nálunk soha nem volt egy csendes perc sem, soha nem volt időben befizetve a suliba a kiránduló pénz, a tankönyv mindig nekem volt meg utoljára és még sorolhatnám...! Mi meg engedhetnénk, de én nem engedem meg magamnak :( Én nem fogom ugyanúgy felnevelni a lányom mint engem anyuék :( A párom meg a családja bezzeg mint neked kérdező egyfolytában fújják hogy kell ennek a gyereknek egy tesó, ja hozzá teszem 6 hónapos a lányom! Szóval tudom hogy lesz ebből még vita meg gond de egy gyerekhez két ember kell, és amíg én azt mondom nem addig az nem! Én mikor 15 éves voltam én akkor is mindig elmondtam hogy bizony nekem egy gyerek kell 25 évesen és utána nem érdekel semmi és senki.... Ja, de egy valaki igen.... A lányom! Nem tudom hogy fogom elmagyarázni neki ha majd tud totyogni és beszélni és oda jön azzal hozzám, hogy kis tesó kell... :( Na akkor leszek nagy gondban! De addig még van sok idő :) és amilyen személyisége most van nem hiszem hogy kellesz neki (egyedül alszik, egyedül játszik szóval nem igényli az én jelenlétemet sem non stop :D)
2012. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval maximálisan egyetértek, én is ezért nem akarok második gyereket. Nem vagyok az az önfeláldozó, mindenért lemondok a gyerekeimért című anya. Nagyon szeretem a kisfiamat, örülök hogy az életünk része lett, de érzem, hogy két gyerek mellett már nem lennék boldog. A másik dolog pedig ugye az anyagiak. Beleférne még egy kicsi, de ki tudja mi lesz később? Ennek az egynek akarok minden megadni, és ezalatt nem a játékokat értem. Ja és persez majd elindítani az életbe, akár besegíteni majd neki egy lakásban vagy amire majd szüksége lesz. Szóval én ezért nem akarok többet.
2012. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekünk akár még 3gyerek is beleférne anyagilag,szóval nagyon jó helyzetben vagyunk,de egyszerűen nem vágyom még egy gyerekre. Kezdve a terhességgel,a szülésen át az éjszakazáson át ....nem,tuti nem vágok bele újra. A rokonok meg jönnek minden baromsággal,hogy meg álmodta,hogy lesz egy kislány
2012. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekünk akár még 3gyerek is beleférne anyagilag,szóval nagyon jó helyzetben vagyunk,de egyszerűen nem vágyom még egy gyerekre. Kezdve a terhességgel,a szülésen át az éjszakazáson át ....nem,tuti nem vágok bele újra. A rokonok meg jönnek minden baromsággal,hogy megál modta,hogy lesz egy kislány,meg kell egy testvér.... Simán megmondom,hogy nem szeretnék többet.
2012. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!