Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyuka aki nem az...

Olyan anyuka aki nem az anyagiak miatt nem akar másik babát? Aki egy gyereket vállal csak tudatosan az miért teszi?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, milyen gondolatok vannak abban aki csak egy gyermeket vállal és mondjuk a környezete unszolása ellenére sem akar még egy gyereket. És nem azért mert olyan rosszul állnak anyagilag, hanem mert úgy érzi elég egy? És az mit mond az állandóan nyaggató nagyszülőknek, rokonoknak, barátoknak:
2012. jan. 21. 12:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat,kétszer küldtem el.
2012. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Bár még nincs 1éves a lányom, de már viszonylag még gyerekfejjel mondtam, h nekem ha lesz, akkor csak egy gyerekem lesz. Mióta meglett a kislányom, persze jöttek a kérdések, h mikor lesz a második...stb...stb. Anyagilag én sem mondom, hogy nem engedhetnénk meg, DE: mivel az én gyerekkoromban nem volt nagy a habzsi-dőzsi, nélkülözni ugyan nem kellett, de bizony sóvárogtam én is jópár dolog után (itt nem a luxuscikkekre gondolok), ezért úgy gondolom, hogy így megpróbálom megadni az esélyt a kislányomnak, hogy a tőlünk tlehető legtöbbet kaphassa. És ahogy az első írta, vele 100%ban egyetértek.

És hogy hogyan térek ki a válaszok elől? Van, hogy viccesen, van, hogy durván: a vicces: nem szériagyártás, hanem egyedi.

A durva, ha valaki cseszeget, hogy de,de biztos lesz majd, meg kell még egy gyerek...akko azzal közlöm, ha neki ennyire kell gyerek, csináltasson magának.... ez ugyan nem szép, de mégegyszer tuti nem kerül szóba a kistesó.

Azért a normálisabbak elfogadják, hogy ez egy döntés, és kész. Mindenkinek (akinek nem egészségügyi vagy anyagi a háttér) szerintem jogában áll dönteni, hogy hány gyereket szeretne. Más meg úgyse tud tenni ellene.

2012. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!