Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hallgat rátok?

Mikortól hallgat rátok?

Figyelt kérdés
sziasztok 10hos a babám mar nagyon eleven mászik és mindig ott van ahol nem kéne és aszt bánt amit nem kenne, de egyáltalán nem reagál a NANA vagy NEM SZABAD szóra.. mit tegyek?
2012. jan. 21. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 10,5 hós kislányom van. Ők még nagyon kicsik ehhez! Még ha meg is értik, mert szerintem megértik, de még jó h tojnak rá :)) Ez a dolguk. Még elég sokáig így lesz sztem.
2012. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én nem tudom de néha ugy rá unok ,hogy 10szer elveszem ugyan arról a helyről és átteszem máshova de tizenegyet-szere is vissza megy és ha komolyan rá is szolok ,hogy nem szabad kinevet es mosolyog ,néha azt hiszen hogy o nem ért meg es játszásnak fogija fel
2012. jan. 21. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 hét múlva lesz két éves!

Keveset beszél, de mindent megért amit mondok/kérek. Segít bármiben ha megkérem, pl összepakolja a játékait, könyveit visszateszi a polcra, segít teregetni, mosógépet pakolni, apjának oda viszi amit "küldök", rajzol amit kérek (és persze amit ő is tud), tehát nem egy buta gyerek.

De! Azok a mondatok, amik úgy kezdődnek, hogy nem szabad, azokra még mindig szelektíven reagál... :) Vagy ha sétálunk az utcán, és időre mennénk valahova, na tuti, hogy akkor kezd el tökölni, minden egyes fűszál előtt, és ilyenkor is, ha kérem, hogy jöjjön, mert XY már vár, akkor nem hogy nem jön, de még vissza is fordul, és elindul a másik irányba; illetve ha találkozunk ismerőssel, és leállnék néhány percre beszélgetni, akkor ő elszalad...

Szóval valahogy bele van programozva ezekbe a gyerekekbe, hogy a nem szabad dolgokat, csak azért is úgy csinálják! :)

2012. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 10 hónapos és már reagál a "nem szabad" szóra. Mégpedig úgy, hogy ha rászólok, akkor még gyorsabban pakolja kifelé a szekrényt, mint előtte, hogy biztosan végezzen :)))

Az nagyon megfigyelhető, hogy ha valamit hagyok neki (pl a vasalnivaló ruhákat hajigálni), akkor két percig csinálja aztán nem érdekes, de ha valami tilos, akkor hiába viszem el onnan 10-szer, mindig visszamegy, mert az a valami pont azért érdekes, mert tilos. De ha belegondolsz, ha pl eléd is letennének egy szép dobozt, és azt mondanák, hogy nem szabad hozzányúlni, kinyitni, tuti, kifúrná az oldaladat a kíváncsiság, hogy mi van benne, ami, ha már megnézted, valószínűleg nem is olyan érdekes. :))) Legalábbis én így lennék vele.

Szerintem csak az a megoldás van még ebben a korban, ha azt, ami tilos, elzárod előle, minél kevesebb legyen a kísértés.

2012. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

AZ én lánym 16 hónapos és ő is imád mindent amit nem szabad.11 hónapos korától mászik,azóta ami veszélyes az el van pakolva,viszont van sokminden amit nem szabad.Régebben Ő is játéknak vette a "nem szabad"-ot,viszont mostmár úgy van vele,hogy vagy hirtelen szelektív hallása lesz vagy leül és elkezdi a sírást(de kb 2 perc és talál más elfoglaltságot)

Szerintem azért csak mondogasd neki,hogy mit nem szabad,mert így fogja megtanulni!

A gyerek kicsi,de nem buta!:)

2012. jan. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam 2,5éves, igaz ő most kb mindenre szelektíven hall

No, neki beszélhetek szépen, kevésbé szépen, halkan hangosan... Ő megcsinálja.

A lányom 1éves, ő még "kicsi", mégis többet fogad szót. Jó, ő is csak azt akarja meghallani, ami neki is tetszik, mégis 100szor kevesebb gondom van vele. Szóval fene se tudja, egyik gyerek miért tud jó elevenség lenni, a másik meg miért lesz égetnivaló rosszcsont...

2012. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigre válaszokat! csak kíváncsiságból kérdezem mikortól rá szabad vágni a kezére? lényegibe minden veszelyes dolog el van pakolva előle ,de azért akadnak olyanok amit nem pakolhatok el ,például van amikor feláll és játékkal vagy távirányítóval veri az üveg szekrény ajtót és láthatóan elvezi de én nem...
2012. jan. 23. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!