Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák, hogy bírja...

Szoptatós anyukák, hogy bírja a cicitek a babátok hosszabb alvásait?

Figyelt kérdés

Az én másfél hetes babám kb 2 óránként eszik.

Egyszer nappal és egyszer éjjel nagyobbat alszik (3 v 4 órát), olyankor már teljesen becsomósodik a soron következő cicim,és fáj is. Attól trartok,minél hosszabbakat fog aludni, annál rosszabb lesz, esetleg a tej meg kevesebb...


2012. jan. 21. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon feszül a melled akkor fejjél le belőle, a csomókat pedig masszírozd ki, nehogy begyulladjon a melled. Előbb utóbb be fog állni a tejtermelésed, a babád igényéhez.(kereslet-kínálat) Nálam ez kb 1 hónapos korában volt.
2012. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6 hetes koráig betartotta a 3 óránkénti szopit nappal is éjjel is.viszont 2 hete éjjel 1x kel enni.Esti szopi fél kilenc,utána kel 3 kor,majd reggel 8-kor.A reggel 8-as szopi előtt már az én cicim is igazán kezd szétdurranni:)Viszont napközben meg sokkal kevesebb a tejem így hogy 3 óránként kiszopizza,éjjel meg nem..

De az első 4 hétben nekem amúgy is rengeteg tejem volt.

Próbálj meg belőle fejni,de csak annyit hogy ne fájjon,és masszírozd szét a csomókat óvatosan..Nekem bevált :)


8 heteske anyukája :)

2012. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1,5 hónaposan múlt el az állandó feszülés, csomósodás - pedig szoptattam 2-3 óránként - én úgy szoptattam, hogy egyszer egyik - és köv. szoptatáskor a másik, és a mai napig így csinálom. A tejem az kb. 8 hónapos korig folyt ha már idő volt, vagy nem szopizott rendesen előtte - ezért melltartóbetétet eddig hordtam.
2012. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy a cicik egy idő után megtanulják hogy mikor mennyi tejecskére van szükség - ahogy egy korábbi hozzászóló is írta a kereslet - kínálat elv alapján ez kialakul.


Érdemes meleg vizet engedni rá attól egy kicsit ellazul, könnyebben tudsz fejni le belőle. Én még annyit javaslok, hogy masszírozni csak meleg víz folyatás közben masszírozd, mert amúgy én is néha majd besz@rtam.

2012. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Éppen ez az,hogy a kereslet kínálat beállt már.

Csak ezt a napi 2 hosszabb alvást nem bírja a cicim,főképp hogy nem mindig ugyan akkor van.


A fejést szeretném elkerülni,mert ha jól gondolom,ha lefejem azt a cicim ugyan úgy érzékeli ogy fogyasztás történt, és annyival többet termel,és akkor meg megint csak több és több tej lesz.

2012. jan. 21. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!